Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem vicc ez a...

Csak szerintem vicc ez a magyar politika?

Figyelt kérdés

Esküszöm,valami katasztrófa a magyar politika.

Orbán stadionokat épít,oktatásra meg eü .-re nem költ,de a többi baromságra csak szórja a milliárdokat.

De az ellenzék is egy vicc. Most összeakarnak állni,hogy egy elvtelen moslék legyenek. Ráadásul Gyurcsányék mögé akarnak beállni,fúj...

Vicc ez az egész,esküszöm ritka szr ez az itthoni politikai helyzet.



2020. szept. 18. 10:44
A kérdező szavazást indított:
Szerintem a kormány jó
Szerintem az ellenzék jó
Egyetértek,vicc ez az egész.
43 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
A kegyetlen francia mondás, hogy "Minden népnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel." Ez a politikára is igaz...
2020. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A politika mindenütt moslék. Ha azt hiszed, hogy ez Magyarország kiváltsága, nem vagy tájékozott.
2020. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Viccnek elég durva szerintem.10 év alatt egy gátlástalan maffiabanda a saját nevére iratta a nemzeti vagyon neki tetsző részét, miközben az állítólagos ellenzék ezt szó nélkül nézte és örült a parlamenti fizetésének.Nem várok én már semmit egyik oldaltól sem,megtanultam, hogy a saját életem akkor lesz jobb ha jobbá teszem saját magamnak. Szomorú, hogy ehhez el kellett hagyni a hazámat.
2020. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Amikor még a "nemzeti oldalt" is multikulturális ex-liberálisok vezetik, Orbán magyarkodik, a szélsőjobbot átveszi Jakab Péter, a baloldalon meg modern kori Lenin-fiúk és a kommunista párt jogutódja van, amikor egy pufajkás volt miniszterelnök, amikor rasszistázzák, antiszemitázzák, fasisztázzák a Fideszt külföldön, az valóban egy rossz vicc.

Vagy amikor a baloldali moslékkoalíció volt széljobber jelöltje judapestezik, mire felháborodik az antiszemitázott Fidesz (miközben ez egy 100 éves kifejezés).

2020. szept. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

A viccen az ember röhög. Mert szórakoztató. Aki ezt viccnek tartja, észrevétlenül a Fidesz propagandáját követi. Ott a lényeg, bármilyen szót bármire használhatunk, így bármilyen hazugság eladható, hiszen mi "másképp értettük".


Ez nem vicc, hanem siralmas. De részletesebben:

A diktatúra kiépítésének lényege, hogy nem lehet akármilyen gyorsan, a körülményekre is figyelni kell. Belül előbb meg kell hülyíteni anépet, különben nem fogadja be az ökörségeket. Vigyázat, ennek két oldala van. Egyik része a totál elfogadó, számára minden igaz, hűen követi vezérét, bármit elhisz, akár a saját halálát is megdicsőülésnek értelmez. A másik része viszont nem kell, hogy elhiggye, csak a retorikát vegye át. Ekkor ugyanis impotenssé válik a fellépést illetően, mert ellentétes szavakkal nem lehet hatásosan ellenérveket mondani. Például ha épül egy stadion, bőszen tiltakozni pontosan ugyanolyan kontraproduktív, mint ha segítenének építeni. Miért is? Mert 100 stadion épül. És amikor századszor hallja a félrevezetett tömeg a tiltakozást, legyint, hogy lám az eddigi 99 is megépült. És pont e legyintés a cél, ettől lesz kétharmad. Hű támogató van 34%, na de ha fele otthon marad, akkor ez már 68%.

Ami az ellenzéket illeti, kizárt a DK mögé beállás, de ettől még sokan elhiszik ezt. Ami viszont biztos, akkor is "egységesülnek", ha ezt fájdalmasan élik meg néhányan a pártokból, mert rájöttek, más esélyük nincs (ami lenne, tömegek megmozgatása - nem megy). A "tehetetlenség" pedig egy érdekes probléma. Erőszak ellen, sőt, fizikai erőszak ellen semmiféle ékesszólás nem hatásos. Ezt kiválóan mutatja az Uniótehetetlensége néhány esetben. Tehát el kell dönteni, érvényesnek tekintjük-e a természet törvényét. Erőt csak nagyobb erővel lehet legyőzni. És minden azon múlik, helyesen választjuk-e meg azt a bizonyos erőt.

2020. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Nyugaton sem jobb már a politika. Most is azon fognak az elkövetkezendő hónapokban vitázni, hogy hogyan is osszák el a vadembereket. Bűnöző, antiszocliális, fundamentalista népeket telepítenek a saját országukba majd pénzelik, bankkártyát kapnak, élelmet, szállástők pedig azzal hálálják meg hogy.....na hagyjuk is
2020. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, a vicc az, hogy te leragadtál ezeknél az ostobaságoknál.

"Orbán stadionokat épít,oktatásra meg eü .-re nem költ,de a többi baromságra csak szórja a milliárdokat"

Orbán nem épít stadionokat, soha nem is épített, az állam építtetett és segített építeni stadionokat, sportpályákat, uszodákat, csarnokokat. Amikből más országokban már eleve voltak bőven, mert azokban ehhez nem kellett egy bizonyos pártnak kormányra kerülnie, minden kormány egyformán fontosnak tartotta a sport célú beruházásokat. Nézd meg hány stadion van a briteknél, a belgáknál vagy más országban. Egyszerűen be kellett hoznunk a hatalmas lemaradásunk egy részét legalább.

[link]

[link]

Az "Orbán" 6 év alatt költött annyit sportcsarnokokra, mint amennyivel TÖBBET ÉVENTE költenek most az egészségügyre, mint korábban. Miközben a sportcsarnokok mellett az egész országban végbementek a kórházak felújításai, építései, korszerűsítései, még Budapesten is folyik már 3 éve.

Az oktatásra pontosan így sokkal többet költenek, mint korábban.

Hogy kellene-e még többet költeni? Igen. Majd ha lesz miből!

2020. szept. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Vicc, csak sajnos ők röhögnek rajtunk.
2020. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem vicc,hanem szar. K$baszott híg fos, az összes párt és tök mindegy mennyire lázadozunk,mert amíg vannak megvásárolhatók,zsarolhatók,ja és a csalókat se hagyjuk ki,addig esélyünk sincs kitessékelni Orbánt a nézőtérről.
2020. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem sok újat modntál, már jó ideje az. Bár én inkább a tragikomédiához sorolnám.
2020. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!