Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lenne-e lehetőségem átvenni a...

Lenne-e lehetőségem átvenni a Kossuth-díjat, ha én személy szerint nem szeretnék kezet fogni Áder Jánossal?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, át tudnám-e venni a Kossuth-díjat abban az esetben, ha én személy szerint nem szeretnék kezet fogni Áder Jánossal? Az oka annak, hogy én nem szeretnék kezet fogni a köztársasági elnökkel, mert ő aláírta a 33-as törvényt, amivel elvették a transzneműektől a név és nemváltás jogát. Számomra ez egy rendkívül fájdalmas dolog volt, mert én is tagja vagyok az LMBTQ közösségnek, mint biszexuális ember, valamint vannak transznemű barátaim.


Én nem szeretnék kezet fogni Áder Jánossal, de ettől független, a Kossuth-díjat nagyon szívesen átvenném, mert egész életemben azért dolgoztam, hogy egy nap kapjak egy jelentős díjat. Mint festő, természetesen a művészet és alkotás öröméért is dolgoztam, de nekem kulcsfontosságú lenne, ha a munkám gyümölcse beérne ilyen módon. Sokat csúfoltak engem az életem során és mondták, hogy "Sohasem fogod semmire vinni!" és én azért dolgoztam minden nap nagyon keményen, hogy bebizonyítsam ezeknek az embereknek, tévedtek velem kapcsolatban.


Udvariasan beszélgetni, köszönni természetesen hajlandó vagyok Áder Jánosnak, de kezet fogni sohasem lennék rá képes, semmiféle körülmények között. Ha az életem múlna rajta, akkor sem tudnám megtenni. Szeretném megkérdezni, így is lenne-e lehetőségem átvenni a díjat, hogy én szólnék előre, hogy nem szeretnék kezet fogni a köztársasági elnökkel?



2020. okt. 17. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Erre csak ennyit tudok mondani:🙄🙄🙄
2020. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Emiatt nem kell aggódnod, még csak jelölve sem vagy semmire.
2020. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen természetadta jogod nem csorbult.

Kérd a Magyar Posta Csomagautomatába.


De vegyük komolyan a kérdést elvi síkon is: a Kossuth-djhoz pénz is jár, az is büdös lenne?

2020. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

addigra, amíg eljutsz oda, hogy jelöljenek a Kossuth díjra, ki tudja, ki lesz a köztàrsasági elnök?


mondjuk nem tudom ki vagy, elméletileg elehtnél egy olyan művész is, aki tényleg jelenleg esélyes jelölt a Kossuth díjra

2020. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

14:08


Éppen azért írtam ki a kérdést, mert van esélyem arra, hogy átvehessem ezt a díjat. Nekem ez életem egyik legszebb pillanata lehetne, mivel teljesülne az egyik nagy álmom: hogy átvettem egy nagyon fontos díjat és mindenki, aki évekkel ezelőtt csúfolt és gonosz volt velem, hogy semmit nem érek és hogy értelmetlen a művészetem és jelentéktelen vagyok. Nekem ezzel rengeteg trauma rendeződne és elégtétel lenne a számomra, hogy bizonyítottam mindenkinek, tévedtek velem kapcsolatban.


Viszont az a baj, hogy Áder János egy olyan személy, akivel sohasem lennék hajlandó kezet fogni. Természetesen köszönnék neki udvariasan, tisztelettudó módon, beszélgetnék is vele, de sohasem fognék kezet vele. Én ezzel kapcsolatban előre szólnék, hogy ne legyen semmiféle félreértés vagy kellemetlen szituáció. Őszintén elmondanám neki is, a szemébe, ha kérdezi, hogy miért nem szeretnék kezet fogni vele. Viszont attól félek, hogy ezzel akkor el is buknám a lehetőséget, hogy átvegyem a díjat.


Ezért borzalmas érzés nekem a szituáció, mert ha átvenném a díjat, akkor az nekem az egyik életcélom beteljesülése lenne, amiért minden nap keményen dolgoztam. Viszont sohasem fognék kezet Áder Jánossal. Nem lenne semmi bajom, ha éppen egy másik személy lenne a köztársasági elnök, vele szívesen kezet fognék, de ezzel az emberrel, Áder Jánossal, soha.

2020. okt. 17. 14:37
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Odamész, átveszed.A díjat és nem fogsz vele kezet. Már többen is megtették, két másodpercig kellemetlen, mert nem érti mi van, aztán megy tovább. Mondjuk én eleve átvenni sem mennék el, ilyen emberek nekem ne adjanak díjat.
2020. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

"Nem lenne semmi bajom, ha éppen egy másik személy lenne a köztársasági elnök, vele szívesen kezet fognék"


Ahha,nagyon jó.

2020. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, de ha ennyire elsőrendű világlátási szempont valakinek a szexualitás alapján való ítéletalkotás, akkor nem is érdemel csak valami szex-alapú díjat.

Nem is szex, inkább gender-alapú, helyesen.

2020. okt. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Ki kell várni, amíg posztumusz kapod meg, akkor nem kell ilyen problémával szembenézned.
2020. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd akkor át...
2020. okt. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!