Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még rajtunk kívül olyan...

Van még rajtunk kívül olyan ország, ahol a baloldal ennyire hazaellenes, világpolgári?

Figyelt kérdés

Sok baloldali magyar büszkén hangoztatja, hogy ő valójában nem magyar, hanem világpolgár. Minden ami külföldi az jó, minden ami magyar az szar. A boltban direkt bojkottálja a magyar árut, és import árut vesz, az a véleménye, hogy Magyarországon zsidók nélkül csak gulyás lenne meg bőgatya, és a szlovákok civilizálták 1000 évvel ezelőtt a magyarokat vadászó-gyűjtögetőből földművessé.



Van még más ország, ahol a baloldaliság egyet jelent a hazaellenességgel?


Pl. Amerikában a Demokrata Párt baloldali. Képzeljétek el milyen abszurd lett volna, ha mondjuk Obama azzal kezdte volna a választási beszédét, hogy ő nem amerikai, hanem világpolgár, és mittudomén dánok nélkül itt csak cowboyok meg indiánok lennének.



2020. szept. 29. 08:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Még egy ilyennel sem találkoztam. Túl sok volt az M1.
2020. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
Nincsen.
2020. szept. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Nincsen.
2020. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Én sem ismerek egy ilyet sem pedig baloldali vagyok
2020. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%
Nincs. Ha otthon egymás között ütik-vágják is egymást, még durvábban is, mint nálunk, akkor is összefognak a nemzetközi színtéren, és ott közösen védik az országukat.
2020. szept. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
Ez csak ránk, magyarokra jellemző!
2020. szept. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
64%

"Van még más ország, ahol a baloldaliság egyet jelent a hazaellenességgel?"


Érdekes módon, pont Orbánról gonolja az egész EU, hogy magyar ellenes, hiszen az intézkedései ezt mutatják. Rengetegszer szankcionál és büntet minket az EU, csak az nem szerepel a köz médiában. Volt olyan külföldi lap cikk, ahol Orbánt Hannibál Lechter-nek állították be, mert az egészségügyünk szerintük mészárszék és nem más. A nyers adatok szerint is elég rossz a helyzet, rengeteg olyan külföldi cikk van, ami szerint Orbán csak árt a magyaroknak és több 100ezer ember halála szárad a lelkén.

Régóta mondogatom már, hogy a fideszeseknek is kellene más sajtó forrást is olvasni nem csak azt amit Orbán hagy jóvá, hanem ellenzékit, vagy külföldit. Ha mindíg csak az érme egyik oldalát nézed és szemellenzővel nézed a világot nem csoda, ha benyalsz mindent. Én is ha csak az ellenzéki médiát olvasnám még annyiba se nézném az egész Orbán bandát mint amennyibe most.

A legtöbb "baloldali" tehát mindenki aki nem fideszes, ott van a legnagyobb kemény mag, az összes (legalábbis a legtöbb) olyan aki igazán szereti a hazáját, akiknek fáj Trianon, akik utálják hogy egy zsarnok ül a nyakunkon, akik szeretnék jobbá tenni az országot, akik a gyatra fizetés mellett is maradnának és maradnak is, mert annyira kötődnek ehhez a földhöz... A legtöbb hungarista együttes és teljes rajongó tábora fidesz ellenes. Akik szidják a Románokat és a soha nem létező Szlovákokat...

Nem tudom milyen propaganda oldalról szeditek amúgy ezeket, a legtöbb "baloldali", tehát mindenki aki nem fideszes, a jobb oldali vagy szélsőjobboldali nézeteket folytat. Van köztük azért valóban liberális vagy tényleges baloldali is, de nem ez a jellemző.

De azért ez már, hogy az összes baloldali nem vásárol magyar terméket, sőt egyenesen haza ellenesek az már azért sok.



[link]


[link]


[link]

2020. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
77%

Én baloldali vagyok, de szó sincs róla, hogy csak külföldi termékeket vásárolnék.

Nem támogatok külföldi hajléktalanokat, csak magyarokat, és azok a szervezetek, kiknek időnként adományt küldök (Igazgyöngy, Magyarországi Evangéléiumi Testvérközösség és hasonlók) szintén magyar, nehéz sorban élő embereknek igyekeznek segíteni.

De nem támogatom az ország jelenlegi vezetését, és sok intézkedésüket, amikkel állítólag az ország javát szolgálják, hibásnak, sőt károsnak tartom.

És többre tartom az együttműködést a rivalizálásnál. Ha mi azt gondoljuk, hogy a magyarok a legfontosabbak, miért ne gondolhatnák ugyanezt a többi országban is? És ez hová fog vezetni?

2020. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%
A fidesz nem egyenlő a hazával.
2020. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%
Más országokban nincs "kisajátítva" a nemzetiség az egyik oldalnak. A baloldal és a jobboldal is sok esetben nemzeti, vagy akár nacionalista.
2020. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!