Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fizikai dolgozók, keveset...

A fizikai dolgozók, keveset keresnek mentalitás helyes életszemlélet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember elfogadja, hogy a fizikai munkás keressen keveset, így van rendjén. Legyünk őszintén ez elterjedt nézet. Most olvastam egy tanár vitában, hogy azzal érvelt az egyik, hogy "Egy gyári munkás azért gyári munkás, mert nem tud semmit. Nem is érdemel többet. " Valóban minden tanár ismerősöm amikor a fizetéséről van szó, azzal kezdi a sajnálkozást, hogy "nehogymár egy aldis eladó annyit keressen mint én". 14-es válaszban https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Valóban az értelmiségiek, amikor úgymond a régi baráti körben méregetik egymást mindig a fizikai munkáshoz viszonyítják maguk, úgy lebecsülendően, hogy még ők is megkeresnek ennyit meg annyit. Holott lehet soha nem csinálta azt a nehéz fizikai munkát.


Mennyire hiteles ez a mentalitás ?


PRO: -a fizikai dolgozó nem járt felsőoktatásba. Középiskolában nem szerzett jó jegyeket, nem írta meg a leckét, nem szenvedett az algebrával, nem felvételizett. Végülis mi akik többet tanultunk minden munkásnál keressünk többet, mert az eszünk használjuk. Ha nem tervezzük meg a gyárat ő nem tudja felépíteni



2020. nov. 19. 16:36
A kérdező szavazást indított:
A fizikai munkásoknak nem kell sokat keresniük, mert nem tanultak
A fizikai munkásokat nem becsülik meg. Jobban kellene keresniük
Majd a piac eldönti. Kapitalizmus van
Nem érdekel
57 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Jót röhögök a villanyszerelő fiam nevében is a nagyképű tanárokon. Mellesleg én is betanított gyári munkás vagyok és nettó 250 körül keresek. Plusz: a tanárokat előzetesen és időszakonként is pszichiátriai szempontból szűrni kellene. Még családlátogatásra is szívesen elmennék hozzájuk.
2020. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Én azt gondolom,hogy döntse el a piac.


Mellesleg, ne állami szférában dolgozókat hasonlítsunk össze egy versenyszférában dolgozóhoz.

Állami területen, nincs teljesítménykényszer.



A versenyszférában nincsen annyira nagy különbség mondjuk egy mérnök meg egy autószerelő fizetése között.

2020. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
81%

Az üzleti szférában a kereslet-kínálat elve érvényesül a munkaerőre is mint minden más termékre. Akinek magas a piaci értéke mert a munkájával magas hozzáadott értéket termel az magas fizetésre számíthat. Amikor keresleti piac van, kevés a burkoló, akkor a munka ellenértéke egyre magasabb lesz.

Amikor sorbanállnak az operátornak jelentkezők akkor cég megpróbál minél alacsonyabb szintű béralkut kötni.


Aki pedig állami szférába megy dolgozni az meg is érdemli amit kap. Amig találnak egy répát is aki hajlandó annyi pénzért dolgozni addig nem lesz emelés.

2020. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%
Akkor a kedves tanárok javítsák meg maguknak az elektromos hibákat, a közmű gondokat, és az autójukat. Ha nem megy nekik, akkor annyit is érnek.
2020. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az az érzésem, hogy a gyári munkások azért keresnek ennyit, mert a multik nagy kedvezményeket kapnak, a kata-sok azért keresnek ennyit, mert jóformán fel vannak mentve az adófizetés alól.


És szerintem így nem fair összehasonlítani a tanári és a munkás fizetést, főleg, hogyha mondjuk valaki elmegy katázni, akkor mondjuk fizika tanárként vagy biosz tanárként lazán oktat 5-6 gyereket 3000-4000 forint/főért egy óra alatt. Egy nyári tábor napi 3 óra angol oktatással durván 60-70 ezer forint pluszt jelent/gyerek/héten egy 7 fős csoportnál ez heti 350/490 000 forint.


A tanárok tényleges ára alul van számolva, a vállalkozók és munkások ára meg felül (és amúgy abban az 500 meg 300 ezer forintban nem tudom mennyi kézbe kapott, még olyan támogatásokkal is, hogy a kormány fizeti a dolgozók bérét). Abszúrd az egész...

2020. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%
A kereslet-kínálat határozza meg. Általában az a tudás ér többet, amelyiket nehezebb megszerezni vagy, ha könnyű is megszerezni, de hiány van belőlük. Van pár anomália azonban, ami nem fair. Például egy focista vs. mentőorvos bére, de lehetne sorolni.
2020. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Ahol az állam belenyúl az üzleti folyamatokba ott van anomália.

A magyar focista a teljesítménye alapján éhenhalna - mondjuk teljesen jogosan - ha az állam nem adna "lehetőséget" a cégeknek a foci támogatására.

2020. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
26%

Egy fizikai munkás sokkal jobban keres.... Egy kőműves kétszeresét is megkapja az építőmérnök bérének, de inkább háromszorosát...

Bármelyik hiányszakmával ma meg lehet keresni nettó 1 millió forintot, diplomával meg fos fizetés vár.

Én diplomával kaphatok nettó 200-at, apám 650-et megkeres havonta villanyszerelőként

2020. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%

"Most olvastam egy tanár vitában, hogy azzal érvelt az egyik, hogy "Egy gyári munkás azért gyári munkás, mert nem tud semmit. Nem is érdemel többet. "


Hát ez igazán nevetséges és szánalmas érv!! Egy gyári munkás akér egy 100-assal is többet kaphat egy tanárnál. A tanár a legrosszabbul fizető foglalkozás, bármelyik 8 általánost igénylő betanított munkával többet meg lehet keresni, az iskolaőr is többet kap náluk, akkor mire fel ez a nagyképűség?

2020. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

Én rohadtul megbántam, hogy egyetemre jöttem, mentem volna inkább szakmát tanulni..

Most épp azt tervezem, hogy megyek estire

2020. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!