Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért pont a liberális oldal...

Miért pont a liberális oldal a lezárások egyik fő követelője?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem az utóbbi időkben, hogy közösségi oldalakon ezeknek a médiáknak a hozzászólásai között is és az oldalak maguk is nagyon lezárás pártiak és szinte vallásossan remélik a szent mindent megmentő vakcina eljövetelét. Pedig szerintem a jelenlegi korlátozások nem éppen a szabadságról híresek, és sok dolog a még erősebb megfigyelést tehet a későbbiekben lehetővé(pl kontaktkövető alkalmazások) a járványveszélyre hivatkozva, ezek alatt nem a csippbeültetésre meg az ötgére gondolok, mielőtt megkapom ezeket. 😀 Ja és elhiszem hogy van vírus és védekezni is kell ellene,de ez a mindent lezárás nem megoldás évekig. Hordom a maszkot is (bár közterületen az üres utcán reggel 5-kor melóba menet nem, tudom gyilkos vagyok), csak úgy egy ideje érdekelne már a téma, hogy miért pont azok az emberek akarják a társadalmat még jobban bekorlátozni és ehhez a hatalomnak asszisztálni, mikor pont az lenne az eszme egyik lényege, hogy felnőttként kezeljük az embereket. Ja és NEM vagyok fideszes sem, mielőtt azt is megkapom...

2020. nov. 16. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincsenek valódi liberálisok. Németországban például a liberális párt hangos kritikusa a lezárásoknak.
2020. nov. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert valójában nem liberálisok! Nem csak ebből a szempontból hanem 1000 más témában is nagyon elszaporodtak a magukat liberálisnak hívó, de közben mindenkit mindenben beszabályozni akaró trollok.

Magyarországon jelenleg egyetlen hiteles liberális párt sincsen, a kormány ugye nyíltan illiberális, az ellenzék meg egy nagy rakás kultúrbalos söpredék, akik még a kormánynál is nagyobbat köpnek a személyes szabadságjogokra. Én szabadelvűként már évek óta a kétfarkú kutyapártra szavazok (jobb híján).

2020. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha lezárások lesznek, az lesz a baj!
2020. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt kezdjük azzal, hogy a liberális nem attól liberális, hogy ő maga annak nevezi magát, vagy más annak hívja.

Kettő, a liberális emberek általában véve próbálnak józanul gondolkodni, és pontosan az fogja a vágyott szabadságot elhozni, ha ezért áldozatot hozunk. A több éves szenvedés akkor lesz, ha a carpe diem szellemében pár fogyatékos sokáig húzza ezt a szarakodást.

2020. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A liberalizmus alapja, hogy addig terjed a szabadságod, amíg más alapvető emberi jogait, így például az élethez és egészséghez való jogát nem korlátozod. Egy világjárvány alatt a szabad kocsmázást felülírja az, hogy mások egészségét nem tesszük kockára. Akikre te gondolsz, azok a libertariánusok, ők ellenzik is a lezárásokat. Más kérdés, hogy a libertariánusok azok a nácik, akik szeretnek füvezni.
2020. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha mindent lezárunk, azzal nem tesszük sok ember életét kockára?
2020. nov. 16. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

6


Mi az a minden? Hogy, miképp képzeled ezt? Csomó országban volt erős lockdown, még sem haltak éhen... Érdekes ez...

2020. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Nekik nem a lezárások kiharcolása a lényeges, hanem az, hogy folyamatos ellentmondásokat tartsanak fenn. Teljesen mindegy számunkra, hogy mi történik, csak a feszültség legyen meg ember és ember között!
2020. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8


Bezzeg te, aki most sem érvel, csak köpköd! :D Tee vagy a béke nagykövete

2020. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!