Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem romlik drasztik...

Csak szerintem romlik drasztikusan a gyakori kérdések politika rovat minősége az utóbbi időben?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki lehurrogna, félreértés ne essék, a politika rovat soha nem volt a gyakori kérdések fénypontja. Régen is voltak idióta kérdések.


A gond az hogy egyre idiótább kérdések vannak. A legszomorúbb az hogy mindig valami teljesenen a realitástól elvont dolog foglalkoztatja az embereket. Tegnap ugye Magyarország belebegtette hogy megvétózza az EU 21-es költségvetését mert nem tetszik a kormánynak a jogállamisági mechanizmus. Az ember azt várná hogy ehhez kapcsolódóan tesznek fel kérdéseket... éés nagyobbat nem is lehetne tévedni. Komolyan valaki feljön ide és olyan debil kérdéseket lát hogy:


"Szerintetek Erdogannak mi a kedvenc étele?"

"Dr. Orbán Viktor Mihály miniszterelnök úr hogyan indítja a napot?"

"Gyurcsány Ferenc mikor hozza létre az Egyesült Európai államokat?"

"Soros György hogyan szokott Gyurcsánynak fizetni?"

"Mikor teszik már ki a parlamentből az ellenzéket?"

"Orbán Viktort szerintetek még életében szenté fogják avatni?"


Több felvetésem is van hogy miért ez a sok agyhalott kérdés. Az egyik az hogy szimplán trollok barlangja lett a gyakorikérdések is. Oroszországban fizetik a trollokat ezt tudjuk. Magyarországon miért ne lehetnének fizetett trollok, hogy elvonják a figyelmet a fontosabb ügyekről?


- Ezek lehetnek fideszes trollok, akik azon munkálkodnak hogy szétzilálják az emberek agyát. Az ellenzék még egy minimális esélyt se merjen látni 2022-ben.

- Ugyanakkor lehetnek ellenzéki trollok is akik kínjukban és egymás hergelésére csinálják. Holott ez feltüzelés helyett inkább kiégeti az embereket.


A másik eshetőség hogy tényleg drasztikusan esik az ember IQ szintje. Lehet hogy már a debilek országa lettünk. A legtöbb embernek gőze sincs pl hogy a tegnapi vétó belebegtetése mekkora érvágást jelentene saját magunkra nézve is ha elesünk az EU-s pénzektől.


Aztán lehet hogy mindkettő. Egyszerre szaporodnak a trollok mint a nyulak és hülyülnek az emberek. Mindenesetre nem csak itt de más online felületeken is azt tapasztalom hogy egyre értelmetlenebb és egyre idiótább dolgokkal foglalkoznak az emberek ami a politikát illeti.


Ti mit gondoltok?



2020. nov. 17. 13:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
A kedvenceim a krumpliosztós kérdések. Sajnos a Wartburg szerelő már nem ír ide, pedig szórakoztató volt.
2020. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
59%
sok az önkéntes és a fizetett fidernyák troll sajna ezért van ez a nagy színvonal csökenés itt
2020. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak az utóbbi időben. Már évekkel ezelőtt ilyen lett.


Én még akkor, megpróbáltam elindítani egy külön Vitaportált, hogy aki vitára, véleménycserére, az átterelődjön oda, és a gyakori az lehessen mint indulásnál volt.

Egy kérdezz-felelek oldal, ahol a kérdezőnek nem kellett semmit írnia a témanyitás után, a válaszolók pedig nem egymás írásaira reagáltak.


Az elején csak politikai témákat indítottam ott el, de sajnos elhalt a dolog, így teljes mértékben meg is szűntettem az oldalt, a tárhelyet.

Sajnos nem jött össze.


Az első pár témánál még nem volt gond. Minden rendben ment. Mindenki látta ki melyik oldalhoz kapcsolódik. (regisztrációnál meg kellett jelölni, hogy jobb, bal, centrista, harmadikutas, ez alapján pedig a felhasználónév mellett látszódott egy J, B, C vagy H betű)

A 10. környékén viszont megjelent az a réteg (írások, stílus, stb. alapján), akit itt is általában 30% alatti értékkel rendelkeznek.

Ezért bevezettem 1-2 újdonságot rögtön nem sokkal indulás után, ami az emberek felét "elüldözte".


1.) Nagyon durván szűrte a rendszer a trágárságot és a sértegetést. Jóval komolyabban, mint a gyakori rendszere, figyelve a helyettesítésekre is ("*", ".", "_" használata).

2.) Forrást kellett megjelölni, minden hozzászólásnál (anélkül nem lehetett elküldeni). Viszont kizártam a politikailag kétségbevonhatóakat, így nem lehetett forrásként használni (sem a szövegtörzsben megemlíteni) az Origo-t, 888-at, Index-et, 444-et, 24-et, HVG-t, kurucinfó-t, magyarnemzet-et, és még pár oldalt.


Ennek a kettőnek a bevezetése után, amint forrásmegjelölés kellett, és nem lehetett káromkodni és/vagy sértegetni, eltűntek a Fideszesek, jobboldaliak az oldalról teljesen, valamint egy pár ember a baloldaliak közül is.

2020. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Van egy pár troll, akik pontra hajtanak a kategória toplistában és nyomják kifelé a hülyébbnél hülyébb kérdéseket. Miattuk van ez a színvonal romlás.

2020. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%

#13 pontosan leírtad, miért halt el. Magam is ezen okokat jelöltem volna meg. Bár van más ok is, lásd alább.


Kérdező! Egy portál vagy belsőszerkesztésű vagy nem. Utóbbi esetben a minőségét a környezet minősége határozza meg. Nincs lokális minőség, csak ha zárt. Igényeidet a környezet minőségének javításával lehet kielégíteni. A környezet (társadalom) minőségét alapvetően az életminősége és az oktatás színvonala befolyásolja, utóbbi huzamosabb meglétével. Nem írom le, de kitalálhatod merre haladunk. Nem fog nagyon soká tartani, meg fog indulni a szelekció. Lesznek alpári portálok és olyanok, ahová csak ajánlással lehet hozzáférni. És ha az Unió továbbra is ilyen lagymatag marad, akkor egyes helyeken lesz Dél Afrika közeli állapot. Már előre szórakoztat a vita, hogy a rácson innen vagy túl értelmezendő a börtön. És ha innen, az luxusnak számít-e.

2020. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#15 "Már előre szórakoztat a vita, hogy a rácson innen vagy túl értelmezendő a börtön. És ha innen, az luxusnak számít-e."

A kérdés jó.

Csak kezdem úgy érezni, hogy nem börtön lesz itt hanem kiszabadultak az ápoltak az elmegyógyintézetben és megpróbálják az elmebeteg ötleteiket ráeröltetni a még normálisakra.

2020. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%

#15:


Tudom, hogy azért halt el, azért írtam le.

De őszinte leszek, ott és akkor, azért kicsit megdöbbentett.

Azt tudtam, hogy a magyar emberek nagy részénél a vitakultúra igencsak alacsony szinten van. Soha nem is állítottuk az ellenkezőjét.


Ami meglepett, hogy azok a jobboldaliak is eltántorodtak az egészséges, érvekkel alátámasztós, forrásmegjelölős vitáktól, akik előtte normálisan írtak, illetve (stílusuk alapján sejtve hogy kik) itt a gyakorin is, maguktól megjelöltek forrásokat.


A végén, miután a fideszesek megfutamodtak, a baloldaliak és centristák még folytatták a gazdasági témákban egy darabig, le nem lőttem a szervert, teljesen alkalmazkodva, a szabályzatnak megfelelően, forrásokkal, érvelési hibák nélkül.


A tapasztalatom országos szinten értelemszerűen nem reprezentatív, de tény és való, amíg ez meg nem történt, az itt gyakorin is szélsőbalosok által hangoztatott "a fideszes úgysem tud érvelni" mondatra, vagy arra, hogy "a fideszesek úgysem tudnak hiteles, origo/888/kuruc oldalakon kívüli forrást adni", csak fröcsögések, költői túlzások.

Egyszerűen meglepődtem, amikor megtapasztaltam, hogy mégiscsak van benne igazság.

2020. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Feszült a légkör:

[link]

2020. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#18 Azt ugye tudod hogy ez ami a linken szerepel az marhaság? Senkinek nem kötelező kórházba mennie, ha nem akart volna kórházba menni akkor nem megy és kész. Anyám pár nap múlva fog kijönni a kórházból, ha nem akart volna bemenni előtte akkor senki nem kényszeríthette volna rá. Amikor bekerült akkor a mentő vitte mert olyan rosszul volt, most szerencsére saját lábán tud már kijönni. Ő sem akarna visszamenni, de nem azért mert ott úgy bántak vele, hanem mert nem akar megint olyan rosszul lenni. Sajnos volt olyan szobatársa közben aki más problémákkal is küszködött már és szellemileg sem volt tiszta. Amikor pár éve volt anyu kórházban, akkor az egyik néni a mellette lévő ágyról egy szál pelenkában, félmeztelenül indult el ki a kórházból, mert hogy ő hazamegy.
2020. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Semmi változás nincs.
2020. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!