Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják sokan, hogy ne...

Miért akarják sokan, hogy ne lehessen saját lakásunk, hanem albérlet rendszer legyen elterjedve?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
64%

"Bérelni aztán baromi jó.

Kidobsz egy rakás pénzt az ablakon."


Oké, akkor légy szíves vegyél nekem egy ingatlant, mert ugye pusztán belátás kérdése, hogy bérelni vagy birtokolni jobb...

2020. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
13%
#21 Vegyél fel hitelt, a törlesztő alacsonyabb a lakbérnél, és még a végén terheletlen tulajdonod is lesz. Ezért pénzkidobás a bérlés.
2020. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
100%
22: a hitelhez is kell önrész...
2020. okt. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
72%
#23 De jóval kevesebb, mint ha csak úgy "zsebből" fizetnél ki egy lakást.
2020. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
70%

"#21 Vegyél fel hitelt, a törlesztő alacsonyabb a lakbérnél, és még a végén terheletlen tulajdonod is lesz. Ezért pénzkidobás a bérlés."


Nincs önerőm. Tehát akkor hogyan éri meg nekem jobban ingatlant venni, ha nem tudom megvenni?


De komolyan, én csak annyit írtam, hogy egyéni helyzettől függ, kinek mi a megfelelőbb, erre sok agyatlan nekiáll győzködni, hogy csináljak olyat, amire képtelen vagyok. Én a hitelt se engedhetem meg magamnak és nem kevesen vagyunk még így.

2020. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
30%
20: Persze, hogy nehéz eladni egy leromlott állapotú vagy rossz környéken lévő házat/lakást. De nem ez a jellemző. Általánosságban nem nehéz eladni egy ingatlant. És nem az volt az egyetlen "hiba" a hivatkozott szövegben, a többit korábban leírtam.
2020. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
100%

A saját lakás "röghöz köt", a bérlakás munkaerő mobilitás. Utóbbi nálunk szabályozatlan, csak a piac szabályoz. Az állami és az önkormányzati tulajdonú lakóházak szoríthatnák vissza a sokszor irreális bérleti árakat, de ilyenek nincsenek, csak az önkormányzatoknak vannak egyes lakások a tulajdonukban, teljes lakóházuk nekik sincs.

Ma főbérlő az, aki ilyen "állami" lakásban lakik, de ilyen lakást albérletbe kiadni tilos. Vagyis ma elméletileg nincsenek albérlők, csak lakás- és ház/villa bérlők. Nyilván ezek a bérlők se adhatják ki a bérelt ingatlanjukat, ezt a tulajdonosok tiltják.

2020. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:

Folytatva a "A saját lakás "röghöz köt", a bérlakás munkaerő mobilitás." - gondolatot.

Erősíteni kellene a bérlakások működését, de ennek olcsóbbnak kellene lenni, mint egy 25 éves lejárati kölcsönű saját lakásnak. Méghozzá olyan formában, hogy bérelni az bérelhet, akinek az igazolt havi nettó keresete a háromszorosa a bérleti díjnak, és ebbe bele kell férni a fizetendő közüzemi díjaknak is. Vagyis egy nettó 200 ezer forintos fizetés egy havi 66 ezer forintos lakás bérleti díja lehetne, amiben benne a közüzemi díjak is. Ez viszont csak soklakásos bérház esetén lehetséges, amit jelenleg csak az állam, vagy gazdag önkormányzat építhetne.

2020. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%
A bérlakás témához: külföldön, ahol lakom, a bérlakások havi bérletidíja 30-70%-kal alacsonyabb a piaci árnál - attól függően, hogy régebbi építésű, vagy újépítésű. Erre írtam, hogy sokkal jobban megéri bérlakásban lakni, mint sajátot venni 20-30 éves hitelre, hogy aztán nyugdíjas korára legyen az embernek saját lakása, de megtakarítása meg alig.
2020. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
30%
Mert ez lenne a sokkal jobb mindenkinek, mindenki szabadon költözhetne, nem lenne röghözkötés, nem kéne az életedet abban a putriban leélni, ahol születtél, és nem kéne olyan fogyatékos baromságokat olvasni amilyen ez is, hogy milyen rossz a bérlakás rendszer, minél több albérletet, bérlakást minél kevesebb magántulajdont, szerintem az ideális az volna ha az emberek 80%-a bérleményben lakna, akkor végre kikopna ez az avittas szemlélet, amit #2-nél is láthattok, aki amellett érvel, hogy a saját lakás nem kolonc, hanem érték. Ez a baj, hogy a magyarok ilyen fetisiszta módon nyáladzanak egy saját házra, igaz, hogy az életüket teszi tönkre, de kell, mert kell, mert ezt mondja a média.
2020. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!