Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért pár nappal az iskolakezd...

Miért pár nappal az iskolakezdés előtt kell azt bejelenteni, hogy teljes határzár lesz?

Figyelt kérdés

Külföldi diák vagyok, egy hónapja sikerült normális albérletet találnom és szerződtem egy évre. Plusz hétvégente szeretnék haza is járni.

Szerintem nem vagyok ezzel egyedül.

Egyáltalán miért pont most kell lezárni már, amikor vége a turistaszezonnak? Mi értelme annak, hogy a legforgalmasabb hónapokban mindenki oda megy, ahova akar, de most meg már nem lehet, mert "veszélyes"?



2020. aug. 28. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Várható volt. :). Vagy mész 2 hét karanténra vagy csinálsz tesztet vagy mész passzívra és idén nem jössz.
2020. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

"Egyáltalán miért pont most kell lezárni már, amikor vége a turistaszezonnak?"


Valószínűleg pontosan ezért csak most.

2020. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

A tesztelés még rendben lenne, csak az a baj,hogy nem fizeti az állam.


Más országban meg fizeti.

2020. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De külföldi tesztet nem fogadnak el, aminek az okát szintén nem értem.

Már van tesztem, ma reggel csináltattam.

A tavalyi félévem is passzív volt, egészségügyi okok miatt. Tudtommal egymás után nem lehet két évet passziváltatni.

2020. aug. 28. 18:36
 5/13 A kérdező kommentje:
Itt, Szlovákiában sem fizetik. Legalább fogadnák el, de valamiért nem fogadják el.
2020. aug. 28. 18:37
 6/13 anonim ***** válasza:
5%
Nem kell idejárni. Saját országodba is van Egyetem. Senki se kötelez arra, hogy ide járj. :). Iratkozz át, ha nem tetszik. A támogatást jó felvenni oda kint, meg a Fideszere szavazni mi? Ne tessék hőbörögni. Szavazzatok másra, ha nem tetszik a rendszer. Én, ha külföldi állampolgár lennék eszem agában sem lenne ide jönni.
2020. aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Semmilyen támogatást sem vettem és a fideszre sem tudok szavazni. Miről beszélsz? Ha van saját frusztrációd, akkor írj ki rá saját kérdést.


Mindenesetre ez a "nem kell idejárni, saját országod is van" attitűd kicsit sem hasonlít a fidesz mingránsellenes politikájához, ugye? Te is "fideszes" vagy, csak más bandában játszol.

2020. aug. 28. 18:41
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tetszik a 2 het karantén vagy a teszt akkor ne gyere ide ennyire egyszerű.
2020. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Gondolom a te világodban tényleg ennyire egyszerű, egy sivár, szürke bürokrata-univerzumban.


Egyébként meg teszt csak szeptember 1. után kell. Aki egy nappal korábban megy vissza, annak nem kell és karanténba sem kell vonulnia. xD

De két hét karanténokkal utána meg nem igazán lehet egyetemet végezni, max ha megint netes oktatás lesz.

2020. aug. 28. 18:49
 10/13 A kérdező kommentje:
*utána nem kell
2020. aug. 28. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!