Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire vár a kormány, miért nem...

Mire vár a kormány, miért nem tesznek semmilyen intézkedést a járvány terjedése ellen? Mégis a svéd modell a jó? Magyarország jobban teljesít?

Figyelt kérdés

Az a furcsa, hogy az első hullámban rendkívül elítélték az úgynevezett "svéd modellt", ami a nyájimunitásra alapoz. Most maguk is azt követik. Most bezzeg nem számítanak "idős honfitársaink"?


Az első hullámban folyamatosan ment a maradj otthon, az operatív törzs stb, holott nem is volt ennyire súlyos a helyzet. A végzősöknek távoktatásban kellett az érettségire készülniük, nem lehetett rendes utolsó tanévük korlátozások miatt. Most súlyosabb a helyzet és nincs intézkedés.


Az USA-ban 1515 új eset van a mai napon, itt meg 1070 új eset. Ott több tesztet végeznek ráadásul. Érezzük az arányokat... Magyarország jobban teljesít.



2020. szept. 20. 14:00
A kérdező szavazást indított:
Mégis a svéd modell a jó.
G-nek beszólt egy nyugger.
G nem vette be a gyógyszerét.
Mindennek a foci az oka. (szept. 24.)
34 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Az USA-részt nem értem, honnan van ez az 1515-ös szám mára? A mai számokat valamikor éjszaka fogjuk megtudni, amikor minden állam lejelenti a saját adatait. A magyar 1070 új eset tegnapra szól. Tegnap az USA-ban 42533 új esetet regisztráltak, ez a szám minden nap 40ezer körül mozog hónapok óta. Több, mint 10x annyi igazolt fertőzött van ott lakosságarányosan, mint itthon.


A másik: a svéd vezetők többször lenyilatkozták, hogy hol hibáztak, mivel a halottak száma többszöröse volt a környező országokénak, viszont a gazdasági visszaesés mértéke közel azonos volt.

2020. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Az USA-ban jelenleg is vannak államok ahol teljes lezárás van és nem tartózkodhatsz maszknélkül az utcán. Miről is beszélsz?


Ha nyáron amikor minden strand, szórakozóhely, stb tele volt miért nem halt meg mindenki? Miért gondolod azt, hogy a vírus csak akkor támad, ha Orbán Viktor azt mondja?


Májusban is az volt, hogy Orbán Viktor bólintott egyet és már aznap tele volt a Margitsziget, mikor aznap előtt még üres volt? Nyáron persze minden nyitva volt és tele, de ahogy Orbán Viktor azt mondja második hullám megint korlátozni kell.

2020. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Tavasszal az volt a cél, hogy ne legyenek tömeges megbetegedések. Le lehetett állítani a gazdaságot, hiszen a környező országokba is leállt.

Most az a cél, hogy ne álljon le a gazdaság.

Én legalább 2, de inkább 4-5 héttel korábban meghoztam volna a mostani szigorításokat, de én nem vagyok kormány, könnyen beszélek. Ha augusztusan szigorítanak, akkor ment volna a rinya azoktól, akik már foglaltak szállást, utazást.

2020. szept. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!