Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem lenne sokkal...

Csak szerintem lenne sokkal jobb, ha a politikai (főleg kormánypárti) retorikában abszolút semmi, de semmi említést nem tennének egy vallásról sem, tehát semmiféle vallási kifejezés sem szerepelne benne?

Figyelt kérdés

Azért gondolom így, mert ami most megy, az egy üres és semmitmondó képmutatás csupán, pár nagy szó, amit hangoztatni tudnak a politikusok, ezentúl viszont nagy szerepe nincs nagyon a kereszténységnek a politikában, ne is áltassuk magunkat, infantilis naivitás lenne azt feltételezni, hogy a kormány komolyan is gondolja ezt a sok hangzatos kijelentést. Mára ezek mind kiüresedett propaganda-szerű szlogenek csupán, egy példa erre az "Isten, haza, család" semmitmondó és unalomig ismételt jelszó. Szerintem ez túlzott nagyotmondási vágy már teljesen értelmét vesztette, elvégre minden józan gondolkodású ember tudja, hogy a politika természetesen érdekekről szól, nem pedig kereszténységről/Jézusról/Istenről és hasonló megfoghatatlan dolgokról.


Ezen felül az is jó kérdés, hogy ezt még meddig lehet elhúzni, ezt a fajta retorikát? Előbb-utóbb minden ilyesfajta banális propagandának vége lesz, ez tény. Véleményem szerint ha kihalnak azok a generációk, akik már-már fanatikus módon lelkesednek ezért az ál-keresztény förtelemért, ami nagy eséllyel még a FIDESZ kormányzása alatt be fog következni, új jelszavak után kell nézniük a retorikai tanácsadó szakembereknek. Remélem, a lehető leghamarabb bekövetkezik ez a változás, mert ez a kereszténységre nézve is förtelmes, hogy ilyen alacsony színvonalú, demagóg módszerekkel próbálják népszerűsíteni a "keresztény kultúra védelmét", ettől a jóérzésű ember egy idő után undorodni kezd és akár véglegesen el is mehet a kedve a vallásoktól úgy általában. Raadásul a magyar fiatalok nagy része ateista.



2020. aug. 14. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Homoszexuális propagandákat akarsz.Ezért támadod a kereszténységet.
2020. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Épp erről beszélek. Egy árva szót sem írtam arról, hogy a kereszténységet mit vallást támadnám, a kormány retorikájáról volt szó. Te és sok hozzád hasonló pedig a maga fekete-fehér világlátásával azt hiszi, hogy ha valaki nem ért egyet a kormány retorikájával/a kormány teljesítményét kifogásolja, akkor az illető csakis szélsőbalos/kommunista/marxista/LMBTQ-propagandista/stb. lehet. Gratulálok. Ilyen mentalitással te se leszel előrébb, próbáld meg ne csak szélsőségekben látni a világot.
2020. aug. 14. 15:07
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Ellenségkép, ennyi röviden, a fidesznek régóta taktikája, hogy beállít két oldalra, az egyik a keresztény, családos, jobboldali, hazafi stb... másik

liberális, sorosista, baloldali, migránspárti, homoszexuális stb...

Mivel tudják, h mo. jellemzően keresztény ország, ezért kapóra jön nekik ez a duma.

2020. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"egy vallásról sem"? És akkor mi van zsidó vallással? Vagy a muzulmánnal?


És a demokráciával, azokkal, akik beszélni akarnak a vallásról?

2020. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem totális cenzúráról volt szó, természetesen továbbra is lehetne a vallásokról beszélni szabadon, csak nem kéne megtenni azokat semmiféle politikai propaganda részének!
2020. aug. 14. 15:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a jelenlegi kormany csinalja csak. Anno gyurcsany is emlegette a mindenhatót a beszedeibe.

Az ilyesminek nincs jelentősége.

2020. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de a cenzúra az cenzúra, akár "totális", akár nem.

Akárki is döntené el, hogy hol a határ.

2020. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én úgy képzeltem el a dolgot, hogy a kormány tudatosan, saját akaratából dönthet úgy, hogy ennyi volt, mostantól leállnak a kereszténység retorikai célokra való felhasználásával. Ha így lenne, szerintem sokkal jobb lenne a helyzet legalább a kereszténység szempontjából, mert nagyon nem jó dolog az, ha egy adott párt demagóg módon felhasznál egy vallást a kampányához, ennek változnia kéne. Meg eleve, aki nem totálisan naiv, az tudja, hogy a politika ÉRDEKEKRŐL szól, nem pedig "keresztényi értékekről".
2020. aug. 14. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lenne jobb. Ha nem a vallásról akkor sorosról, migránsokról, Gyurcsányról beszélne, de ezek ugyan olyan kiüresedett szavak. Kíváncsi leszek mi lesz a fidesz érve 2022-ben ha igaz az a hír hogy Gyurcsány nem indul semmilyen jelöltként. Mivel már 10 éve más érvet képtelen felhozni maga mellett, csak azt hajtogatja hogy Gyurcsany, szemkilövetés, válság. De a tíz év alatt maga a fidesz egy két kivétellel semmti nem tett.
2020. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!