Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem elhamarkodott...

Kokakólalájt kérdése:

Csak szerintem elhamarkodott döntés Februárig meghosszabbítani a korlátozásokat?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy kiadták a magyar közlönyben, hogy Február 8-ig meghosszabbítottak minden jelenleg is érvényben lévő korlátozást. Ezt indokolatlannak és elhamarkodottnak érzem. Ilyen helyzetben nem szabad ennyire előre tervezni. Bizonytalan a járvány helyzet, nem tudhatjuk hol fogunk tartani akár egy hónap múlva is. Tegyük fel, mi van ha valami miatt jobbra fordulnak a dolgok, enyhül a covid és mondjuk Januárban mindenki elkezdhet lazítani, és mint nyáron megint elég lesz a maszkviselés meg a távolságtartás. Ez esetben mi leszünk az egyetlen ország ahol kijárási tilalom lesz? A kormány most gyakorlatilag tönkrevágta az ünnepeket, és belerúgott még egyet az amúgy is instabil gazdaságba. Én megértem, hogy Orbán fél. Persze nyilván nem az országot, vagy az emberek egészségét félti, hanem a hatalmát. Mégis nekem olybá tűnik, hogy teljesen elveszítette a realitásérzékét.

2020. nov. 18. 10:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Eddig csak a hvg oldalán olvastam. Amúgy igazad van, nagyon korai.

De bármikor módosítható.

2020. nov. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Az észérvek helyett kezd komédiába fulladni ez az egész... Nappal nem baj ha kinn az ember akár a tömött utcákon, de este 8 után mikor alig vannak kinn emberek ki ne dugja az orrát.
2020. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
13%
Tényleg létezik olyan ember, aki elhitte hogy világjárvány idején ilyen felelősségteljes, és összetett új szabályozásokat csak 1-2 hónapig fognak fenntartani. Ebbe az állapotba leszünk még 5 év múlva is, sőt nagy a valószínűsége, hogy örökre. Nyilván ezt a kormányok nem mondhatják ki, ezért lassan, óvatosan kell adagolni az embereknek. Most még csak Februárig hosszabbították meg. Utána meghosszabbítják nyárig, nyáron pedig állandósítják.
2020. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Osztrákoknál sokkal szigorúbbak a korlátozások. Pl. a sípályák üzemeltetői, az erre épülő vendéglátósoknak tuti bukás. Lőttek a karácsonyi vásároknak, nálunk is.
2020. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%
Hát a sípályák aztán sokat jelentenek szigorúság tekintetében :)
2020. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Ausztriába a kormány támogatja az embereket, akik nem tudnak dolgozni. Tehát aki a sípályán dolgozott megkapja a pénzt. Ismerősöm magyarként dolgozik kint. Nincs most munkája, a covid miatt zártak. 1600 eurot kap az államtól. Orbán hol ad pénzt?
2020. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
#4: az osztrákoknál nagyot buknak az üzemeltetők.
2020. nov. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

3 Neked jó így élned? :)

Nem a maszkra gondolok.

2020. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélve arról, hogy tápot adnak az összeesküvés elméleteseknek. "Ezek tudnak valamit, ha ennyire előre intézkednek."
2020. nov. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
#9: sajnos a hosszabbítás nem konteó, hanem nagyon is komoly ok miatti.
2020. nov. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!