Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a VírusRadar...

Mi a véleményed a VírusRadar alkalmazásról?

Figyelt kérdés
Ez az alkalmazás konkrétan minden adatot tárol rólad. Vicc, hogy már 75 ezer ember letöltötte, amikor nyilvánvaló, hogy nem feltétlen a vírus terjedésének megakadályozására használják.
2020. szept. 28. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ennyi erővel akkor se FBot ne használd, se a Google-t. Mind kőkeményen tárol rólad minden adatot, előbbi üzemeltetői meg már azt is beismerték, hogy a telefonod mikrofonjával is lehallgatnak néha téged akkor is mikor nem fut a FB alkalmazás.
2020. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Én is használom, egy világjárvány közepén szerintem nem szempont, hogy mit tárolnak rólam. Töltsd le te is!
2020. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Pedig nem rossz ötlet egy appot használni a kontaktok feltérképezésére. Viszont én nem akarok 10 nap karanténba kerülni, azért mert az app azt javasolja.
2020. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Biztos nem telepíteném, kell hozzá állandóan bekapcsolt bluetooth. Még a végén feltörik a telefonom és elopják a cicás képeimet.
2020. szept. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Segítsetek tisztázni!

"Ha egy felhasználó megfertőződik, akkor a felhasználó megoszthatja az alkalmazás adatait a járványügyi szakemberekkel. A szakemberek felkérhetik az információkat használó fertőzött személyt az adatok megosztására, ezáltal értesítve azokat az embereket, akik szoros kapcsolatban voltak fertőzött személlyel."

-.-

A felhasználó adja meg az adatait ,illetve a POZITÍV(!) vagy NEGATÍV eredményt,majd közösségben(!) tartózkodva az alkalmazás, a közelben(bluetooth~10m) tartózkodó, ugyanezen alkalmazást aktívan használó ember adatit "megosztva" jelzi a készülék, hogy 14 NAPON BELÜL volt-e a közelében pozitív teszt eredményű személy?!?


Valami nagyon zavar ebben...valaki csatlakozik?

2020. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Én biztos, hogy nem teszem fel. Épp elég cég követ mindenkit aki okostelefont használ, legfőképp egy állami nyomkövetés nem hiányzik.
2020. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Aki letöltött meteorológiai előrejelzéses applikációt, ő is követhető. Az okostelefonok már csak ilyenek. Akinek félnivalója van, az ne használjon olyan telefont, ami csatlakoztatható az internethez.
2020. szept. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem valahogy nem hiányzik, hogy kivonjanak két hétre a forgalomból, mert 10 méteres közelembe jött egy fertőzött. Nagyon örülnék ha sikerülne megúszni karanténosdi nélkül amíg lezárul ez a mizéria. Különben is egy baromság. Ha én ülök a buszon és a busz mellett a járdán elmegy egy fertőzött, akkor úgy veszi, mintha szoros kapcsolatba kerültem volna vele? Lehet hogy most még csak értesít, de nem vágnak be miatta a karanténba, de ki tudja még mi lesz, naponta találnak ki új intézkedéseket egyik percről a másikra. Túl van már tolva ez a vírusos hiszti, de nagyon.
2020. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

"Ennyi erővel akkor se FBot ne használd, se a Google-t. Mind kőkeményen tárol rólad minden adatot, előbbi üzemeltetői meg már azt is beismerték, hogy a telefonod mikrofonjával is lehallgatnak néha téged akkor is mikor nem fut a FB alkalmazás"


Baromság. A mesterséges intellgencia tudja, de a szolgáltató nem. Bele se nyúl, nem is érti és nem is tudja már megérteni, hogy működik. Itt meg nem az AI kezeli, hanem kormánybácsi.


Amúgy én nem töltöm le. És tudod miért nem? Mert folyamatos bluetooth kapcsolat igényel. = jobban merül telefon másrészt nem biztonságos. Könnyedén lelophatja az adataid, képeid, tárolt jelszavaid bárki.

2020. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha arról szólna az alkalmazás, hogy elküld tesztelésre az ingyenes önkéntes tesztállomások egyikére (ja bocs ez Dél-Korea) akkor rendben lenne.

De itt maximum karantént nyerek vizsgálat nélkül.

2020. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!