Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek Dúró Dóra gondola...

Egyetértetek Dúró Dóra gondolatával a választási rendszer módosításával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Dúró Dóra már nem először jött elő azzal a gondolattal, hogy szigorítsák a választásokon való részvételt. Ő az írni-olvasni tudáshoz kötné a szavazati jogot. Érvei szerint a választójog általános, de jelenleg is korlátozott: nem szavazhatnak 18 év alattiak, akkor sem ha már dolgoznak, vagy például akkor sem ha már felsőoktatásban tanulnak. Ez ahhoz képest szigorú és antidemokratikus, hogy egyes országokban már 16 éves kortól lehet. Ő ezt bővítené a fent említett kiegészítéssel és többek között 2 indokot hozott fel:

1: a legújabb módosítások lehetővé fogják tenni, hogy a szavazati lapokat lefotózzák és közzé tegyék az emberek. Eddig ez törvénybe ütközött, de most a fizetett/vásárolt szavazatok melegágya lehet.

2: véleménye szerint aki nem tud írni-olvasni, az nem tudja elolvasni a pártok és képviselők programjait, ezáltal nem tudja összehasonlítani a jelölteket és nem tud felelős döntést hozni.


[link]


Mit gondoltok Dúró Dóra javaslatáról?



2020. nov. 16. 02:53
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek vele, aki még írni-olvasni se tud, ne szavazhasson.
A szavazatvásárlás komoly probléma, de nem a választójog szigorítása a megfelelő intézkedés.
Nem értek egyet vele, mindenkinek meg kell adni a lehetőséget, hogy szavazhasson, akkor is ha ő eladja a szavazatát.
45 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
A külsején és a szexuális vonzerején kívül a politikai programjával eddig nem szimpatizáltam Dorcival. És ez sem tűnik reálisnak, de ezzel egyetértek.
2020. nov. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Tegyük fel, hogy bevezetnék. Ezt hogyan is akarja majd ellenőrizni? A kormány által delegált személyek ellenőrzik? Mert akkor ugyanúgy lehet csalni a kis településeken, ahol nincs jelen az ellenzék.


1. Ez alapvetően jó indok is lehetne, csak azt feltételezi, hogy eddig erre nem volt lehetőség, miközben ugyanúgy lehetett így csalni, csak a törvény nem ismerte el. De akinek a szavazatait megvették az egyrészt nem ismeri ennyire a törvényt, másrészt nem érdekli, mert neki kell a pénz, mivel nem tudja felfogni, hogy milyen jelentősége van a szavazatának.

2. Ez viszont szerintem béna indok. Az embere töredéke olvas programokat. A többség sokkal inkább TV-ből tájékozódik, ahol nem számít, hogy tud-e írni olvasni.

Nyilván alapesetben jó lenne, ha tudna írni-olvasni, de attól mert tud, még nem lesz tájékozottabb valaki.

2020. nov. 16. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerinted hány ember nem tud írni-olvasni? Számít valamit a számuk? Azok el sem mennek szavazni egyébként se. Én egy embert ismerek, egy öreg cigányasszonyt, megkockáztatom a legtöbb ember egyet sem. A hölgy csak szerepelni akar az ilyenekkel. Úgy látszik sikerül.
2020. nov. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Én inkább szakmunkás végzettséghez kötném az alsó limitet.Nyugdíjba vonulással pedig elvesztené az azt az állampolgár.
2020. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Hülyeség, az írni olvasni nem tudók annyira kevesen vannak h érdemben nem befolyásol semmit. Másfelől tényleg h fogják ellenőrizni?
2020. nov. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

2: véleménye szerint aki nem tud írni-olvasni, az nem tudja elolvasni a pártok és képviselők programjait, ezáltal nem tudja összehasonlítani a jelölteket és nem tud felelős döntést hozni.


Szokásos értelmetlen javaslata Dúrónak már nem emlékszem melyik évben a Fidesz programja ennyi volt:Folytatjuk

Egy szóval jellemezte a programot Orbán Viktor,ehhez nem kell írni-olvasni tudni.

2020. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, annyiban változtatnék, hogy én 8 általánoshoz is kötném.

A 16-os korhatárt hülyeségnek tartom. A legtöbb még 18 évesen sem tud felelős döntést hozni, minek lejjebb vinni?

Az viszont nevetséges volt, hogy a fidesz első dolga a rendkívüli állapot bevezetésekor, hogy 0 óra 1 perckor benyújtja a választási törvény módosítását. Teljesen hülyének néznek már mindenkit.

2020. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
A választójog korlátozását már túlhaladtuk 100 évvel. Ez egy mindenkit megillető demokratikus jog, nem lehet műveltségi cenzus alapján korlátozni. Én láttam már sík hülye egyetemistát, aki azt is alig tudja ki van kormányon, szerintem van példa az ellenkezőjére is.
2020. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A választójog korlátozását már túlhaladtuk 100 évvel. Ez egy mindenkit megillető demokratikus jog"

Igen, csak most szembejött, hogy miért rossz, ha mindenki választhat.


Mellesleg én se úgy oldanám meg, mint Dúró Dóra, de látszik, hogy nagyon sok probléma van azzal, hogy mindenki szavazhat.

A példádra meg annyit, hogy azért mert van ellenpéldád, még nem fogja azt bizonyítani, hogy rossz a műveltségi cenzus. Egy változtatásnak az lenne a célja, hogy jobb irányba haladjunk, ha a szavazásra jogosultak közt csökkenne a sík hülyék aránya, akkor lenne értelme.

2020. nov. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

De miért csökkenjen a hülyék aránya? Én is azt szeretném, ha kevesebb hülye szavazna, de azért szavazzon kevesebb hülye, mert összességében kevesebb legyen belőlük. Az nem lehet kizáró ok, hogy valaki hülye.

2020. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!