Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldali "nemzeti-konzerva...

A jobboldali "nemzeti-konzervatív" tábor legradikálisabb képviselői hogy tudnak együttélni ilyen mértékű kognitív disszonanciával?

Figyelt kérdés
Nekem nyilvánvalónak tűnik, hogy ezek az önjelölt politikai kultúrharcosok tiszta szívükből gyűlölik az ellenségeiket (tehát a liberálisokat, stb.). Ezek mellett viszont ők a "nagy keresztények", vagyis annak akarják szóban beállítani magukat és ezt be is mesélik maguknak, mondjuk a valóságban egy csimpánznak több köze van ezeknél a kereszténységhez. De én ezt nem értem: miért kell illúzióban élniük ezen a téren? Miért nem lesznek őszinték magukhoz és ismerik be, hogy NEM élnek Jézus tanításai szerint, mert a politikai fanatikus őrületük előbbre való? Mit kell azzal áltatniuk magukat, hogy ők a kereszténység "védelmezői" és Jézus számukra az elsődleges szellemi autoritás, amikor valójában a politika és aktuális propaganda hangoztatása az első számukra, Jézus pedig egy semmi az életükben? Ez érthetetlen számomra. Ha van itt ilyen ember, megkérdezem: miért nem vagy őszinte magadhoz és ismered be, hogy gyakorlatilag NINCS istened? Azaz de, van: az aktuális propaganda. Legalább ne lennének ilyen önámító képmutató álszentek ezek az emberek, ha már ekkora politikai fanatikusok....

2020. aug. 23. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Alapvetően hülyeséggel kezded, a továbbiakkal nem is érdemes már foglalkozni.

Ne vetítsd ki a gyűlöletedet másokra!

A nemzeti konzervatív tábor képviselői nem gyűlölködne - azt te teszed ezzel az ostoba, hazug, rágalmazó kérdéssel is.

2020. aug. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A rövid válasz az, hogy létezik az az összeg amitől bárkinek korpásodik a haja. A nemzeti-konzervatív oldalon ennek az összegnek a többszázszorosáról van szó. Ha a választó azt akarja hallani, hogy keresztények, akkor azok lesznek, ha azzal lehet választást nyerni hogy jön a migráns, akkor jönni fog.

Ez az egész semmi másról nem szól ma magyarországon, mint a közpénzek elvtelen sikkasztásáról. Minden a pénznek van alárendelve. A kereszténység ugyanolyan propagandafogás mint a többi amivel össze lehet tartani a választások megnyeréséhez szükséges szavazótábort.

2020. aug. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem jelentheted ki általánosságban, hogy a nemzeti-konzervatívok gyűlölik a liberálisokat. Azt se jelentheted ki, hogy keresztények. És tulajdonképpen Jézus tanításaival se vagy tisztában. Legalábbis pápának képzeled magad, mintha te mondanád meg, hogy a katolikusoknak hogyan kell értelmezniük a Bibliát.
2020. aug. 23. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tgt ***** válasza:
52%
Kérdező: Pontosan kit sorolsz a "nemzeti-konzervatív" táborba? A Fidesz nevű bűnszervezetet? Vagy a Mi Hazánk nevű náci formációt? Ezektől felesleges elvárni a keresztény értékrendet.
2020. aug. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a következőről van szó. A "nemzeti" és a "keresztény", mint szervező ideológiák, két egymástól elég távoli dolog. A jelenlegi nemzetfogalom, illetve a köré épülő politikai ideológiák (nacionalizmus, patriotizmus) a 18-19. század termékei, a felvilágosodásé. A kereszténység egy annál régebbi dolog, nem foglalkozik nemzetekkel, sőt, ahol fel is merül a származás (Apostolok Cselekedetei, páli levelek), az apostolok jellemzően nem tartják fontos dolognak, és a híveket is arra tanítják, hogy a származás ne okozzon közöttük feszültséget.


Szóval van ez a két szervező erő, elég távol egymástól. És a "konzervativizmus" összeköti őket. A konzervativizmus, mint politikai és társadalmi filozófia, a hagyományok, a klasszikus értékrend megőrzését, az új ideológiákkal szembeni gyanakvó, de legalábbis óvatos hozzáállást képviseli. És a jelen politikai felállásban a "nemzeti" és a "keresztény" is klasszikus értékrendet jelent, és noha alapjaiban véve két különbözőt, a közös ellenséggel, a modernizmussal való szembenállás mégis egy tábort csinál belőlük. (Egyébként hasonló van a másik oldalon is, a liberális és a szociáldemokrata szintén két különböző alapon nyugvó szervező erő, de a közös ellenséggel való szembenállás azokat is összeforrasztja.)


Amit én most látok a magukat politikai értelemben a nemzeti-konzervatív-keresztény gondolkodásúként azonosító emberek körében, az nem egy fogalmilag letisztult dolog, és pláne nem Jézus áll a középpontjában. Benne van persze Jézus is, de benne van a királyi Magyarország iránti nosztalgia, a liberalizmusellenesség, meg még egy csomó egyéb. A kormánypropaganda pedig a konkrét ügyek mentén megmondja, hogy azt most éppen keresztény vagy nacionalista szemmel kell nézni.

2020. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1-es!


Én nem gyűlölöm ezeket az embereket, inkább sajnálom, hogy alig látnak túl az aktuális politikai retorikán és a legalja, színvonalon aluli közmédia alapján alakítják ki az állásfoglalásaikat bizonyos kérdésekben. Például, ha a média azt írja hogy egy idétlen és jelentéktelen karikatúra "vallásgyalázó", akkor ők is teli torokból fújni kezdik (legalábbis a kormánypárti oldalakon), hogy az márpedig "vallásgyalázó", és észre sem veszik, hogy ennek valójában semmi, de semmi valódi hírértéke nincs és tisztán POLITIKAI ÉRDEK van mögötte, az, hogy a lehető legnagyobb mértékben megosszák a szavazótábort és minél nagyobb legyen a szakadék. De hogy ne legyek egyoldalú, a megosztottság ellen az ellenzék se tesz semmit, ők is csak inkább erősítik azt. Ez csak egy banális példája volt annak, hogy mennyire könnyen meg lehet vezetni az embereket ilyen ostobaságokkal. Szóval ezért sajnálom mindkét oldal (jobb-és baloldal egyaránt) legradikálisabb szószólóit, akik már szinte teljesen pontosan azt fújják, amit a média a fejükbe vert.

2020. aug. 23. 10:52
 7/11 A kérdező kommentje:

3-as!


A radikálisabbakról volt szó, nem az összes nemzeti-konzervatív értékrendet valló emberről. A radikálisabbak alatt pedig azokat értettem, akik csak azt fújják, amit a propaganda a szájukba ad, libsiznek, bolsiznak, kommunistáznak és további szavakkal dobálóznak, és hát igen, sok esetben szó szerint gyűlölik az ellentétes véleményen lévőket. De, mindezeken felül fontos számukra a "keresztény identitás". Hatalmas önámítás ez az egész a részükről. És még egyszer mondom, nem az átlagos, józan konzervatív emberekről van szó, hanem a legfanatikusabb, legradikálisabb táborról, azokról, akik például az ilyen Vadhajtások és PestiSrácok-féle, semmirekellő fórumokon kommentelnek nap mint nap és konkrétan csak ismételgetik azt, amit az aktuális propaganda éppen felkap és terjeszt. De a Mi Hazánk YouTube-oldalának videói alatt lévő kommentek se tükröznek sokkal több értelmet, mint a Vadhajtások-os radikális politikai fanatikus kommentelők, egyszerűen alig hiszem el, hogy azokat sima magánemberek írják és nem politikai propagandisták.


Egyébként pedig: hol volt szó a kérdésemben kifejezetten katolikusokról és Biblia-értelmezésről? Mert szerintem ilyenekről nem volt szó. De ha már katolikusok: én nem tudom, mennyire veszi komolyan a vallását egy olyan katolikus, aki Luciferencezik meg a jelenlegi pápát szidja nagy vehemenciával az ilyen politikai propagadndaoldalakon. Mindezt pedig csak és kizárólag politikai okokból, mert a pápa más álláspontot képvisel több kérdésben is. Szerintem az a katolikus, aki komolyan veszi a vallását, nem csinál ilyen primitív dolgot, hogy mindezek mellett még azt is kijelenti, hogy neki nem Ferenc a pápája. Nevetséges az egész.

2020. aug. 23. 11:16
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, nem sikerült felfognod a lényeget.

AMIT leírtál a kérdésedhez AZ a gyűlölködés és pontosan TE vagy az aki benyalt egy propagandát és gondolkodás nélkül fújod, miközben alapvetően semmi köze a valósághoz. TE vagy az aki egy másoktól hallott hazugság alapján egységesen megbélyegzel egy csoportot, egy nagyon népes csoportot, és minden tagját gyűlölködőnek nevezed - holott egyáltalán nem ilyenek.

Ne te próbáld meg megmondani másoknak hogy az ő saját hitük, értékrendjük milyen és annak megfelelnek-e vagy sem! Inkább nézz magadba és ne ülj fel a propagandának, ne légy előítéletes, ne gyűlölködj - ismerkedj meg végre a valósággal!

2020. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na jó. Fogalmam sincs, hogy elolvastad-e, hogy mit írtam, de azért leírom még egyszer és szerintem utoljára: NEM az átlagos konzervatív emberről van szó! NEM is a FIDESZ szavazók teljes csoportjáról, mert ez nagyon tág fogalom. Akikről én beszélek, azok a radikális, fanatikus emberek, de hogy jobban megértsd, miről beszélek, nézz csak meg egy lélekölő Vadhajtásokos kommentszekciót. Na, róluk van szó! És ez a csoport-legalabbis nagyon remélem-nem az átlagos konzervatív értékrendet reprezentálja, hanem a legradikálisabb szintet! Arra is kíváncsi lennék, hogy miféle propaganda "áldozata" lehetek a te szemeidben....


De szerintem csak elbeszélünk egymás mellett, úgyhogy normális vita nemigen lesz ebből.

2020. aug. 23. 13:02
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

#8: A kérdező a radikálisabb rétegről beszélt, #7-ben még azt is külön kifejtette, hogy a józanabbakkal neki sem problémája nincs. És teljesen igaza van neki abban, hogy a véresszájú híroldalak szerkesztői, újságírói esetében mély, átgondolt vallásosságról szó nincs.


Számomra a leglátványosabb példa erre Bayer Zsolt katolizálása. Két évvel ezelőtt egy evangélikus lelkész az egyik prédikációjában a kormány menekültellenes retorikáját kritizálta, ami akkor be is futotta a médiát. Az akkor még evangélikus Bayer bejelentette, hogy - figyelembe véve, hogy az evangélikus egyház némely prominens tagjai az utóbbi időben többször is fogalmaztak meg kormánykritikát - ő kilép az evangélikus egyházból, és katolikus lesz. Miféle vallási meggyőződés lehet egy ilyen lépés mögött? Egy evangélikus akkor katolizáljon, ha elkezd hinni a szentek közbenjárásában, a katolikus Egyház hagyományaiban vagy hierarchiájában. Ne akkor, amikor a pártpolitika úgy hozza. Az már csak hab a tortán, hogy ugyanebben a bejelentésben, kb. öt perccel később azt is kifejti, illetve Bencsikkel megbeszéli, hogy ők igazából nem Ferencet, hanem XVI. Benedeket tekintik pápájuknak, mert Ferenc migránspápa, lemondani amúgy sem lehet egy pápának (ezek még az egyházi joghoz is értenek?), stb. Miféle katolikus az, aki saját maga dönti el, kit tekint pápának, és nem fogadja el a konklávé döntését? Igen, Bayer-Bencsik-féle.


Biztos vagyok benne, hogy Bayernek az evangélikussága is hasonlóan volt komolyan vehető.


Ezek az emberek rossz hírét keltik a kereszténységnek.

2020. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!