Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gazdag embereket nem zavarja...

A gazdag embereket nem zavarja, hogy katasztrófa az egészségügyi rendszer?

Figyelt kérdés
Oké, vannak magánkórházak, bár itt (Debrecenben élek) sem valami extraklasszis svájci professzorokkal teli hiperszuperhely, de ha baj van a mentőnek is ki kell érkeznie. Én meg tudom, hogy a 104-es diszpécserek igazi címeres barmok, akikkel ha nem ordítasz nem küldenek ki kocsit, de amikor anyám haldoklott akkor is zsebredugott kézzel 20 perc után döntötték el, hogy kell egy másik esetkocsi. Szóval hiába a csilivili körítés, a magánkórházakban is csak hazai (majdnem azt mondom kókler) orvosok és dolgozók vannak, nem vérprofi svájci/német/arab profok. De állítom, hogy sok gazdagnak alapból nincs is szerződése magánkórházzal, mert azt gondolja hallhatatlan, amikor meg megtörténik a baj, jön az értetlenkedés az 1 órát késő mentő, a hiányzó wc papír, a vacsora gyanánt felszolgált lejárt szavatosságú tasakos lekvár meg parizer és a debil kórházi dolgozók miatt. Jó ez nekik?

2020. okt. 5. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki jobb módú, annak van privát egészségügyi biztosítása.

Nekem is van, pedig nem vagyok miller.Minden kezelést ott csináltatok.


Viszont, nem terjed ki a sürgősségire.

2020. okt. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem, őket nem zavarja. Akinek van pénze és megteheti, magánklinikára jár.
2020. okt. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanúgy nem, mint focimeccsen a VIP páholyban szotyizókat a lelátón lévő tömegnyomor.

"A pénz nem boldogít" ám nem is növeli az empátiát.

2020. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%

A gazdagok simán lefizetik az orvosokat és elsőrangú ellátást kapnak még akkor is ha csak abban a hónapban kezdték el fizetni a TBt mert éppen betegek lettek.


Amúgy ez nem ilyen egyszerű.. A dolog sajnos ott kezdődik, hogy a TB rendszert pont azok használják a legtöbbet akik nem is fizetnek érte...


2 megoldás lehet: Vagy a nyugdíjasok kezdenek el fizetni, vagy külső forrásokat vonnak el a finanszírozásra.

2020. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
#3 Na igen, a pénz nem boldogít....csak az amit rajta veszel :DD
2020. okt. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Viszont, nem terjed ki a sürgősségire."


Könyörgöm, erről dumálok fentebb! Oké, hogy csilivili vizsgálatokért meg műtétért fizetsz, de ha gáz van, akkor is a 104-et kell felhívnom, ott meg magyarázkodhatsz, hogy tényleg időben, halál szakszerűen kiérkezzenek meg ellássanak. Nem tudom, hogy működnek a magánklinikák, de nem hiszem, hogy éjjel oda betegeket szállítgatnak. Oda nem csak időpontot kérsz és baromi drágán napközben MR/CT vizsgálatot végeznek meg ilyenek?

2020. okt. 5. 10:17
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

"2 megoldás lehet: Vagy a nyugdíjasok kezdenek el fizetni, vagy külső forrásokat vonnak el a finanszírozásra."


Vagy visszahozzuk a többkulcsos adórenszert és a nagyobb bevétellel rendelkezők 2-3x annyit fognak beadni a közösbe, mint most.


Mondjuk, ha 30%-os szja-val számolunk, akkor Mészáros Lőrinc kb. 12 milliárt és 210 millió forint lett volna az elmúlt 10 évben.

2020. okt. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Engem nagyon zavar, milliárdosok nem vagyunk, de tehetősek igen. Sajnos a legtöbb betegséggel magánba kell menni. Mondd, mit tudok én ez ellen tenni?
2020. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Valaki tud olyat mondani Magyarországon (a korrupciót kivéve) ami - a funkciójának megfelelően - kiválóan működik???
2020. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy kikkel van tele a sürgősségi?
2020. okt. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!