Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kezdte el a magyar...

Miért kezdte el a magyar Wikipédia cenzúrázni Donald Trump cikkét?

Figyelt kérdés
Most esik át cenzúrázáson Donald Trump cikke a magyar Wikipédiában, egy PZoli nevű felhasználó este 8 óta több mint 20 ezer bájttal rövidítette meg a cikket, kivéve belőle Trump összes botrányát, vállalhatatlan megnyilatkozását, cselekedeteit, amelyek mind rendelkeztek forrással (úgy tudom a Wikipédián annyi a követelmény hogy ha valamit állítanak akkor az legyen forrásolva). Nem furcsa ez 2 és fél nappal az amcsi elnökválasztás előtt? Azt tudom hogy a Fidesz nagyon Trump párti (micsoda véletlen...), de miért kell a magyar Wikipédiát cenzúráztatni? Aki azt olvassa, vélhetően nem fog szavazni az Egyesült Államokban, így felesleges befolyásolni pozitív irányba az emberek véleményét az amúgy vállalhatatlan elnökről... Nem értem, ilyenekkel minek foglalkoznak? Mit nyernek vele ha Trumpot pozitív színben tüntetik fel a választás előtt, és elhallgatják a botrányait?

2020. nov. 1. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Akkor írd vissza. Szabadon szerkeszthető. Írj mellé más hülyeséget is
2020. nov. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Te miért teszel fel ilyen kérdést a gyk-n, az nagyobb kérdés.

Jó, megtudta itt mindenki, hogy "vállalhatatlannak" tartod Trumpot. Biztos az is valami.

Közhírré tétetted még, hogy kivettek a Trump cikkből szerinted forrásokkal rendelkező dolgokat Trumpról.

Ki tudja úgy van-e vagy így.

2020. nov. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
A magyar wikipédiában ne sok logikát keress, azt cenzúrázzák ami nekik nem tetszik. Nincs erre bevett sablon.
2020. nov. 1. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor írd vissza. Szabadon szerkeszthető. Írj mellé más hülyeséget is"


Ha visszaírja spammá minősítik a tartalmat a felhasználót meg letiltják. Keményebb cenzúrájuk van mint itt a gyakorikérdéseknek, még ha ez most sokakat meg is lep.

2020. nov. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha visszaírja spammá minősítik a tartalmat a felhasználót meg letiltják. "


Nem, ha odateszi a forrást is. Igazából aki törölt, az lehet nagyobb bajban, neki van nagyobb indoklási felelőssége.

2020. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem maga az oldal cenzúrázza, hanem valami zakkant szerkeszti őket át. Ez a rossz a Wikiben, minden hülye hozzá tudja adni a hülyeségeit.
2020. nov. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

A forrás is lehet hülyeség.

Főleg politikában könnyű bármilyen hülyeségre forrást találni. Normális, hiteles forrást találni már sokkal nehezebb.

2020. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%
A fősodratú médiánál hazugabb tömegtájékoztatás nem kell. Én kifejezetten meghallgattam azokat a "vállalhatatlan" interjúkat angolul, amit Trump adott. Ajánlom mindenkinek hogy hallgassa meg ezeket, de a teljes egészet, majd mindenki döntse el mit gondol. Gondolok itt Haitire, meg a déli államok határain felhúzott falra, meg a könnygázra, meg a migránskaravánra. GYALÁZAT amit ma tömegtájékoztatás gyanánt emlegetnek. Vagyis érthető...
2020. nov. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!