Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Néhány ember azt mondja, hogy...

Néhány ember azt mondja, hogy Kádár János rossz ember volt. De miért?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 20:49
1 2 3
 21/24 Alex Fly ***** válasza:
76%

@20: azt hiszem, nem én vagyok, aki össze-vissza beszél.

Igen, Kádár volt az, aki tárgyalt Hruscsovval és vállalta az ország vezetését, ha a konszolidációt rá bízzák. De gondolom, szerinted jobb lett volna, ha az oroszok "tesznek rendet", a maguk módján. Vagy ha Rákosi tér vissza Moszkvából. Nyilván ezekben az esetekben jóval kevesebb áldozattal járt volna -legalábbis szerinted...

És igen, Nagy Imre volt az, aki szembeszállt velük -és így a törvények értelmében mindenképpen felelnie kellett volna hazaárulásért, amely esetben az ítélet nem kétséges.

2020. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

21!


Miből sikerült arra a következtetésre jutnod, hogy én a teljes szovjet megszállást szerettem volna? (Mielőtt nagyon belekezdenél: Semmi olyat nem írtam, ami erre utalt volna.)

Sztálin halála után Rákosi szovjet utasításra mondott le a miniszterelnökségről. (Remélem nem akarod Rákosit nagy demokratának beállítani, mert lemondott!) Amikor pedig vissza akart térni, akkor szintén a szovjetektől súgtak neki, hogy ne tegye. Rákosi kifejezetten sztálinista volt és Sztálin halála után (jó kis hatalmi harcok után) a ruszki vezetők is el akartak határolódni a sztálinista diktatúrától. '56-hoz is részben ez vezetett, tehát 0 esélye volt annak, hogy Rákosit nevezik ki.


A ruszkiknak szükségük volt egy gazemberre, aki enyhébb diktatúrát épít ki és a Kádárban megtaláltak ezt az embert.


Tehát szerinted a megszálló hatalommal való szembeszegülés a hazaárulás. Legalább már értem a komcsik és utódaik "hazaszeretetét" és az ország érdekeinek képviselését.

2020. okt. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Alex Fly ***** válasza:
76%

@22: hogy Rákosi miért mondott le, azt tudjuk. Mint ahogyan azt is, hogy rövid úton visszatért...

Hruscsov pont azért kereste meg Kádárt, hogy ne kelljen újra Rákosira bízni a magyarokat.

Igen, szükségük volt valakire, aki konszolidálja az országot - és az már a mi szerencsénk, hogy Kádár nem teljesen a szovjet elképzeléseknek megfelelően végezte el ezt.


Nagy Imre pedig nem egy "megszálló hatalom" ellen harcolt, hanem a saját hazája ellen támadt. Amit egyetlen hatalom sem tolerál; különösen nem az oroszok...

2020. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#23!


Arra gondolsz, hogy a ruszkik nem akartak zsidó származású ember látni kommunista ország élén?

És azt is tudjuk, hogy Rákosi nem térhetett vissza igazán. Próbálkozott, támadta Nagy Imrét, de nem volt olyan pozícióban, mint Sztálin halála előtt.


Ne akard az egyértelmű tényeket megcáfolni! A '56-os tüntetők egyik követelése éppen az volt, hogy váltsák le Hegedűst (Rákosi emberét) és nevezzék ki helyette Nagy Imrét. Gerő Ernőt a párt vezetésében pedig szovjet utasításra Kádár váltotta. 25-én már biztosan ő vezette az pártot és 25-én ő bíztatta az embereket az ellenforradalmárok elleni fellépésre. Tehát már ekkor is ő akart a saját nép ellen támadni.

Közben már útban volt a szovjetekhez...

2020. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!