Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Menetrendszerű belföldi...

Menetrendszerű belföldi magánbuszoztatást lehet folytatni Mo.-n? Tehát hogy versenyezzen valaki az állami Volánnal? Ez tilos, vagy csak azért nem indít senki, mert ennyire nem éri meg?

Figyelt kérdés

Tehát például egy magáncég szerezhetne be távolsági buszokat, és indíthat menetrendszerű járatot mondjuk Eger-Debrecen, Győr-Pécs vagy Budapest-Pécs viszonylaton?


Miért nincsenek ilyen járatok, ennyire nem éri meg, vagy tiltja valamilyen jogszabály?


2020. júl. 24. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, csak nem éri meg.
2020. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szabad piac van, azzal szállsz versenybe akivel akarsz, még magánvasutad is lehet, bár az még nagyobb falat, de ha van elég pénzed (igazából ez az egyetlen akadály, buszok, dolgozók, jogi asszisztensek, eljárások, engedélyeztetések lefolytatása, telephely építése, üzemanyag, takarítók, meg ugye egy tonnányi adó és járulék az államnak), akkor nincs akadálya.

Valószínűleg viszont nem érné meg. Egy busz esetében nem sok plusz szolgáltatást tudsz nyújtani, illetve a magyarok döntő többsége (már aki busszal utazik) 10 forintot nem adna ki buszjegyre, ha nem lenne muszáj. Akinek meg van pénze, nem fogja a buszt választani, még ha luxus körülményekben utazhatna is, hiszen a saját autójával hamarabb elér oda, ott áll meg ahol akar, nincs összetárva idegenekkel stb. Egyszerűen kihasználtsága nem lenne, az állami közlekedési vállalatok többsége is erősen veszteséges.

2020. aug. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én használnám, az állami buszcégektől az riaszt el, hogy az ország háromnegyede ingyen meg féláron használja, és én ezért fizessek többet. Flixbusszal szoktam utazni. Nem mindenki tart autót, akinek van pénze, főleg ha nagyvárosok közt közlekedik, és nincs gyereke.
2020. aug. 16. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!