Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy már...

Mit szóltok hozzá, hogy már egész Budapesten nincs egyetlen pályakezdő IT-s állás sem?

Figyelt kérdés

Beszéltem 2 fejvadásszal és 2 vezető HR-essel, és most már az egész városban, valszeg az egész országban túltelített a piac kezdőkből. Jelenleg sehová sem keresnek.

Ti is köszönitek szépen Rogán Tóni-nak az IT munkaerőhiány propagandáját? :)

Főleg most mi fog várni arra a sok Green Foxos-ra meg tucatnyi hasonló sarlatánképzősre akiket piacra fognak köpni hamarosan. Még az egyetemisták is bajban vannak, nemhogy a gyorstalpalósok.

Szerintetek is felelőtlenség volt mesterségesen túlpörgetni egy nem létező hiányszakmát?



2020. szept. 14. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Melyik IT pozíciókra nem keresnek már embert?
2020. szept. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

" IT-s állás"

Hülyét kapok ettől az általánosító megfogalmazástól. Ez egy gyűjtőfogalom mint a mérnök vagy orvos. Abból is van ezer féle a vegyésztől a gépészig, vagy a belgyógyásztól a patológusig.

De milyen szakismeretre nincs igény ? Cisco, SQL, SAP, Windows server ?

Vagy megint arról szól a történet, hogy megtanították a nagy semmit jó pénzért az iskolában és nincs rá piaci igény.

2020. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező szerinted mennyit tud egy pályakezdő IT-s egy pályakezdő kőművessel összehasonlítva ha mondjuk a pályakezdő kőműves jó mester mellett volt szakmai gyakorlaton és ismeri a szakma mesterfogásainak mondjuk 60 százalékát.
2020. szept. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Eddig sem volt. Én szóltam az elején, hogy ezzel max árkot ásni fogsz tudni.
2020. szept. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Most minden pályakezdőnek nehéz. Én a pénzügyi vonalon, bankszektorban keresek most munkát, de jóformán csak külső Váci úti SSC-k vannak ahol számlázásra keresnek embert... Nehéz most, na. A korona elvitte a GDP tizedét, azért az fölfoghatatlanul nagy veszteség és nagy nehézség.

Jó persze ezek a bootcampes szerencsétlenek viccesek ha nem tudják a helyüket, hanem elhiszik hogy ők most azonnal 4-500 nettót fognak kapni.


Összességében nem volt hiba szerintem, majd a piac elrendezi a dolgokat idővel. Egészségesebb hogy lassan telítődik a szakma mint az hogy van összesen pár száz senior fejlesztő az országban, és akkor ők annyit talicskáznak haza amennyit bírnak, mondjuk egy másik diplomás bérének négy, ötszörösét.

2020. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Halihó kérdező !

Mi a szakterületed azon kívül hogy pályakezdő IT-s ?

Ha elárulod lehet hogy olyan választ is kapsz ami segít.

2020. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Az IT egy tág fogalom , elég ostobaságokat beszélsz . Mondjuk ha így tetted fel a kérdésed a HR-esnek , hogy te junior IT pozíciót keresel , akkor nem is csodálom,hogy mindenhol azt mondták nem keresnek :D
2020. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!