Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karanténos papírt kaptam...

Karanténos papírt kaptam visszamenőleg, most mi van?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő. Pénteken munkából hazaérve találtunk a postaládában egy tértivevényes értesítő papírt. Aznap, azaz pénteken próbálták meg kézbesíteni. De mivel már rég bezárt a posta, azért a feleségem most a ma reggeli (hétfő) nyitásra ment be felvenni. (Én már 7 óta dolgozok, posta 8kor nyit) Karantén határozat volt piros plecsnivel október 14. és 24. közé! De csak az én nevemre.


Kérdezem a Nagyérdeműt, hogy most mi van? A múlt hétvégét és ezt is az idős szüleimnél töltöttük. Asszony segített anyámnak takarítani, főzni én meg apámmal fát vágtam, téliesítettük a kertet. Jó nagy ház, nagy kerttel.


Kontaktszemély lehettem, de, hogy kinél, fogalmam sincs. A munkámból kifolyólag többször vagyok ügyfeleknél, kiszálláson. Az elmúlt 3 hétben kb 14 helyen jártam. Persze maszkban, szigorúan.


Kedden-Szerdán kicsit ment a hasam, de ezt ráfogtam a hétfő esti Gyros tálra, korábban már volt ilyen.

Közvetlen kolléga fújta az orrát múlt héten, de neki sem volt egyéb tünete. Ebben az esős, nyirkos időben meg pont a náthát a legkönnyebb megkapni.


A telefonomon volt több rejtett számos hívás is, de ezeket én alapból blokkolom. Csak visszanézve derült ki. De nem hinném, hogy egy állami hivatal rejtett számon keresne.


Most kezdem azt érezni, hogy ez a karanténosdi értelmét vesztette.

Esetleg kaphatok utólag büntit? Mi van ha a rendőrség előbb tud a karanténkötelezettségről, mint az állampolgár?



2020. okt. 26. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Mindez már érvényét vesztette, hiszen 26.-a van.
2020. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, te tudtál arról - mert tudnod kellett - hogy koronavírus gyanús vagy, hiszen karantént nem rendelnek el anélkül hogy ne vizsgáltak volna meg vagy ne kérdeztek volna ki a kontakt kutatás keretében. Te mégis elmentél az idős szülőkhöz. Gratulálok!

A 16 éves lányomnak van annyi esze, hogy mivel az osztálytársa anyja fertőzött már ennek tudatában nem megy át a szomszédban lakó nagyanyjához, amíg ki nem derül, hogy az osztálytársa fertőzött-e vagy sem.

De ezzel már nem tudsz semmit tenni.

Most szépen fogod a maszkodat, felveszed, elmész a főnöködhöz és szólsz arról, hogy most kaptad meg a határozatot a karanténról. Erre ő majd ha úgy dönt, akkor azonnal hazaküld és megteszi a szükséges lépéseket a cégen belül.

Mivel a karantén számodra elvileg már lejárt, itt az a kérdés megfertőztél-e másokat és mennyi embert. Volt-e teszted elvégezve, mikor volt ha volt és hogy a cégednél mit lépnek az esetre.

Azért azt nehezen hiszem el, hogy október 23-án pénteken munkában lettél volna, lévén nemzeti ünnep volt, ahogy a posta sem volt nyitva ugyanezen okból és a postások sem vittek ki levelet. Ahogy azt sem hiszem, hogy október 14-vel karanténba tesznek, de két héttel később jut csak el hozzád erről az értesítés. Még csak azt sem hiszem, hogy az előző pénteken vitték volna ki nektek ezt az értesítőt, mert aznap is már október 16-a volt.

Szóval vagy kamu az egész sztorid vagy az a része a mese, hogy miképpen is kaptátok meg az értesítőt.

2020. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te tudtál arról - mert tudnod kellett - hogy koronavírus gyanús vagy, hiszen karantént nem rendelnek el anélkül hogy ne vizsgáltak volna meg vagy ne kérdeztek volna ki a kontakt kutatás keretében. Te mégis elmentél az idős szülőkhöz. Gratulálok!"


Nem kérdezett ki, senki, nem szólt senki.

2020. okt. 26. 09:14
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
#3 Olyan nincs hogy benne vagy egy kontakt kutatásban és csak akkor tudod meg hogy karanténba kerültél amikor már 2 napja vége!
2020. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

"Olyan nincs hogy benne vagy egy kontakt kutatásban és csak akkor tudod meg hogy karanténba kerültél amikor már 2 napja vége!"


"A telefonomon volt több rejtett számos hívás is, de ezeket én alapból blokkolom. Csak visszanézve derült ki. De nem hinném, hogy egy állami hivatal rejtett számon keresne."


Tenni mernék egy nagyobb összeget rá, hogy ők voltak. Engem a rendőrségről kerestek rejtett számon (ők sem tudták, hogy nem írja ki).

2020. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#2: természetesen csütörtökön volt, nem pénteken. Bocsi mindenkitől!


#5: Oké, akkor unblokkoltam.


Főnököm marha ideges lett, és majd du. megbeszéljük.

2020. okt. 26. 10:09
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon hasonló sztori, oda át is linkeltem ezt, ha nem gond:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Szóval így működik a mi kis bürokráciánk.

Tértivevénnyel bohóckodni ilyenkor?

2020. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell ilyesmivel foglalkozni. Már lejárt.
2020. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Csigaver, nalunk egész iskolai osztállyal is megtortent, hogy csak utólag derült ki, hogy karanténban kellett volna lenniük a gyerekeknek, pedig itt nem volt tertiveveny meg ilyenek, hanem e-mailben jöttek-mentek az információk (az igazgatosag gyakorlatilag naphosszat a gép előtt ül).

Másik két osztály esetében pedig a tíz napos karantenbol már csak pár nap volt hátra, amikor jött az infó.


A lényeg (tavasz óta, de a nyári lazaskodasok óta fokozottan!) az, hogy mindenki tekintse magát fertőzöttnek, és védje magától az összes többieket azzal, hogy tartja a távolságot es maszkot visel, magát meg azzal, hogy amikor csak lehet, kezet mos, és minden kezfertotlenitesi lehetőséget kihasznal vásárláskor, ugyintezeskor.

2020. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azok a hívások ellenőrzések is lehettek, ők lehet előbb tudták, mint te a karantént, viszont igazolásod van róla, hogy ma vetted át, tehát nem lehet büntetni.
2020. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!