Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek hogy az utcán fegyver van a TEK-eseknél és katonáknál?

Figyelt kérdés

Az éles lőfegyver, pontosabban a gépkarabély (megadott számú lövedékkel) a katonák, illetve TEK-esek alapvető egyéni felszerelésének része. Arról pedig 1974 óta rendelkezik a szolgálati törvény, illetve később az MSZP 2005-ben erősítette meg, hogy a fegyveres szerveknek kötelező az egyéni felszerelésükben járőrözniük.

Akkor mégis mi a felháborodás oka?


2020. nov. 16. 23:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Amikor kiirsz egy ilyen hülye kérdést, nem gondolkodsz el azon, hogy kb senkit sem érdekel ez rajtad kívül? Pont elférnek ott ahol vannak.
2020. nov. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

1!


Az összes libsi propaganda médium rettegbe közölte a képeket.

2020. nov. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Engem inkább a nagy magyarázkodó kommentek zavarnak.
2020. nov. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

A járvánnyal már nem tudnak rettegtetni, a gazdasági összeomlás sem siet megérkezni akármennyiszer is mondták már el, így most be kell hozni egy új témát.

Én sem örülök annak ha katonákat kell látnom az utcákon, de mivel nem háború vagy terroristák, bűnözők miatt vannak kint, így nem zavar.

2020. nov. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Ketteském nem kell ilyen szarokat olvasni. Érdekes módon én egy ilyen cikket se láttam.
2020. nov. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

5!


Nem tudom elkerülni.

A Google News is 90%-ban ezeket hozza.

Az sporttársaimat, munkatársaimat pedig nem ez alapján válogattam meg. Az ő kommentjeik révén mindenről értesülök.

2020. nov. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
69%
Nem a fegyver a baj, hanem hogy az utcán vannak. Annyi értelme van, mint tanárokat kint pózoltatni krétával a kezükben.
2020. nov. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

10!


Fegyver nélkül utcára küldeni katonát annyira értelmetlen, mint kréta nékül pózoltatni tanárt a táblánál.

2020. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Az hogy másoknak mi a baja vele, nem tudhatom.

Nekem a bajom a rendőrség és a karhatalom militarizálása, illetve az hogy ezek a félkatonai csapatok picit a rosszemlékű csendőrséget juttatják eszembe számomra.


Röviden: mit csinál egy gépfegyveres, terroristák elfogására kiképzett elit kommandós velem, ha este 8 után megszegném a kijárási tilalmat? Belém ereszti a tárat? Nem, max rám szól.

Szerintem ha a pocakos kék overálos Szabó törzsőrmester rám szól, Akkor is betojok és azonnal tűzök haza.


Hosszan:

Én úgy gondolom, hogy a rendőrség militarizálódása, ami egyébként az egész világon megfigyelhető, egy nagyon antidemokratikus folyamat, ami semmi másra nem jó, csak a karhatalmi erők saját perverzióit kiélni, mert ezek a TEKes srácok, vagy a rohamrendőrök bárhol a világon, baromira élvezik hogy jobban föl vannak szerelve mint a hadsereg és kb páncélos lovagokként parádéznak. Ez a folyamat veszélyes, mert nemcsak véreskezű diktátorok hatalmát szilárdítja meg (persze, itthon ez nem áll fönn, de itthon is voltak Kommunisták és Fasiszták, és nem volt jó), de teljesen elveszi a bizalmat a rendőrség felé, ami jogállamban fontos lenne.

2020. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
40%

"Fegyver nélkül utcára küldeni katonát annyira értelmetlen, mint kréta nékül pózoltatni tanárt a táblánál."


Ez pontosabban így hangzana:


Fegyver nélkül utcára küldeni katonát annyira értelmetlen, mint kréta nékül utcára küldeni tanárt.


De nem ez a probléma, hanem hogy utcán vannak a katonák. A tanárnak az iskolában a helye, a katonának meg a hadszíntéren, és az utca nem az.

2020. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!