Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme az érkező koronavír...

Mi értelme az érkező koronavírus vakcinának, ha senki sem oltatja be magát?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvasom FB-on mindenféle csoportokban és sajnos ezt hallom mindenkitől is a környezetemben, hogy nem merik beoltatni magukat a vakcinával. Mondják is, hogy engem aztán nem oltanak be ezzel. Így mi értelme a vakcinának?


Kezdjük ott, hogy itt van az influenza oltás, amitől nagyon sokan lebetegednek. Vannak akik le is bénultak vagy súlyos egészségkárosodást szenvedtek, a legtöbben nem is kerülnek be a statba. Pedig az influenza oltás és folyamatosan évtizedek óta tesztelt vakcina. Most ehhez képest a kovid vakcina sokkal erősebb. Nem is tesztelték le rendesen, hiszen ehhez évek kellenek. Számos eddig ki nem derült mellékhatása lehet. Gyorsan kellett összedobni, ki tudja milyen procedúrát hagytak ki. Ha egyáltalán használ, mert azóta újabb mutációk jöttek ki. Sorban hagyják abba az oltóanyagok gyártását oroszba, kínába mert halnak meg tőle emberek. A pfizer vakcinájáról is csak most derült ki, hogy súlyos másnaposságot okoz és még ki tudja mit. Ki meri így beadatni magának?



2020. nov. 18. 08:00
A kérdező szavazást indított:
Beadatnám magamnak
Nem merném beadatni magamnak
Csak ha Orbán vagy egy másik erős vezető kéri a nép érdekében, akkor adatnám be
Még nem is tudom
64 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
85%
Miért adassak be magamnak egy olyan oltást ami egy eddig nem alkalmazott eljárásra épül, nagy valószínűséggel ismételgetni kell, ráadásul annyira új, hogy még fél éves tapasztalatunk sincs vele?
2020. nov. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
93%

A szavazásból csak egy maradt ki:

Nem félek ezért nem adatom be magamnak :)

2020. nov. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem lenne kötelező, nem adatnám be magamnak, mert szinte biztosan veszélyesebb lesz, mint a koronavírus (mondjuk ez nem nagy kunszt). De sajnos kötelező lesz.
2020. nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
84%
Én a "Nem merném beadatni magamnak" lehetőségre szavaztam,DE egyébként,még ha 100%-os is lenne,akkor sem adatnám be magamnak. Mert minek...
2020. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
67%

Én beadatnám magamnak, de csak akkor, ha sokkal több tapasztalat lenne a hatásairól az átlagemberek körében is. Csak hát a többség arra vár, hogy majd más beadatja....

Nekem soha nincs gondom az influenza elleni védőoltással sem, nem is voltam influenzás már hosszú évek óta.


Ha a vírus elleni védőoltásnak tényleg "védő" funkciója lesz és megfelelő számú hiteles pozitív tapasztalatok, be fogom adatni. Eszemben sincs minden évben azon aggódni, hogy mikor kapom el és vajon milyen hatással lesz rám a vírus.

2020. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, ha neked valóban nem éri meg beadatni, mert 0.000001%-al halnál bele a Covidba és mondjuk 0.01% eséllyel járna valamilyen kellemetlen mellékhatással a vakcina.


De mi van egy olyan idős, mondjuk cukorbeteg emberrel, akinél 15% eséllyel lenne halálos a vírus és ugyanúgy 0.01% eséllyel járna kellemetlen mellékhatással a vakcina?

2020. nov. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy törvénymódosítást köetően mindenki kötelezve lesz az oltásra. Mégis minek gyártana a pfizer x tizen millió vakcinát, ha nem lesz beoltva senki?


Ti mégis milyen okon várjátok, hogy vége legyen a válságnak a munkanélküliségnek, ennek a rettegésnek, hogy mikor megy csődbe az ország az eu, ha nem vagytok képesek tenni ellene? Még a megoldás vakcinát sem adatnátok be magatoknak, ha nem lenne kötelező?

2020. nov. 18. 08:32
 8/50 anonim ***** válasza:
81%
#7 Azért gyártanak többet, mint ahogy más gyógyszereket is. Az sem úgy működik, hogy bemész a patikába megrendelni, megvárod amíg legyártják aztán később elhozod.
2020. nov. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
84%
Én beadatom magamnak. Anyám rákos, nem merem veszélynek kitenni, legjobb, ha nem megy a közelébe olyan, aki vírushordozó lehet. Egyébként se félek az oltásoktól. (Amiket eddig felsoroltak, hogy "másnaposság" "rosszullét" stb. ezek standard mellékhatásai minden oltsnak.)
2020. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
87%
Eddig a csak a sajtó közlemények sikerpropaganda számait ismerjük vakcina ügyben. Majd ha az egészségügyi hatóságoknak elküldik a részleteket es azok átvizsgálják, csak akkor az ő döntésük után fogom végiggondolni. Addig bulvár hír jellegű számomra az egész. Akármit elbír egy hír.
2020. nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!