Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem adnak mindenkinek havi 100 ezer forint alapjövedelmet?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ismerve a magyarokat sokan visszaélnének ezzel, viszont:


Mindenkinek lenne egy garantált fix havi bevétele, ezáltal sokkal nyugodtabban tudnának élni az emberek.


Ebből a pénzből a számlákat, hitelt, alapvető élelmiszereket kitudná mindenki fizetni, nem kerülne az utcára ha elveszti a munkahelyet.


Sokkal bátrabban mernének az emberek vállalkozni, munkahelyet váltani, esetleg új szakmát tanulni mert ha nem jön be, akkor sincs semmi.



2020. aug. 25. 15:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen rendszerben minden fizetős lenne mert pénz nem maradna másra. Szerintem ez az egész túl meredek és egy ilyen kis országnak, mint M.O. agyament dolog lenne egy ennyire mindentől különböző rendszert kialakítani.
2020. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

En is gondolkodom egy ideje, mert tobb, altalam elismert “gondolkodo” egyetert.

Valoszinuleg emelkednenek jelentosen az arak. Viszont a gazdasagnak jot tenne.

Viszont kinezem a politikusainkbol,

hogy meg igy is rosszabbul jarnank, vagy ugyanitt.

Vajon meg is adoztatnak?

Bizonyos jovedelem felett kivezetnek?

Sok forgatokonyv lehetseges, szerintem a reszletek ismerete nelkul nem lehet erre valaszolni.

2020. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

Azoknak, akik a 9-as választ lepontozták:


"A finn kormány 2017 januárjától kísérletképpen egy reprezentatív statisztikai szelekció során kiválasztott csoportnak bevezette a feltétel nélküli alapjövedelem intézményét. Ennek keretében havi 560 eurót, azaz mintegy 170 ezer forintot juttatnak a kiválasztott személyeknek. A koncepció nagy előnyének tartják, hogy ezzel kiváltható a különféle segélyek, támogatások bürokratikus rendszere, a jogosultság vizsgálata. Az alapjövedelmet az érintettek akkor is megkapják, ha munkához jutnak, ezt nagy ösztönzőnek tartják az álláskeresésre.


2018 végén a finn kormány úgy döntött, hogy nem folytatja tovább a kísérletet."


Kiegészítésem: vagyis bevezetésével megszűnik minden szociális támogatás, és a lakhatás-étkezés teljes fedezetét szolgáló FELTÉTEL NÉLKÜLI alapjövedelem teljes lakosságra vetített kifizetéséhez az állami bevételeknek 80 százalékkal kellene növekedni. Ezen bukik meg minden kísérlet, hiszen adókat nem emelhetnek, mert akkor a kapott alapjövedelem nem fedezné a lakhatást és az élelmezést.

2020. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
*8-as választ ....
2020. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%

"Igazságtalan lenne, megszűnne minden más, mint nyugdíj, csed, gyed, táppénz."


Nem,az az igazságtalan,hogy egyesek több jogcímen kapnak segélyt az államtól,még mások semmit.

2020. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
38%

"Szerintem annyit érnének el vele, hogy beépülbne az árakba, mint a CSOK, és annyival drágább lenne minden."


Azoknak drágább,akik nem részesülnek a támogatásból.

Akik kapnak,azoknak olyan,mintha nem változott volna semmi.

Lehet,hogy drágább lenne valamivel a kenyér,de megtudnád venni.


Mondjuk 100 ezer Ft szerintem túlzás,mert van,aki annyiért dolgozik.

De mondjuk 30 ezer Ft-ból már alapvető élelmiszerekkel ki lehetne húzni.

2020. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
16: és lakhatás. Az is benne az alapjövedelemben. Vagyis a 100 ezer forint a mai árakon még kevés is.
2020. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon VAN alapjövedelem, csak közfoglalkoztatásnak álcázzák. Az gondolom megvan, hogy nem pluszos a buli.
2020. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha minden segélyezést, nyugdíjat, munkanélküliségit stb megszüntetnénk, akkor mindenkinek havi 40 ezer forint jutna. Ez pont arra elég, hogy a híd alatt majszold a friss zsíroskenyeret. Szerintem a célzott, normális mértékű nyugdíjnak és a munkanélküli segélynek több értelme van, mint hogy mindenkinek (szegénynek, gazdagnak, vállalkozónak, középvezetőnek stb) adjunk egy hangyafasznyit.
2020. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
52%
Mert egyből menne a vinnyogás, hogy "Neki miért jár, ha nekem meg ilyen-olyan-amolyan életem van hozzá képest?". Tehát ez az állandó másikhoz való összehasonlítgatás nem lenne, akkor lehetségesen kivitelezhető lenne - talán.
2020. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!