Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik voltak Magyarország...

Kik voltak Magyarország legjobb Habsburg uralkodói?

Figyelt kérdés
Miért?
2020. szept. 20. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Habsburg Albert, azaz I. Albert német, magyar és cseh király. Azért ő volt a legjobb, mert ő 1437-1439 között, tehát csak 2 évet uralkodott, hamar kipurcant (bár ő azért nem volt magyarellenes).
2020. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

II. Ottokár Alajos, mert minden 20 év feletti férfinak kötelezővé tette a cilinder hordását köztéren.


V. József Izsép, mert elrendelte, hogy minden birtokos köteles kerti illemhelyet (vagyis budit) biztosítani a parasztjainak a portáján - innen a "vécésjóska" gúnynév.

2020. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

I. Lipót, aki kötelezővé tette a magyar nyelv oktatását az országban.

I. Ferdinánd, aki számos kiváló hőssel (Pl.: Dobó István, Bornemissza Gergely) együttműködve megvédte az ország északi részét az oszmán hordáktól.

És még jó páran...

2020. szept. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És a 18.-19. században?
2020. szept. 20. 15:54
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

A 18-19. században Mária Terézia, Ferenc József és Boldog IV. Károly.

De ha nem csak az uralkodókat nézzük, akkor mindenképp meg kell említeni József nádort is, aki rengeteget tett a mai Budapest fejlesztéséért, és világvárossá válásáért.

2020. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
III Károly, Mária Terézia, II József, Ferenc József. II József felvilágosult uralkodó volt, nagy hibája hogy a fejlődést erőszakkal akarta letolni az emberek torkán. Ferenc József pedig fiatalon rettentően abszolutista volt, de megtanulta hogyan kell “félre” állnia. II. Lipót és ÍV. Károly két évig uralkodott csak. Én azt mondom a legjobb Habsburg uralkodónk, illetve a top 3ban Habsburg Ottó benne lett volna. Az az ember tényleg tehetséges volt. De ilyen a történelem.
2020. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nincs ilyen.


I. Lipót? Tényleg? Akkor kifejtem, hogy szerintem miért nem


1. Abszolutizmus- ban uralkodott


2. Olyan nagy adókat vetett ki, az országra, hogy azt senki sem bírta kifizetni


3. Eléggé gyengekezű uralkodó volt. A miniszterei könnyen kihasználták a naivságát.

2021. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

7-es vagyok


Ha már muszály valakit mondani akkor talán Mária Terézia. Ő sok újítást bevezetett Magyarországon

2021. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
I. Lipót talán a török kiűzése és az ország újraegyesítése miatt jöhet szóba.
2021. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9

Igen különben ez igaz, de szerintem az ő uralkodása se volt sokkal jobb.

2021. márc. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!