Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisoknak szerintetek...

A liberálisoknak szerintetek is túlságosan nagy hangjuk van? Túl vehemensek, elnyomják a konzervatív embereket?

Figyelt kérdés

Ők mondják, hogy fontos a véleményalkotás szabadsága.


Viszont szinte meg vannak félemlítve akik nem liberálisok.


A filmipar, multi cégek, stb. által is.


Egy színész, rendező, stb. csak szinte csak liberális lehet Hollywoodban, különben nem.számíthat nagy karrierre.


JK Rowlingot is nagyon támadják, el akarják lehetetleníteni, azzal a váddal, hogy a transzneműekről nem megfelelőek a megnyilatkozásai.


A liberálisok azt mondják idehaza, hogy nem ismernek senki fideszest, mégis a Fidesz nyer mindig.


A fideszesek, mint én is, viszont nem nyilatkoznak meg, mert látható, hogy az ilyen emberek egyszerűen túl vannak fűtve az indulattól, állandóan a fideszen kattognak, ha ellent mondanék nekik, csak tönkremenne a családi, munkahelyi kapcsolat, veszekedés lenne belőle én meg nem óhajtok politikáról vitatkozni.


Egyszerüen nem tartom őket annyira, hogy képesek higgadtak maradni egy ilyen szituációban. Holott szakmailagy emberileg lehet hogy jók, de egyszerüen forr az agyuk a fidesz, trump gyűlölettől, nem képesek normálisan viselkedni, megítélni a helyzetet sokan.


Az munkahelyi, családi közbeszédet így mindig csak a libsik, az ellenzékiek dominálják, mert ők vannak olyan erőszakosak és ebből a szempomtból primitívek, hogy folyamatosan az észt kell osztani, milyen gazember a fidesz.


Az USA-ban Trump is jobban szerepelt a választásokon, mint az exit pollokban, mert az ő szimpatizánsai kevésbé mernek válaszolni akár a közvéleménykutatóknak akár másnak a politikai nézeteikről. Mert meg vannak félemítve, hogy mennyire felháborító, mennyire ciki ha valaki Trumpra szavaz, ez dől mindenhonnan. Nehogy ellehetetlenítsék a multi cégnél pl. ahol dolgozik.


100 ismerősömből pl. 30 fideszes, trump szimpatizáns, konzervatív, ebből 1-2 esne neki egy olyannak, aki nyíltan liberális, viszont 30 liberálisból 20 nekimenne, imdulatosan, vagy cikizné.

Nekik erről szól az életük, állandóan a ballib portálolon csüngenek, posztolgatják ezt a facebookon, stb.


2020. okt. 8. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Itt inkább neked van nagy hangod kérdező :D
2020. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

"A fideszesek, mint én is, viszont nem nyilatkoznak meg, mert látható, hogy az ilyen emberek egyszerűen túl vannak fűtve az indulattól, állandóan a fideszen kattognak, ha ellent mondanék nekik, csak tönkremenne a családi, munkahelyi kapcsolat, veszekedés lenne belőle én meg nem óhajtok politikáról vitatkozni."


Érdekes, én ezt épp fordítva látom, rengeteg Fideszes közegben mozogtam, legalábbis amit annak hittem, és mindig utólag derült ki, hogy valaki nem Fideszes mert ők nem merték hangosan kifejezni a véleményüket a hangadó Fideszesekkel szemben.


A legérdekesebb talan feleségem egykori középiskolája, anno azt gondoltak minden tanár Fideszes volt ott tényleg pártkádertől kezdve az Orbán oltáros osztalyfőnökén kívül mindenféle. Ellenhang meg semmi. Aztán sok évvel később az igazgatót kinevezték államtitkár helyettesnek, helyette más lett az igazgató, és meglepő módon az iskola részt vett a kockás inges tüntetésen, és kiderült, hogy a tanárok többsége korábban is ellenzéki volt, csak nem merte hangoztatni. Nem retorziótól féltek, csak egyszerűen olyan volt ott a hangulat.

2020. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Hozzáteszem még, hogy 2002-ben éppen ezen jelenség miatt bukott meg az első Orbán kormány úgy, hogy a közvéleménykutatások alapján magasan vezettek. Ugyanis sokan nem merték elmondani, hogy az MSZP-re szavaznak, de szavazni meg oda szavaztak.


Vagy ugyanez 98-ban a MIÉP bejutásával, a közvéleménykutatások alulmértél, mert ciki volt egy karlengetős, szélsőjobbos pártra szavazni. De a szavazás titkos, ott ez nem számított.

2020. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Micimacko67 ***** válasza:
83%

Kérdező, egészen addig érdeklődéssel olvastam az írásodat, amíg el nem kezdtél libsizni...

Pont az ilyen beszólások miatt kapjuk fel sokan a vizet, akik nem vagyunk Fidesz és jobboldali szimpatizánsok... Miért kell libsizni, hiszen tudod, hogy ezt jelenleg pejoratív értelemben használjál a köreitek?

Miért csodálkozol, ha az ilyen "beszólások" után valaki "visszabeszél"?

2020. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

"olyan erőszakosak és ebből a szempomtból primitívek, hogy folyamatosan az észt kell osztani, milyen gazember a fidesz."


Néztél már fideszes médiatartalmat? Nyugodtan primitívvez amit csak akarsz, de ha nem pártszimpátiát nézünk, hanem konkrét ügyekről szóló véleménykutatásokat, akkor többségében rohadtul magatokra vagytok hagyva. Innentől kezdve persze, ha egyedül érzitek magatokat, egyedül is vagytok a véleményetekkel.

2020. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudok hosszan válaszolni, csak a fő kérdést olvastam el, de igen. Most kifejezetten nagy hangjuk van az ellenzékieknek, liberálisoknak, mert nem ők vannak hatalmon. Ez általában úgy szokott lenni, hogy akinek szimpatikus pártja nincs hatalmon, azok hangosak, elégedetlenek! A magyar mentalitásba alapból is benne van az állandó panaszkodás, akkor is, ha nincs probléma.
2020. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező, a magyarok nagy része (kormánypárti és ellenzéki) a klasszikus értelemben liberális gondolkodású. Hangos emberek vannak kormánypárti és ellenzéki oldalon is, idióták szintén.


Mint mindenki, te is szubjektív szemüvegen át nézed a világot, és természetesen úgy érzed, hogy a hozzád hasonló gondolkodásúak vannak erkölcsi fölényben.

2020. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy nekem 100 ismerősömből kb 5 db Fidesz szavazó van, abból 4 előszeretettel hoz fel politikai témát, és azonnal Bayer Zsolttá változik, ha valaki nem ért vele egyet. A 95 ellenzékiből pedig kb 2 van, aki szeret hőbörögni. Szóval nálam pont fordítottak az arányok, mint nálad.


JK Rowlingot mellesleg egyik sem akarja ellehetetleníteni. Művészetet pedig egyik sem az alkotó ideológiája alapján ítéli meg.

2020. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sunshinedoll ***** válasza:
97%

Most is kinyilatkoztattad, amit ki akartál, nem?

Ha több tíz/száz/ezer/millió embernek szabadon ki tudod nyilatkoztatni a kis gondolataidat, akkor nem vagy elkussoltatva meg elnyomva.


A szólásszabadság pedig azt jelenti, hogy börtönbe nem csukhatnak a véleményed miatt, de bárki más nyugodtan reagálhat rá, vagy támadhatja. Lásd pl. JK Rowling esetét. Ha sz-rságot beszélsz, akkor bizony sz-rt kapsz a nyakadba. Nem tudom, hogy egy milliárdos írónőt hogy a jóégbe lehet ellehetetleníteni :D

2020. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%
Nyugodj meg kérdező, ülj le, vegyél nagy levegőket, töröld le a habot a szád szélről.
2020. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!