Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elméleti kérdés: ha Románia...

Elméleti kérdés: ha Románia felajánlana egy Észak-Erdély adásvételit, te mennyi pénzt adakoznál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy Romániában megválasztanak valami iszonyú korrupt politikust, aki jó pénzért cserében visszaadná Észak-Erdélyt Magyarországnak, miután előkészíti egy kis propagandával a terepet.

A Magyar Állam elkezdene adományt gyűjteni, mert a románok borsos árat kérnek érte. Te mennyit adományoznál az ügy érdekében?


2020. aug. 6. 23:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
38%

#9: Nem tudom, hogy feltűnt-e, de ez egy elméleti kérdés, senki nem gondolja, hogy erre van reális esély. Így nem értem a kirohanásod okát.

Másrészt nagyon szép dolog az igazságosság, de valahogy mindig nekünk kell a nagy igazságot megtestesíteni és mindenki mást figyelembe venni. Fordított esetben, ha én lennék a románok helyében és olyan területet birtokolnék, amit száz éve egy háború lezárásakor kaptam részben igazságtalanul és amit a második világháborúban is elvesztettem, most pedig felmerülne, hogy a másik ország ismét igényt tart rá, akkor nem örülnék neki, tiltakoznék, de ugyanakkor nem lepődnék meg.

Ilyen nincs és nem is valószínű, hogy lesz, de ha lenne és élnénk a lehetőséggel, akkor nem gondolom, hogy ez ne lenne érthető és bárkit is el kéne ítélni emiatt.

2020. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A románok csak addig háborognának, míg rá nem jönnek, hogy a magyarok tényleg törődnének Erdély területével, nem úgy, mint a román vezetők. Mi kiépítenénk normális infrastruktúrát, nem törekednénk arra, hogy más régiók elszívják onnan a pénzt.

De tök mindegy, mint ahogy az előző írta, a kérdésnek nem is ez a lényege, hanem a magyarok áldozatkészségére voltam kíváncsi.

2020. aug. 7. 10:31
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbben tudják, hogy semmit nem nyernének vele, az meg 2020-ban egyre ekvésbé érdekes téma, hogy xy terület melyik országhoz tartozik.
2020. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%

"az meg 2020-ban egyre ekvésbé érdekes téma, hogy xy terület melyik országhoz tartozik."

Aha, azért ragaszkodik minden ország foggal-körömmel a területéhez és azért nem akar például Románia még az autonómiáról sem hallani. Igenis számít, más ország, más törvények, más hivatalos nyelv, más életszínvonal. Ne mondja nekem senki azt, hogy ez ne számítana. Elköltözni persze el lehet, de ez sokaknak túl nagy ár lenne, mert például ragaszkodik a házához, családjához, barátaihoz, vagy egyszerűen csak a településhez.

2020. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Elköltözni persze el lehet, de ez sokaknak túl nagy ár lenne, mert például ragaszkodik a házához, családjához, barátaihoz, vagy egyszerűen csak a településhez."


Ebben a részben van a lényeg. Az ember ezekhez ragaszkodik, nem ahhoz, hogy most milyen ország. Ha meg rászánja magát a költözésre akkor jóformán nyitva az egész világ pár diktatúrát leszámítva, de oda meg amúgy sem nagyon akar menni senki.


Az, meg, hogy országok önmagában harcolnak területért, mindössze annyit jelent, hogy valakinek felül van valami amiért megérné a dolog. Olaj, nyersanyag stb, amiből pár magasabb rangú vezető profitálhat, de az átlag embert a legkevésbé sem érdekelné.

2020. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!