Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A romákkal hol a legjobb és...

A romákkal hol a legjobb és hol a legrosszabb az együttélés az országban? Merre mik a tapasztalatok Magyarország különböző részein, településein?

Figyelt kérdés

2020. nov. 13. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nem helytől, hanem egyéntől függ. Itt, a "Vadkeleten" is vannak ránézésre degenerált, agresszív egyedek, de akadnak olyanok is, akik normálisak és tanulni, dolgozni akarnak, csak hát többnyire ők sem IQ-bajnokok...
2020. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nincs olyan, hogy legjobb együttélés velük. Mindenhol hozzák a formájukat, amiket nem kell felsorolnom. És ez nem előítélet, ez élettapasztalat. Le lehet pontozni. Egy konkrét példa: elég sok jogsim van, elég sok hozzávaló tanfolyammal az élet sok területén. És soha egyetlen jogsis tanfolyamon nem láttam romát. Egyetlen egyet sem. És mégis vezetnek, olykor roncsokat, mert gondolom a műszaki meg a biztosításkötés sem az erősségük. És a magyar nép meg a rendőrség tétlenül nézi, ahogy balesetek tömkelegében halnak meg ártatlan vezetők, többnyire magyarok, miattuk. Nemrég a két motoros, hagy ne soroljam. És most jöhetnek a válaszok, hogy de a magyarok is okoznak balesetet. És igazatok van. Akkor tűrjünk tovább.
2020. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Olyan h legjobb szerintem sincs. A legrosszabbért pedig erős a verseny... ☹☹
2020. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Minél többen vannak, annál inkább lehetetlen velük együtt élni, helytől függetlenül.
2020. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Bortonben szerintem egesz jo lakotarsak … mindenhol máshol kevésbé :)
2020. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Mindenhol ugyanolyan rossz, egy család beköltözése egy településre is gyakorlatilag halálos ítélet annak a településnek, mert kiszorítják a magyarokat a civilizálatlanságukkal, a magyarok meg nem elég erőszakosak, és a magyar állam is a cigányok oldalán van. Egyszerűen nincs különbség, mind ugyanolyan, mintha szalagról jönnének le, biztos az erős beltenyészet miatt, persze van egy kevés "gyári hibás" is.
2020. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Temetőben nyugodt az együtélés
2020. nov. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Pedig van különbség. Nemhogy településenként, de még azon belül is. Pl. Győrben viszonylag sok cigány van Sziget és Újváros városrészekben is, meg Gyárváros bizonyos részein is.

És Szigetben, meg Újvárosban hozzák a formájukat, míg Gyárvárosban elég jól meg lehet lenni velük. Ők is jönnek ugyanarra a játszótérre, és békén hagyják az én gyerekeimet. Óvodában akadt roma a csoportban, de nem ő volt az agresszív kismalac, hanem egy-két fehér bőrű. A világ persze Gyárvárosban se tökéletes, pl. a helyi Coop üzletben tudják a dolgozók, hogy ha bejön néhány barna suhanc, akkor nagyon kell figyelni őket, mert lopnak, mint a szarkák.

2020. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

"Egy konkrét példa: elég sok jogsim van, elég sok hozzávaló tanfolyammal az élet sok területén. És soha egyetlen jogsis tanfolyamon nem láttam romát. Egyetlen egyet sem."

Hát figyu, én szabolcsi cigány vagyok (ugye tudjuk, hogy Szabolcsban mi a helyzet), de itt -mármint a mi környékünkön- szinte minden cigány férfinak, sőt egyre több nőnek is van jogsija. Nagyrészt csak B kat. jogsijuk van.

"És a magyar nép meg a rendőrség tétlenül nézi, ahogy balesetek tömkelegében halnak meg ártatlan vezetők, többnyire magyarok, miattuk."

Mi is magyarok vagyunk. Az meg már egyenesen rágalom, hogy a cigányok miatt halnak tömkelegében az autóbalesetekben.

"Nincs olyan, hogy legjobb együttélés velük. Mindenhol hozzák a formájukat, amiket nem kell felsorolnom. És ez nem előítélet, ez élettapasztalat."

Mindenhol nem voltál, szóval ez sem más, mint előítélet. És ez csak puszta logika.

"egy településre is gyakorlatilag halálos ítélet annak a településnek"

Mi egészen jól elvagyunk a többségiekkel a faluban, ha nem ellenségesek velünk, mi sem vagyunk azok. De ha már első benyomásra ellenségeskedést kapunk, akkor visszafelé sem logikus elvárni mást. Először ismerj meg, majd utána ítélkezz, ha már úgy érzed, hogy tökéletességed révén jogod van ítéletet mondani mások felett. "Az vesse rá az első követ, aki ártatlan közületek"- gondolom ismerős idézet.

"mert kiszorítják a magyarokat a civilizálatlanságukkal"

Mit értesz az alatt, hogy kiszorítják?

"a magyarok meg nem elég erőszakosak"

Magyarország jobban teljesít!

"és a magyar állam is a cigányok oldalán van."

Szándékosan mélyszegénységben tartja őket, hogy négyévente megvehesse őket egy csomag virslivel... Jól átgondoltad?

"Egyszerűen nincs különbség, mind ugyanolyan, mintha szalagról jönnének le"

Nem, nem mind ugyanolyan. Egyre több roma van az egyetemeken, egyre többen dolgoznak a szolgáltatásban, és igenis lehet fejlődésnek nevezni azt, ami az utóbbi években történt. Én például egyetemista vagyok, két testvérem van, mindkettejüknek van szakmája, sőt a szüleimnek is van. 5 olyan cigány haverom van, akik jogi pályán mozognak, közülük egy már végzett. 2 olyan cigány haverom van, akik orvosnak készülnek, de ismerek kémikusnak, tanárnak, közgazdásznak készülő roma fiatalokat is, és ez csak egy ember ismertségi köre. Szóval mielőtt pl. engem is, vagy bármely normális cigányt besorolnál az "ugyanolyan" kategóriába, vagy esetleg nagylelkű nemességedben gyári hibásnak neveznél, először nézz szét a világban, járj utána a dolgoknak, és utána vegyél egy kalap másokkal.

2020. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
2020. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!