Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amennyiben hiszünk Orbán...

Amennyiben hiszünk Orbán Viktornak és csapatának, hogy 3% az infláció, akkor mi ez a brutális drágulás, amit egyébként általában tapasztalni lehet?

Figyelt kérdés
Valaki hazudik?

2020. nov. 21. 12:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Igen. Te.
2020. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Nem tapasztalok semmilyen brutális drágulást. Konkrétan az üzletekben meg se nézem az alapvető élelmiszerek árait , hála a bérnövekedésnek és adócsökkentéseknek az ilyen tételeket már nem kell nézni, hogy mennyibe kerülnek.


Az meg, hogy egy több száz ezres TV vagy milliós autó drágul az így van jól.

2020. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Márciusban a patikában az egészségügyi maszk 600 forint volt, tegnap ugyanaz a maszk 295 forint. Ebből következik, hogy nem, hogy nincs 3% infláció, hanem majdnem 51%-os defláció van Magyarországon!


Legutóbb múlt vasárnap derült ki ezen az oldalon, hogy átlagban mindennek az ára 20%-kal emelkedett, már akkor is el lett magyarázva, hogy az infláció nem azt jelenti, hogy minden egyes terméknek az ára 3%-kal emelkedett, én javaslom nézd meg a KSH honlapját, miként számolják ki az átlagos inflációs értéket, melyet közzétesznek.

2020. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Ez csak Soros és a migránsok miatt van.
2020. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
A KSH úgy számolja az inflációt, hogy az minél kedvezőbbnek tűnjön. Ha a piros befőttesgumi ára stagnálna, és azon kívül mindennek az ára egy év alatt háromszorosára nőne, akkor a KSH szinte csak a piros befőttesgumi árából számolná az inflációt.
2020. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

# 5:


Te is tudod, hogy nem így van, csak nyilván ez így jól hangzik, mert megmagyarázza a 20%-os inflációt, amit szeretnek hangoztatni az ellenzéki beállítottságúak.


[link]


Itt látható, hogy az egyes termékek ára átlagosan mennyit változott év / év viszonylatban, illetve az ezekből számított átlagos inflációs mérték.


De persze ki lehet emelni egy terméket, ahogy én is tettem a maszk esetében és láthatod, hogy igazából az hazudik, aki szerint infláció van, mert valójában 50%-os defláció.

2020. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 Ez pont hogy azt bizonyítja, amit én írtam. Ha szoktál boltba járni, akkor tisztában kell lenned vele, hogy szinte minden élelmiszer minimum 15-20%-kal drágul egy év alatt.
2020. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hány%-ot romlott a forint?
2020. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy drágul évente 20%-al. 10 éve is ugyaannyiért vettem a csirkemellet, tejet, mint a múlt héten. Nem is értem
2020. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Aki Orbánnak egy szavát is elhiszi, annak a lapos földet is be lehet adni...

Orbán akkor is hazudik, amikor horkol!

2020. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!