Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A miskolci Veres Pálnak miért...

A miskolci Veres Pálnak miért volt jó hitegetnie a városlakókat?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövidre zárni.

Ugyebár itt van lassan 1 éve, talán a napokban lesz pont 1 éve, hogy megválaszották polgármesternek és emlékszem, hogy kampányolni meg ígérgetni tudott ő is mint a többi, viszont a nagy ígéretekből nem lett semmi, legalábbis eddig.

Viszont a negatívumok amiket észre vettem vele kapcsolatban, azok a következők:

-Megemelt bérlet és buszjegy árak ami nem gondolom, hogy a miskolciaknak hiányzott volna, de ők tudják.

-Továbbá a város, az egész város ahogy kinéz, az szerintem ocsmány. Múltkor pl. sétáltam a bíróság környékén és elég lelombozó volt ott végig menni és elmondanám, hogy csak akkor lett utána "tisztaság", miután rá 1,2 napra esett az eső..

-A közlekedésben okozott káosz se volt kellemes, amit az eredményezett, hogy egyszerre több részt, útszakaszt lezártak, ráadásul a belvárosban ezzel nem kevés fennakadást, torlódást és bosszúságot okozva az autósoknak.

-A másik, hogy az önkormányzati lakások lakbére is, legalább 40%-al meglett emelve, amire koronavírus vagy "járvány" idején nem gondolom, hogy szükség lett volna.

-És sajnos afelett sem szabad elsiklani, hogy szerintem a közbiztonság is romló tendenciát mutat... Jó az egy olyan dolog Miskolcon ami sajnos mindig jellemző volt, független attól hogy ki volt itt, de összességében nem pozitív az összkép.

Végezetül:

Nem tisztem senkit se megbántani, aki kedveli, de ezalatt az idő alatt én ezeket vettem észre sajnos, nem mondom azt, hogy a többi jó volt, mert biztos nem ok nélkül válaszottak helyettük mást, vagy mondtak le önként, de hogy én szerintem Miskolcon eddig nem történt pozitív dolog, az is biztos.

Lehet ezzel jönni, hogy ez most nem egyszerű időszak, viszont ha arra volt kapacitás, hogy a negatív dolgokat meglépte, akkor ennyi erővel fakíthatott volna valami jót is, de mindegy ez csak az én véleményem.

Arra vagyok kíváncsi, ki hogy látja?

Egyéb észrevétel, tapasztalat amit észrevett az ő ideje alatt.

Meghallgatok mindenkit.



2020. okt. 10. 09:12
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
41%

"Ja és míg el nem felejtem. Nem bántásból, de az is milyen már, hogy a miskolciaktól várja, hogy az adventi villamos közlekedjen, vagy nem."

Már az is baj, hogy megkérdezi az emberek véleményét valamiről? Kriza mikor kérdezte?

2020. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem mondjuk egyértelmű, hogy közlekedjen az adventi villamos. Nem is értem, ez miért merül fel. Vagy már arra sincs pénz? :D
2020. nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
45%
#22 pénz van, a COVID miatt kérdezi, mondjuk amilyen tömegnyomor szokott lenni rajta, én szabályoznám valahogy, belépődíjas lenne vagy mindenki csak két megállót mehetne, x embert engednének fel egyszerre, ilyesmi.
2020. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
86%
Iskolaigazgató volt, mielőtt a polgármesteri székbe került. Nem túlságosan ért a városvezetéshez.
2020. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 nemaRendőrség ***** válasza:
78%

"Már az is baj, hogy megkérdezi az emberek véleményét valamiről?"


Legalább ne ilyen populista dumákról kérdezne...

Mikor kérdezett arról hogy hol legyen kötelező Miskolcon a maszk viselése? Mi a manó értelme van annak hogy este 19:40kor mikor vagyunk vagy 10en a város utcáin, nemhogy másfél métert, de még a 150méter távolságot is betartjuk maszk legyen rajtam? Egész nap hordom a munkahelyen, a tömegközlekedésen, de hogy még az utcán is mikor senki sincs a közelben.



De legalább Veres Pál a város polgárai akaratának megfelelően a rendkívüli vírushelyzet dacára is elintézte hogy legyen a Miskolciaknak Mikulás villamos.

2020. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezt a Kriza mit csinált, mert van egy rossz, vagy nem tudom minek nevezzem milyen hírem.

Már nem ő van itt, amit nem bánok, de ugyanakkor nem mondanám, hogy a város 1 év alatt Veres javára vált volna, sőt.

De egyébként mindig ez a legkönnyebb, a múltban vájkálni.

Amikor Kriza volt itt, akkor Kálit csesztették, amikor Káli volt itt, akkor meg Koboldot, amikor meg ő volt itt, akkor meg az előtte lévőt.

Szóval azt nem értem, hogy miért nem lehet elő venni azt, aki az aktuális, de ez mindegyikre vonatkozik/vonatkozott, nemcsak Veresre.

A másik.

Most már egyre többen kezdik kérdőre vonni, mert bizony a miskolciaknak, legalábbis elég sokuknak eddig nem tetszettek azok az intézkedések, amiket ő meglépett.

De mondok még valamit. Ha ezt a pár évet ki is bekkeli még, amíg tart a mandátuma, mert 5 évre választották ugyan, amiből már 1 év lement, de ha ezután az időszak után is megválasztanák, akkor nagyon csodálkoznék.

Amióta itt van jószerivel, csak negatív, vagy legalábbis a városiak számára, nem kellemes dolgokat lépett meg.

Gondolok itt a közlekedési társaság tarifák emelésére, akkor ott vannak még bizony az önkormányzati lakások lakbér emelése, de ezeket nem sorolom fel megint, mert elég volt már egyszer megtenni.

Szóval maradjunk annyiban, hogy ígérgetni tudott mint a többi, de a nagy ígéretek, mintha már feledésbe merültek volna.

Ez a Veres is, csak egy ócska, kis hazug.

2020. nov. 19. 06:28
 27/47 anonim ***** válasza:
33%

#26 Az MVK a csőd szélén állt a fideszesek által kilopott pénz miatt, de a tömegközlekedésnek mennie kell, ez máshogy nemigen megy, mint áremeléssel.

Az önkorm. lakások masszívan olcsóbbak, mint ha sajátot venne valaki, még áremelés után is; akinek nem tetszik, vegyen sajátot.

2020. nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

Nagyon kíváncsi leszek erre a kérdésemre, amit feltettem és arra, hogy akik verest a mai napig istápolják meg kedvelik, felkarolják, hogy pl. 5 év múlva szintén el lesznek-e tőle ájulva, úgy mint most.

Egyébként meg ne haragudj már meg, de ez a masszívan olcsóbb dumát még pár hónappal ezelőtt bevettem volna, de most már kevésbé.

Nem egy ismerősöm panaszkodik, hogy soha nem volt könnyű boldogulniuk, de most meg pláne nem egyszerű.

És nehogy azt higgyék sokan, hogy megfog állni. Dehogy.

Legutóbb ezt vitte horror árakban, még korábban meg a közlekedési vállalatét, legközelebb mi lesz? Mi várható majd?

Ki tudja. De érzésből azt mondom, hogy semmit nem fog csinálni, úgy mint eddig, de kívánom, hogy ne legyen igazam.

Ha már szóba került az mvk. Nem tudom az feltűnt-e, de eddig akármelyik volt itt, mindegyik felvitte a bérlet és buszjegy árakat, eddig egy se volt kivétel.

Egy se csökkentette volna, szóval maradjunk annyiban, hogy a volt Földeses igazgatónak ennyi mentsége van, hogy az elődei szintén enyves kezűek voltak, de ő szintén egy szélhámos alak.

Így a kérdés önmagáért beszél, de volt valaha Miskolcnak normális vezetése?

Kötve hiszem, most sincs.

2020. nov. 19. 14:15
 29/47 anonim ***** válasza:
25%

26


Akkor miért csökkentették a büntetési tételeket, pótdíjakat? És miért volt pofájuk azt mondani, hogy ez elrettentő erővel bír?

2020. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Hogy oda ne rohanjak..

Megvagyok hatva.

Csak sajnos én már, ennek az embernek egy szavát nem hiszem el.

Inkább hadd ne részletezzem az egész mvk-t, illetve ami a közlekedési társaságot jellemzi.

Van olyan ismerősöm, aki érintett a cégnél dolgokban és ha józan, épeszű ember meghallaná, hogy mi folyik ott a vállalaton belül, hát az agyukat eldobnák.

2020. nov. 19. 16:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!