Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ukrajna megint korlátozza a...

Ukrajna megint korlátozza a magyar nyelv használatát. Ezzel nemzetközi jogokat sért. Mlért nem adunk nagyobb hangot ennek a világban?

Figyelt kérdés

Azonnal lépni kellene. Mind a világsajtó, mind pedig a nemzetközi szervezetek felé.


Az nem elég, ha blokkoljuk Ukrajna NATO-csatlakozását. El kell érni azt, hogy bizonyos eszközökkel szankciók érjék a magyarellenes nyelvtörvénye miatt Ukrajnát. Esetleg Moszkva nem tudna a segítségünkre lenni?


[link]



#Ukrajna #Kárpátalja #magyarellenesség #ukrajnai nyelvtörvény
2020. okt. 10. 09:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Rendben, lépj nyugodtan!
2020. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Te Magyarországon élsz nem? Az ottaniak majd megoldják ezt. Nem hiszem hogy a mi dolgunk ezt megoldani. Az ott élő magyarok 99%-a tud ukránul így értelme se sok lenne ezzel foglalkozni. Mellesleg a mi egyetemeinken, boltjainkban, éttermeinkben sem igazán engedik az ukrán, román, stb nyelvek használatát, ez persze senkit sem zavar ennyire, pedig nálunk is él több ezer román, ukrán, illetve szerb állampolgár csak szólok.
2020. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Az EU szégyene, hogy még mindig itt tartunk. Azt hittem, amikor beleptunk, hogy ha más haszna nem is lesz, azért legalább végre a határon tuliak anyanyelvhasznalata megoldodik. Ehhez képest évtizedek múlva is meg csak itt tartunk... 😭
2020. okt. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
#3 Hol itt? Az Ukrajnában élő magyar kisebbségek kevesen is vannak, ráadásul mind beszél ukránul, így teljesen értelmetlen volna a magyar nyelvet erőltetni.
2020. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Oroszország már most is közvetve segít hiszen teljesen élehetetlenné és egy romhalmazzá változtatja Ukrajnát szép lassan.

Egyszer majd csődbe megy vagy széthullik és akkor lesz lehetőség a dolgok megváltoztatására.

2020. okt. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Mert a magyarok elleni diszkrimináció senkit nem érdekel, legkevésbé a "magyar" kormányt.
2020. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Aki olyanokat ír, hogy az Ukrajnában élő magyarok mind beszélnek ukránul, annak fogalma sincs az egész helyzetről. Nagyon sokan nem tudnak ukránul és ezért nem is ítélem őket el. Ukrajna egy utolsó undorító putri bármiféle jövőkép nélkül, még Magyarországnál is minden szempontból trágyább hely, pedig azért Magyarország is elég előkelő helyet foglal el Európa schegglukai között. Mégis miféle lojalitást várnak el egy kisebbségtől, aminek ahol tud, keresztbetesz az államhatalom? (Tudom, leginkább az orosz nyelv dominanciáját akarják visszaszorítani, de az EU nyelveit sem hajlandóak a kivételek közé tenni). Soha nem szavaznék a Fideszre, de az teljesen helyénvaló, hogy blokkolják Ukrajna NATO és EU-csatlakozási tárgyalásait.
2020. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Korlátozni valakinek az anyanyelvhasználati jogát nem elfogadható és végképp nem demokratikus lépés. Teljesen mindegy, hogy az illető tud e ukránul vagy sem. Ez az emberi jogokat sérti.
2020. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 peca1000 ***** válasza:
22%

Minek neki hangot adni?


A magyarokon kívül szerinted kit érdekel?


Elárulom: senkit.


Viszont ha EU, és NATO tag akar lenni, kénytelen lesz Ukrajna ezen változtatni.

2020. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem akkor kellene ezzel foglalkozni, ha előtte mi is változtatnánk az itt élő szerb, román, ukrán kisebbségek helyzetén, mert itt is kb. ugyanez van, csak az itteni kisebbségek ezt elfogadták, hogy meg kell tanulniuk magyarul ha itt akarnak élni. A itt élő szerbek is verhetnék a balhét, hogy pl. miért nem intézhetik a hivatalokban az ügyeiket az anyanyelvükön, de nem teszik ezt, mert felfogták, hogy ha egy másik országban élnek akkor nekik kell alkalmazkodniuk az adott országhoz, de szerintem ez így a helyes.


Például én se szoktam kiverni a balhét itt Kanadában, hogy miért nem ebszél senki magyarul a hivatalban és a felvételimet is csak angol illetve francia nyelven adhatom be az egyetemre.


Mivel Ukrajnában a hivatalos nyelv az ukrán így szerintem semmi értelme ezen balhézni. Csak az ott élő magyarok helyzetét nehezítitek meg ezzel szokás szerint.

2020. okt. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!