Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt a Fideszről,...

Miért mondják azt a Fideszről, hogy polgári konzervatív keresztény párt, ha egyszer nem az?

Figyelt kérdés

Régebben én is rájuk szavaztam, egyet is értettem ezekkel a jelzőkkel, de ma már egyáltalán nem.


Régen tele volt a Fidesz jólszituált, értelmes, sikeres jobboldali értelmiségiekkel. Pl. egyetemi tanárok, közgazdászok, jogászok. A politikusok is értelmesek voltak lásd pl. Pokorni Zoltán, Stumpf István, Jeszenszky Géza, Navracsics Tibor meg még sokan mások. De az elmúlt időkben ezek kikoptak és vannak helyettük okos, de gyanús alakok pl. Rogan Antal, Lázár János meg olyan megfoghatatlan, semmihez sem értő alakok, mint Németh Szilárd vagy Kósa Lajos, akik igazi politikai törtetők.


Eközben a kommunikáció is oda jutott, hogy a miniszterelnök "libernyák" - ozik, a médiajuk pedig sokszor névtelenül és arctalanul hergel, kontextusból kiragadott mondatokkal operál. Ezekkel csak olajat öntenek a tűzre, elég megnézni mondjuk egy Pesti srácok cikk alatt kommenteket. Ez nekem nagyon taszító, hogy tud egy régi Fideszes értelmiségi ezzel azonosulni? Tényleg kíváncsi vagyok.



2020. aug. 11. 13:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Azt is megkérdezhetnéd, hogy miért van a nevében a "fiatal", és főleg a "demokrata" szó, ami sehogy sem illik már rájuk.
2020. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 meszike91 ***** válasza:
88%
Nagyon messze jutottak a polgáriságtól, az biztos.
2020. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
8%
#1 NINCS a nevükben a fiatal szó. Már 25 éve nem Fiatal demokraták szövetsége a párt neve, nevetséges hogy 25 év neked kevés volt ahhoz hogy megértsd, a fidesz már nem a fiatal demokraták szövetségének a rövidítése. Gondolom másban is ennyire érint meg a valóság - semennyire.
2020. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát én amikor nézem a műsoraikat a Hír TV-n vagy olvasom a vadhajtasokat vagy a Pestisrácokat vagy lecsekkolok kommenteket Fideszes posztok alatt akkor inkább a hőbörgő szélsőjobboldalt látom, mint a polgári keresztény mérsékelt oldalt.
2020. aug. 11. 14:02
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
#3: igazad van, elnézést. Éljen a párt!
2020. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Csak fel kell idézni hogy orbán miket mondott annak idején, ilyeneket hogy arra vannak az ügyvédek és jónapot, meg ne azt nézzék hogy mit mondok hanem azt hogy mit teszek, a számtalan hazugsággal egyetemben amit tőle halhattunk. nos ezek a kijelentések jól mutatják hogy ő egy jellemtelen az erkölcsöt félvállról vevő hitvány ember, és csak el játsza azt hogy egy tisztességes politikus. Ha ő ilyen mitvárunk attól a pártól amelyiket ő vezet??? A tízparancsolatban a hetedik aztmondja hogy ne lopj! ezt orbán az illiberális demokráciájába imígyen illesztette be: ne lopjatok majd mi ezt megcselekedjük helyettetek. és ezt szigorúan be is tartja. :))))) ez az ő ""becsületük és hitvallásuk""
2020. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
10%

Bocs, de akkor mit látsz egy Szabó Tímeában, egy Gyurcsány Ferencben, egy Tordai Bencében, egy Szanyi Tiborban, vagy Hadházy Ákosban???

A FIDESZ amikor megalakult Orbán Viktorék kb 25 évesek voltak....Tudod az a helyzet, hogy amit az ember 25 évesen adott társadalmi és politikai szituációban gondol, azt 10-20 most már 30 évvel később simán másképp látja, szerintem ez a normális.

2020. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Jó a marketingjük, az biztos. Jól megtanulták meglovagolni az emberek hangulatát. Sokat változott a társadalom is az elmúlt 30 évben, és jól lekövették ezt. Ma már csak az a fontos, hogy mivel lehet választást nyerni. Migránsozás, cigányozás, stb. A Jobbikot is az emelte komolyan vehető szervezetté, hogy kihasználták, hogy a társadalom jó része vevő a cigányozásra meg a zsidózásra. Ezt szépen átvette tőlük a fidesz, ezért tudtak a mai napig erősek maradni. A Jobbik ahogy megpróbált konszolidálódni, el is vesztette a vadparaszt szavazótábora jó részét.
2020. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hogy jönnek ide az ellenzéki politikusok kedves 7es? Nem róluk van most szó.
2020. aug. 11. 14:10
 10/21 anonim ***** válasza:
23%

Úgy kedves kérdező, hogy ők sem azt mondják most, mint 10 meg 20 évvel ezelőtt...

Ahogy mondtam neked, ahogyan az ember tapasztaltabb lesz és idősebb, úgy változik meg a véleménye sok mindenről... És erre még rátesz az , hogy állandóan változik a politikai és gazdasági helyzet, környezet is.

2020. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!