Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyibe kerülne felépíteni...

Mennyibe kerülne felépíteni egy 20 000 fős várost, mint kis-Dunaújváros?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy ha Pest megyében építenének egy 20 000 fős várost, ahova szociális alapon költöztetnének be embereket (bedőlt hitelesek, legszegényebb régiók stb), mennyibe kerülne egy ilyen zöldmezős beruházás pl. Biatorbágy szomszédságában. Most nem az a lényeg, hogy választanák ki az embereket, hanem az államnak mennyibe fájna az infrastruktúra, házak felhúzása, útépítés (tegyük fel a főút mentén építi fel).

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. szept. 19. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Elképzelhetetlen költségbe.

Ugyanis sajnos a legtöbb ilyen ember egyszerűen nem képes megbecsülni ha kap valamit ingyen és hamar lepusztulna az egész. Nem véletlenül nincsen annyi önkormányzati szükséglakás, mert sokan azok közül akiket ilyenekbe költöztetnek, azok nem csak tönkreteszik a lakást de a számlákat sem fizetik, az adósságot az önkormányzatnak kell a szolgáltatóknak kifizetni. Vagyis nem csak a felépítés költsége terhelné az államot, hanem az is hogy fenntartsa, majd pár évente újra felépítse. És ez nem csak nálunk van így, a szlovákoktól is itt van egy cikk még 10 évvel ezelőttről:

[link]

Ha elnézel kisebb településekre, sorra lehet látni melyik házakat építették fel teljes egészében állami támogatásból az ilyen rászoruló családok. Éppen csak álló ház, de teljesen igénytelen, lepusztult, rendetlen. Míg mellette ugyanolyan házak meg szinte újnak látszanak - holott egy időben épültek.

De ha pontos költségekre vagy kíváncsi, akkor keress rá azokra a költségekre, amik a nagy árvíz után keletkeztek és az állam fizette. 2010 nyarán az új Orbán kormány vállalta, hogy azon a pár településen az állam építi újjá a házakat, mindegyiket komfortosra, akkor is ha sokkal régebbi, lepusztult házakat mosott el a víz.

[link]

2020. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1-es:

-Itt most az lenne az elsődleges kérdés, hogy kilóra ennek mi lenne a vonzata. Igazából azért érdekelne, mert ha egy városnál vállalható költséggel megoldható, akkor akár országos szinten meg lehetne így oldani, hogy ne 1000 fős falvakba kelljen elvinni minden szolgáltatást, jobban legyenek centralizálva. Az más kérdés megint, hogy veszed rá őket, engem az anyagi vonzatok érdekelnének.

-Köszönöm szépen, ez az árvizes jó támpont lehet költségügyben, bár azóta kicsit megszaladt az építőipar.

2020. szept. 19. 15:43
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

1000 fős falvaknak még van is értelme, de tele van 50 fős falvakkal is az ország...

Az ócsai lakópark pár éve 2,7 milliárdba került és 80 ház van benne tudtommal. Amennyire tudom, ez a legutóbbi ilyen projekt, ahol komplett városrészt húztak fel. Ez házanként 33 millió körül van. Többlakásos társasházat nyilván olcsóbban ki lehet hozni, de gondold mellé a szükséges egyéb dolgokat is (iskola, bolt).

2020. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy új Sztálinvárost? Semmibe.
2020. szept. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Hármaska ha lenne az országban ötven fős település már odaköltöztem volna.
2020. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2020. szept. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt a válasz: Az első ötéves terv legjelentősebb beruházása minden szempontból feltétlen elsőbbséget élvezett, megvalósítására négymilliárd forint állt rendelkezésre.


Ennyibe kerül egy Sztálinváros.

2020. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért, kis-Dunaújváros hol van? Én csak simáról hallottam....
2020. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ötöske:

[link]

2020. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pupusz ***** válasza:
100%
Nézzük. Ha a 20.000fő párokból áll, az átlag 1,5 gyerekkel, akkor 12.000 szülő + 9000 gyerek= 21.000fő = 6000 család= 6000 lakás. Egy ház építésének jelenlegi bekerülési költsége 400.000Ft/nm. Ha egy ház/lakás 60nm, annak ára: 24millió Ft. Telek: legyen olcsó: 5 millió. Az egy házralevetítve legyen 30 millió. x 6000 = 180 milliárd Ft. Iskola, óvoda 9000 gyereknek: 9000 x 10nm = 90.000 m2 x 400ezer = 36 milliárd Ft. Utak: 21.000fő x 10m = 210.000m x 5m = 1.050.000 m2 x 4.800Ft = 5.040.000.000Ft. Azaz összesen eddig: 221 milliárd Ft. És még nincsenek járdák, víz, gáz, csatorna, villany, buszmegálló, orvosi rendelő, gyógyszertár stb. Szerintem összesen kb. 400-500 milliárd.
2020. szept. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!