Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért próbálja...

Magyarországon miért próbálja minden párt a saját politikai/erkölcsi felsőbbrendűségét belemagyarázza az '56-os eseményekbe?

Figyelt kérdés

Én nem Magyarországon nőttem fel és nálunk ezek a rendezvények mások voltak. Persze, megvoltak a klisés beszédek, de soha nem az volt az egyik-másik politikus üzenete, hogy 'mi vagyunk az 56 örökösei és az ellenfelünk meg a kommunista szellemiség örököse és szavazzatok ránk! Többnyire felidézték az eseményeket, himnusz éneklés, 1-2 szavalás és ennyi.


Aki Magyarországon nőtt fel, talán nem is érti, hogy miről beszélek. Nehéz átadni, mire gondolok. De mégis mélységes undorral tőlt el, mikor egyik-másik politikus a saját pártját a forradalmárokhoz hasonlíja és a saját ügyeit a '48-as és '56-os események ügyeihez hasonlítja... Mintha valami kiherélt kampányesemény lenne az egész megemlékezés.



2020. okt. 23. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

És akkor még finom voltál, hogy csak a megemlékezés volt ilyen kampányesemény.

Boldog ember. Nem tűnik fel neki, hogy csak kampányesemény van. Alvás közben is. Mert ha nem, ugrik a fizetés, ugrik a munka, később majd ugrik az élet. De ezzel most ne foglalkozz, majd szólunk.

2020. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legabszurdabb az, hogy a politikai életbe olyan magukat újságírónak hazudó provokátor párt bértollnok viselik a "Pesti Srácok" nevet, akiket az igazi 56-os pesti srácok a bokájuknál fogva kötöttek volna fel a lámpavasra, és tömték volna teli a szájukat papír pénzel. :D
2020. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a legabszurdabb az, hogy az MSZMP utótpártjai (MSZP, DK) is '56 örökösének mondják magukat, pedig '89-ig azt sem lehetett kimondani a diktatúrájuk alatt, hogy forradalom, népfelkelés volt.
2020. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

@14:40


Azért azt sem felejtsd el hogy a nagy "rendszerváltó fideszesek" egy része is az MSZMP-ből, meg a KISZ-titkári székből avászkodta ki magát. Ez az egész ország egy komédia úgy ahogy van.

2020. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4!


Tudom, most jön, hogy egy szinten kezeled a pár hónapos gimis KISZ-titkárságot, meg az MSZMP-hez kapcsolódó pár hónapos munkaviszonyt az MSZMP vezetőségével.

Ezt a különbséget sem felejtem el. Bocs, de "élőben figyeltem" a rendszerváltást, ezért tudom, ki melyik oldalon állt.

2020. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A lényegen nem változtat, hogy a posztkádárizmust meg a rendszerváltás utáni rablópolitikát 30 év alatt sem sikerült kinőni. Azért ilyen nyomorúságos ez az ország.
2020. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy a komcsi utódpártok úgy próbálják magukat beállítani, mintha ők már '56-ban is rendszerváltást szerettek volna, pedig ők voltak, akik védték a kommunizmust. Mindezek közben pedig a rendszerváltó pártokat kocmsizzák.
2020. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Tudom, most jön, hogy egy szinten kezeled a pár hónapos gimis KISZ-titkárságot, meg az MSZMP-hez kapcsolódó pár hónapos munkaviszonyt az MSZMP vezetőségével."

Nem velem beszéltél, viszont a részedről most az jött, hogy a több éves MSZMP-s multó személyeket csak pár hónapos kisz titkároknak veszed.

Ma a legtöbb ex-mszmp-s, ex-kisz-es fideszes. Az mszp az mszmp utódpártja? Olyan emberekkel, mint Kunhalmi, aki 7 éves volt renszerváltsákor. Ne nevettess.

Viszont a fideszben ott pl. Pintér, aki elég durván lett előléptetve az mszmp alatt. Kásler is ugyanez.

Szóval ma a fidesz van a legközelebb az mszmp-hez.

2020. okt. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az MSZP-t az MSZMP reformkommunistái alapították. Magyarán azok az MSZMP-sek, akkor látták, hogy csónakot kell váltani, mert a szociális, szociáldemokrata szó még piacképes, de kommunista már nem. Átcimkézték a hajót, vitték a pártvagyont, az ideológiát pedig meghagyták Thürmer elvtársnak. Az MSZP kormányok MSZMP-s vezérekből álltak.

Az pedig Kunhalmi szégyene, hogy elfogadja az MSZ(M)P múltját.

Az a nagy érved pár ember ellen, hogy az MSZMP nem akadályozta a szakmai előrementelét, akkor biztosan komcsi volt? Ez gyenge! Találj ki valami komolyabban vehetőt!


Azt nem értem, hogy ha annyira szeretitek a kommunista diktatúra utódpártjait, akkor miért akajátok bekommunistázni az ellenfeleit?

2020. okt. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Az MSZP-t az MSZMP reformkommunistái alapították"

Majd elhagyták a pártot, amikor látták, hogy a fidesz működik úgy, ahogy az mszmp.

Ennek is nyugodtan nézz utána, amikor kb. hetente ment át az mszmp-ből a fideszbe politikus.


"Az pedig Kunhalmi szégyene, hogy elfogadja az MSZ(M)P múltját."

Tényleg az lenne, ha az mszp-nek mszmp-s múltja lenne. Mostanra eléggé megtisztult ilyen szempontból. Jó párt nem lett, de az mszmp-sek már a fideszben vannak.


"Az a nagy érved pár ember ellen, hogy az MSZMP nem akadályozta a szakmai előrementelét, akkor biztosan komcsi volt? Ez gyenge!"

Csak az a helyzet, hogy olyan szakmákról beszélünk, amikben csak akkor lehetett előrejutni, ha hűségesen kiszolgálod a hatalmat. Nyugodtan nézd meg Pintér pályáját.

Arról nem is beszélve, hogy Káslerről még azt is tudni, hogy vérbeli komcsi családból jött. Akkor másztak feljebb a szülei, amikor az '56 utáni megtorlás volt. Ilyenkor megint csak azok tudtak feljebb jutni, akik hűségesek voltak.

Orbánról még azt is tudni, hogy besúgó volt.

Nevetséges, hogy tényeket akarsz megmásítani.


"Azt nem értem, hogy ha annyira szeretitek a kommunista diktatúra utódpártjait, akkor miért akajátok bekommunistázni az ellenfeleit?"

Csak az a helyzet, hogy már köze nincs a kommunista párthoz. Az igaz, hogy történelmileg az mszp-t és dk-t lehetne valamennyire oda kötni, de tagságot tekintve már csak a fideszről mondható ez el.

És pont ezért szánalmas a fidesz részéről a komcsizás.

2020. okt. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!