Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Márki Zay miniszterelnök...

Ha Márki Zay miniszterelnök akar lenni melyik a jobb taktika?

Figyelt kérdés
2020. júl. 19. 15:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Alapít egy jobboldali pártot ami egy nap kormányra kerül vagy közös lista élére áll?
2020. júl. 19. 15:40
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Költözzön Zimbabwéba ott talán megválasztják.
2020. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Ő csak a gőzleeresztéshez ért!
2020. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is, ha miniszterelnök akar lenni, akkor ő neki kell vezetni az ellenzéki összefogás listáját. De ha megválasztják, akkor meg le kell hogy mondjon polgármesteri tisztségéröl!
2020. júl. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

1) Alapít egy pártot, szinte biztosan nem lesz miniszterelnök a széttagolt ellenzék mellett.


2) A közös lista élére áll, a széttagolt ellenzék konfliktusai miatt fog megbukni a kormánya a választás után 1-2 évvel.

2020. júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4%
Nem való miniszterelnöknek. Hadházy sokkal inkább, de egyiküknek sincs esélyük.
2020. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha lesz közös lista, akkor a miniszterelnökjelöltnek minden bizonnyal annak a listának az élén kell lennie. Ha nem lesz közös lista, és egyik párt sem veszi be, akkor nem tud parlamenten kívülről miniszterelnök lenni. Ha pártot alapít, az nem fog bejutni a parlamentbe. Ritka (vagy inkább példátlan) az, hogy egy újonnan alakult párt röpke 2 év alatt elérje az 5%-ot. Koalícióval valakinek a hátán még bejuthatna, de az sem lenne senkinek az érdeke.


Összességében minimális esélyt látok arra, hogy Márki Zay miniszterelnök legyen. Rengeteg konfliktus lesz még az ellenzéki pártok között, az MSZP, LMP, Jobbik minden bizonnyal nagyobb szeletet akar majd annál, amit a támogatottsága indokolna. A DK meg a Momentum pedig a közvéleménykutatásoknak és az EP választásoknak megfelelően szintén többet akar, mint ami reális. Választókerületi jelölteknél pedig mostmár nem fog az működni, hogy az 5%-os MSZP kapja a nyerhető helyek nagy részét. Előválasztásokat meg esélyes, hogy a Fideszesek meghackelik az alkalmatlanabb jelölt javára. Illetve további komplikációk, hogy az MSZP, PM, LMP be se jutna a parlamentbe jelenleg, közülök viszont ha egyik is kiesik, 0% van a kormányváltásra. Ezekre a konfliktusokra még ha rápakolják Marky-Zayt, akiről tudni való, hogy nem az az ember, aki kerüli a konfliktusokat, és csinálja, amit Gyurcsány mond neki, akkor végképp teljes lesz a káosz.

2020. júl. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én már egy ideje követem a youtube csatornáját, és eddig is szimpatikus volt, de ezután még inkább. Szóval, szerintem abszolút alkalmas lenne miniszterelnöknek. Az is biztos, hogy a fideszt liberális vagy baloldali párttal nem lehet leváltani, pláne olyannal, aki korábban volt kormányon. Ezek ellen sokkal nagyobb gyülöletkampányt tud indítani, mint a jobboldali pártok ellen, akik sok mindenben ugyan hasonlót mondanak, de a korrupcióval és a szegények és a munkavállalók elnyomásával nem tudnak azonosulni. Én, szerintem elmegyek az előválasztásra, és biztos Márki-Zay-ra szavazok. Csak vele van esély győzni.

Viszont a jelenlegi felállásban sajnos nem sok esélye van. Gyurcsánynak nyílván nem érdeke, hogy ő nyerjen. A DK sokkal több nyílvánosságot kap, mint a többi párt. Több emberhez jutnak el.

Viszont ha 2022-ben nem jön össze a kormányváltás, akkor én biztos nem szavazok többé a jelenlegi ellenzéki összefogásos pártokra. Kétfarkúakra max.

2021. ápr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!