Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem irigylitek a legtöbb...

Nem irigylitek a legtöbb európai országot, akik mind gazdagabbak, befogadóbbak, nyitottabbak, kevésbé depressziósak, élettelibbek és összességében ezerszer jobb (és hosszabb) életük van, mint a magyaroknak valaha is lesz?

Figyelt kérdés
Olyan jó lett volna hollandnak, svédnek, vagy németnek születni. :(
2020. nov. 20. 00:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem az ,hogy irigylem,csak elkeserít,hogy mi is tarthatnánk itt ,ha az emberek úgy általában,meg az elmúlt 30 év kormánya effelé akarna haladni.
2020. nov. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Én inkább örülök, hogy nem Afrikába vitt a gólya...
2020. nov. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem irigyelem. Miért lett volma jobb hollandnak vagy svédnek születni?

Uniós állampolgár vagy, döntés tárgya, hogy hol élsz, ha akarsz, mehetsz.

2020. nov. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%

Nem ezerszer hanem milliárdszor élnek tovább, sőt náluk még a kerítés is kolbászból van. (Személyes felelősség az életminőséged tekintetében megvan? )


Ajánlom élj egy kicsit külföldön mielőtt hülyeségeket kérdezel, esetleg beszélgess emberekkel akik nem Magyarországon élnek.

2020. nov. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem, szeretem az országomat. Nyilván lehetnénk gazdagabb ország is, de sokkal rosszabb is lehetne.
2020. nov. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Hollandiában és Svédországban is van gyári melós (pont annyira elég ott az ottani minimálbér, mint itthon az itteni), ahogy itthon is sokezer milliárdos, soktízezer "százmilliomos".

Bármilyen érdekes, Svájcban is van szegényréteg. Mindenhol a világon.

Itthon, itthoni árak mellett az egyik legegyszerűbb színvonalas életet élni.

2020. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Pedig igaza van, ahol jobb az életszínvonal, ott jobb élni. (Svájcban élek.) És persze ki lehet kóborolni más országba, én is megtettem, de azért ez nem ugyanaz, mint ugyanolyan szerencsésnek lenni, mint aki oda született.
2020. nov. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Kőszegiként én csak az irigységet látom az osztrák kollégák szemében, amikor feljön a téma, hogy mire elég nekem a 2100€-s kis fizetés és mire nekik. :)

Ég és föld.


Dehát tudom, máshol a kerítés is kolbász, biztosan azért német nyugdíjasoké minden 3. otthon az utcánkban, akik a hazájukban nem tudtak normálisan megélni, nálunk viszont remekül.

2020. nov. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
Korábban irigyeltem őket, mert őket nem cseszte szét 40 évnyi kommunista diktatúra. Az utóbbi időben már egyáltalán nem vágyom a rengeteg muszlim, fekete és ki tudja honnan érkezett migránsok közé (mert az nyilvánvaló, hogy egy átlag magyar ha ki is tud költözni, nem az úrinegyedben bérel lakást, hanem valamelyik külvárosi kerületben, az egyik no-go zóna mellett). Nyugat-Európa varázsa a múlté.
2020. nov. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

#8

Tehát a 754.000 Ft-os kis fizetésed mire elég... aham.

Úgy nem nehéz okoskodni, hogy a határ innenső oldalán a túloldalon megkeresett pénzből élsz. A német nyugdíjas sem magyar nyugdíjból él itt.

Hagyjuk már ezt a demagóg dumát.

2020. nov. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!