Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Látsz némi hasonlóságot most...

Árokpart kérdése:

Látsz némi hasonlóságot most kizárólag a pártokat félretéve mint magát államférfit tekintve Orbán Viktor és Medgyessy Péter között?

Figyelt kérdés
Itt a fórumon sokan Gyurcsány Ferenccel, Karácsony Gergellyel és még sorolhatnám kikkel hasonlítgatják össze Orbán Viktort. Szerintem e butaság, mert igazából a rendszerváltás óta Orbán Viktornak van és Medgyessy Péternek volt államférfi kisugárzása. Ha azt nézzük csakis kizárólag ha szemléletet veszünk figyelembe és nem pártokat akkor Medgyessy Péter sem volt liberális, sőt ha az ember a 2002-2003-as vele készült interjúkat végig hallgatja inkább konzervatív mondhatnám puha konzervatív. Kormányzása a 2002-2004-ig tartó időszak hasonlít szerintem valamennyire a mostani kormányzáshoz abban a tekintetben, hogy abban az időben is voltak béremelések, szociális intézkedések, a nagytőke helyett ő is inkább az átlagember érdekeit tartotta szem előtt, sőt a mostani kormánynál egy kicsit még jobban is az államigazgatási, közigazgatási szervek a maihoz hasonlóan rendpártiak voltak stb. Igazából a Medgyessy kormányt szerintem sem az 1994-98-as Mszp kormányhoz és sem a 2006-2010-es Gyurcsány kormánnyal nem lehet összehasonlítani. Végső soron az a véleményem, hogy ha Medgyessy Pétert nem buktatják meg, akkor hosszútávon a mostani kormányhoz hasonlított volna a kormányzása. Más is érez némi hasonlóságot úgy, hogy ha magát a pártszíneket, pártpolitikát félretesszük és kizárólag a két kormány kormányzati döntéseit vizsgáljuk.
2020. aug. 15. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Medgyesi megkapta francia becsületrendet mert eladta a magyar közmű szolgáltatókat és még néhány apróságot a franciáknak.

Orbán nem kapott vörös csillag érdemrendet sem az oroszoktól sem a kínaiaktól.

Medgyesinek két milliós órája van Orbánnak kétmilliós lakáshitele.


Nem látok hasonlóságot.

2020. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

"Kétmilliós lakáshitele"


Te jó ég, a proletár réteg tényleg mindent elhisz! :D


(Nekem papíron egyébként sem vagyonom, sem bevételem, csak a páromnak. Ehhez képest 2, ház árába kerülő autó áll kint és csak éttermekben otthagyok egy fizetésnyi összeget. Ennyit arról, hogy mi a papír és mi a valóság.

Valószínűleg neked is hagyná a fiad és a 2 legjobb barátod, hogy 2 milliós hiteled legyen, miközben ők mind a hárman benne vannak az ország 10 leggazdagabb emberében... :D)

2020. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
*fiad helyett vejed
2020. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
A média használaton igen. A negatív kampány Medgyesiék találmánya volt
2020. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ez van a vagyonnyilatkozatában. Én mint jogkövető állampolgár nem kérdőjelezhetem meg. Az már eszembe jutott, hogy milyen gyereke van ennek az embernek. Szórja a pénzt két kézzel de nem képes adni az apjának hogy kifizesse a hitelét. Dehát mások vagyunk.

2020. aug. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Orbán Viktor és Medgyessy Péter között semmi hasonlóság, kizárólag különbségek.

Néhány e4zek közül:

Medgyessy úgy kormányzott, ahogy felelõs államférfinak kell - Orbán felelõtlenül megosztja az országot hatalmának megtartásáért.

Medgyessy minden magyar miniszterelnöke akart lenni és szerinte mindenki magyar, aki itt él és magyarnak vallja magát, Orbán szerint aki nincs vele, az nem magyar.

Medgyessy elismert gazdaagi szakember, Orbán kizárólag a hatalomtechnikához ért, azonkívül SEMMIHEZ.

Medgyessy megélt addig is, amíg nem volt miniszterelnök, megél azóta is, amióta nem az, Orbán, ha nem volna se pártelnök, se miniszterelnök, éhenhalna. A saját lábunkon álló kislányával együtt.

2020. aug. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

Pár tény, mert mint tudjuk, azok makacs dolgok:


Medgyessy ügynök volt, Orbánt megfigyelték.


Medgyessy 1982-től 1987-ig pénzügyminiszter ill. helyettes volt, majd 1990-ig gazdasági ügyekkel megbízott elnökhelyetteseként tevékenykedett. Tehát komoly szerepe volt a szocializmus utolsó éveiben felhalmozott államadósság létrejöttében.


Medgyessy egy száz napos osztogatással kezdett, hogy növelje a népszerűségét. Majd egy újabb száz napos osztogatást indított. Gyakorlatilag ebbe bukott bele, mert az első 100 napos akció túl volt az ország lehetőségein.

Az Orbán-kormányoknál mindig a gazdaság teljesítéséhez kötik a szociális kiadásokat.


Medgyessy volt az MSZP első "casting-olt", pártonkívüli miniszterelnök jelöltje. (Megjegyzés: Azóta csak Gyurcsányt tudták párton belül kiállítani!) Medgyessy az MSZMP megszűnése után nem lépett be az MSZP-be, nem politizált. Ezzel szemben Orbán a rendszerváltás óta politizál és legtöbb választást ő nyerte.


Medgyessyt két éven belül megbuktatta a pártja, mert nem hittek benne, hogy a következő választást meg tudják nyerni vele Orbán ellen. (Érdekes módon a tanácsadója vette át a helyét.) Orbán a 4. ciklusát tölti éppen.


Medgyessy szerintem nem volt alkalmas miniszterelnöknek. Ő egy tipikus irodai, banki beosztott típus, aki nem lát messzire és nem kreatív. A szándékait nem kérdőjelezem meg, de ami a kérdező államférfi kisugárzásnak neveze, az a nyugodtsága lehetett és nem látszódott rajta rossz szándék. Gyurcsányban van egy görcsösség, hogy legyűrje az MSZP-t, Karácsony pedig nagyon úgy tűnik, hogy ő is tudja magáról, hogy nagy neki a kabát.

2020. aug. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Sok hasonlóságot én se látok. Minden esetre Gyurcsányhoz képest ezeket legalább valami emberhez hasonlitható képzödmények, elvekkel, elkepzelesekkel es hasonlók.
2020. aug. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!