Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ezek a kacifántos...

Szerintetek ezek a kacifántos egészségügyi emelések,meg szabályok,milyen hatással lesznek az orvos/ápoló kivándorlásra?

Figyelt kérdés
Nekem ugyan nincs sok egészségügyis ismerősöm,de akik vannak mind aggályukat fejezték ki a helyzettel kapcsolatban,lehet hogy nő a fizetésük,de egy orvos pénze a hálapénzekből van leginkább,melyik örülne annak,hogy keres nettóban majd 700.000-1,5 millát mikor egy sebész vagy szülész doki akár 4-5x ennyit is zsebretesz hálapénz formájában...Na meg a "vezénylés" családokat szakítanak szét,mert a hatalmas hiány miatt kénytelenek mozgatni az eü dolgozókat,idegen helyen kell eltölteniük akár több hetet is...Szerintem ezek miatt az intézkedések miatt hosszú távon sokkal több dolgozó megy ki külföldre,és még kevesebben fogják választani ezeket a szakmákat...

2020. okt. 10. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nagy hálapénzezés most csak fel lett fújva. Az orvosok döntő többsége soha nem kap vagy soha nem fogad el hálapénzt. Van néhány kiemelt terület - szülészet, sebészet, ahol gyakoribb, és néhány orvos itt-ott, de nem így működik az egészségügy, hogy elmész a szemészetre és hálapénzt adsz, elmész a háziorvoshoz és hálapénzt adsz.

A fiatalabb orvosok eleve nem is akartak soha olyan rendszerben dolgozni ami a hálapénzre épül, ezt mondják már vagy 20 éve - vagyis a most 40-50 éves korosztály is már ilyen. Mindenki fel tud hozni ellenkező példát, de ha komolyan összeszámolja hogy 5 év alatt hányszor és hol volt orvosnál, akkor csak a nagyon elvakult időseknél jön ki, hogy több orvosnak adtak hálapénzt, mint akinek nem. Én is ismertem olyan nénit, aki még annak a srácnak is dugott pénzt a zsebébe, aki átemelte a kórházi ágyról a beteghordó ágyra és begurította a műtőbe, mert hát megérdemli az a fiú, olyan kedves volt.

Alapvetően egy jó kezdet, végre annyit fog keresni MINDEN orvos, amiből normálisan, meg tudnak élni, akkor is ha nem vállal mindenféle különmunkákat. Ahogy meg haladnak előre a pályán, egyre többet fognak keresni. Havi 1 milliós bruttóból igencsak jól meg tud élni egy család hidd el - nálunk ennyi jön össze, hát még ha megy feljebb is és az csak az egyik fizetése.

2020. okt. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha benne hagyják a kivezénylést így, ebben a formában, akkor az eü. dolgozók legalább fele nem fogja aláírni, és így megszűnik a munkaviszonya. Illetve a másodállásokkal kapcsolatban is kellenek normális szabályozások, mert ami jelenleg a törvényben van, az egy vicc kategória (majd valami később kijelölt szervezet eldönti, hogy lehet-e másodállásod vagy nem. WTF?)

Ha ezeket kiszedik belőle, talán még jól is elsülhet. Kevés az az orvos, aki valóban nagyon sok hálapénzt rak zsebre.

2020. okt. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fizetés és hálapénz része nagyon szuper egyébként, évek, évtizedek óta kérik az orvosok a hálapénzrendszer eltörlését. Pár orvosbáró, jellemzően sebész, sebészetes szakmabeli vagy nőgyógyász jól meggazdagodott belőle, de rajtuk kivül másnak ez nem kedvező, pláne, hogy el is ítéljük szakmai berkeken belül őket, gerinctelen dolog a betegek kizsákmányolása. Amivel ténylegesen baj van, az a vezénylés meg a másodállás.
2020. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Elsietett volt a hiszti - ahogy csinálni szokták. Azóta már ki is mondták kormányzati oldalról, hogy a részleteket még tárgyalni fogják az orvoskamarával és rendeletekben lesz pontosítva a törvény. A vezénylés nem a hétköznapi betöltetlen állásokra vonatkozik, hanem csakis a válsághelyzetekre, ahogyan a törvény nem is tiltja a másodállást, eleve csak azt írja elő, hogy a munkahely - vagyis a kórház engedélyé kell.

Vagyis az a kardiológus akinél tegnap voltam a magánrendelésén, az januárban is csinálhatja tovább a heti 2 délutáni magánrendelését, mert ez nem fogja zavarni abban, hogy a teljes állásában végzett tevékenységét éppen olyan jól elvégezze, mint eddig. nem teheti meg majd (most sem teszi, de persze sokan igen), hogy a magánrendelésén kezel, majd bent az állami rendelésen meg használva az állami ultrahangos berendezést, külön megvizsgál. Ott van neki a saját berendezése a saját magánrendelésén és azt használja.

2020. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó:el kellene olvasni a törvényt.

1. Nem szerepel benne veszhelyzet. Tudod "ne azt nézzek amit mondok, hanem amit csinálok". Kit érdekel, hogy szóban mit mond OV, ha a törvényben nincs benne a veszhelyzet?

2. A törvényben nem az áll, hogy a kórház engedélye kell. A törvényben az áll, hogy majd egy - az állam által később kijelölt szerv - fogja eldönteni.


Ha nem érzed a különbséget, az probléma.

2020. okt. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Ez a hálapénzezés tényleg elég érdekes dolog...

Ahogy már le is írták, a nőgyógyászok, sebészek tényleg jót tudtak szakítani, de mondjuk egy patológus ugyan kitől kapott volna hálapénzt? Neki eddig sem volt, továbbra sem lesz.

A másik meg, hogy kettőn áll a vásár. Anyukámat nyáron bevitték éjjel a mentők hasi görcsök miatt, vakbélgyulladásra gyanakodtak. Anyu külön elküldte a párját, hogy na menjen el nagyon gyorsan levenni a kártyáról egy százezret legalább. Én meg lestem. Minek? Miközben vártunk a vizsgálatokra, azt hallgattam, hogy huh, ez a kis látogatás is sokba fog kerülni... Állami kórházban. Úgy, hogy kb még senkivel se találkoztunk, de ők már azon gondolkodnak, hogy mennyi pénzt adjanak. Itt is ment a beteghordónak a kétezer a forint, meg ment volna a nővérnek a 15 ezer forint, csak hogy az ápolónő ezt visszautasította, és utána bizony elég kellemetlen volt a szituáció...:) A betegek is generálják ezt, nem csak az orvosok. De tény, hogy meg kell szűntetni, és a béreket kell normalizálni.

Én orvostanhallgató vagyok, és a mindenkori helyzetet látva biztos voltam benne már a suli kezdete óta, hogy ebből külföld lesz, ha csak rövid időre is. Aztán beharangozták a fizetésemelést, na, gondoltam nekem ez az összeg (ami amúgy még mindig pl az osztrák fizetés alatt van jócskán!) megéri nekem azt, hogy itthon maradjak. Utána szépen jöttek ezek a csodás megkötések és “apróbetűk” :)

2020. okt. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A hálapénzről annyit, hogy sok orvos nem kap nálunk pl: a laborban, rtgben, szemészeten, sebészeten, iskolafogászaton, gégészeten nem kapnak az orvosok. De amúgy a hálapénzben a betegek is hibásak. Mert a doki pénz nélkül is megvizsgálja, kiírja a receptet stb, azt hiszik ha adnak, akkor majd extra bánásmódot kapnak pedig nem. A betegek szoktatták hozzá az orvosokat a hálapénzhez.

Pl nálunk a rendelésen ugyan úgy megvizsgál mindenkit a doki, és írunk is ki kezelést ha szükséges ha fizet ha nem fizet. Van egy kettő az orvosok közül aki kifejezetten követeli a pénzt és megmondja mennyit kér na az ilyet még a saját munkatársai is utálják.

Amúgy én még soha egy orvosnak sem adtam pénzt és mégis elláttak, fogadtak, kezeltek.

2020. okt. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!