Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért megy ki ennyi fiatal...

Miért megy ki ennyi fiatal külföldre?

Figyelt kérdés

Sokan megélhetési szándékra hivatkozva mennek ki,viszont ott mivel élnek jobban?

1.Ha kimegy albérletben kell laknia,ahogyan itthon is,mert saját ingatlana ott is csak hitelből lehet

2.Milliós kocsit ugyanúgy hitelre vesz ott is mint itthon,használtat közlekedésre itthon is tud

3.Egy átlagos magyar keresetből is finanszírozhatóak bizonyos határokon belül minőségi ételek,és kijön belőle minőségi ruházat is,a rezsi és albérlet mellett(pláne ha ketten laknak) illetve egy évben egy-két nyaralási/wellnesezési lehetőség is,sőt akár hobbi is(nyilván nem autóversenyzés de mondjuk egy tenisz,kondi,úszás simán)

Akkor minek mennek ki?Az még oké hogy elmegy munkásszállóra meg lakókocsiba hogy megspóroljon x összeget és abból itthon vegyen egy hitelmentes lakást(főleg vidéken,mert pesten nagyon drága ahhoz a keresethez is) de az,hogy valaki életvitelszerűen örökre elmenjen annak mi értelme?Sokkal drágább az élet és egy mezei kétkezi vendégmunkásként az ottani árakhoz viszonyítva nem él jelentősen jobban,nem dolgozik kevesebbet,nem több a szabadsága,nem több a lehetősége,nem több a lehetősége...Tudom sablonos lenne aztmondani hogy "kalandvágyból" mennek ki,viszont én sem látok jobb magyarázatot...



2020. nov. 25. 13:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Azért, mert nem mindegy,hogyan él.


Lehet albérletben kell laknia kint is és nem tud zsebből kifizetni egy új 5-ös BMW-t, viszont sokkal jobban, kiszámíthatóbban él.Nem máról holnapra.


Mellesleg, Nyugaton van rendes munkatörvénykönyv, nincsenek kiszolgáltatva annyira munkavállalók a cégeknek.Nézd meg a magyar vendéglátást, egy fertő.Mindennel trükköznek, a bejelentésekkel, szabikkal...stb

2020. nov. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
99%

Röviden tömören:

Elegük van az országból.

2020. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Én dolgoztam kint, megyek is vissza, a leírtak nagy része kitaláció. Szabadnapok száma országonként változik, Angliába például amikor egy ünnepnap hétvégére esik, akkor a következő hétfőt megkapja a dolgozó. Ausztriában amúgy öthétnyi szabadnap jár alapból, ami máris több, mint a magyar 4 hét.
2020. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Az is kalandvágy, hogy az EU-s pénzeket meg az adófizetők pénzét a haveroknak osztja a nagy vezér? Ezt is csak kitaláltuk mi?
2020. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Mint a kérdés célközönsége, hadd válaszoljak.

Négy éve, huszonéves friss házasként költöztünk Németországba a feleségemmel. És úgy érezzük, hogy akkor nagyon jól döntöttünk.

Előre szeretném bocsáltani, hogy nem feltétlen csak az anyagiak miatt.


De hadd reagáljak előbb a pontjaidra:

1. Igaz, jelenleg albérletben lakunk. De egyik oldalról egy hatalmas lakásban, egy új építésű lakóparkban. Ilyet otthon biztos nem tudnánk bérelni. Kevés van ilyenből (110 nm-es, tágas lakás), ami meg van az méreg drága. A másik, hogy itt a lakásbérlés egy sokkal stabilabb dolog. Míg otthon kb. akkor tesznek ki, amikor akarnak meg akkor emelnek árat, addig ez itt nagyon nem így van. Ettől független tervezünk saját házat venni, nyilván hitelre. Azt kell mondjam, hogy itt sokkal jobb környéken fogunk tudni házat venni, mint Magyarországon valaha tehettük volna.


2. Igen, hitelre van. De itt egy kényelmes, megbízható, új autóval járok, úgy, hogy nem különösebben vágja földhöz a családi költségvetést. Otthon egy 17 éves roncsra futotta, amivel havonta rohangálhattam a szerelőhöz.


3. Igen, ezekben a dolgokban talán azt mondhatom, hogy hasonlóan élünk.


Amiket lentebb említesz: de, több a szabadságunk, otthon 21 nap volt, itt mindkettőnk munkáltatója 30 napot ad. Kevesebbet is dolgozunk. Mármint papíron nem. De otthon mindig elvárt, de hivatalosan nem jegyzett túlóra volt. Itt nem nagyon van túlóra, de ha nagy ritkán mégis azt lecsúsztathatom.


De összességében azt hiszem nem ez a legfontosabb. Amik miatt mi szeretünk kint élni:

-Sokkal stabilabb, kiszámíthatóbb élet

-Sokkal jobban emberszámba vesznek, mind munkahelyen, mind ügyintézés közben

-Élhetőbb környezet: tele van minden gyönyörű parkokkal, minőségi bicikli utakkal, sokkal jobb a levegő

-A közélet sokkal színvonalasabb, nem az állandó anyázás, fikázás és bűnbakkeresés megy

-Jobb színvonalú oktatás és egészségügy


Persze ez az én tapasztalatom. Lehet más másképp éli meg.

2020. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Mosogatóként dolgozok, szobát bérlek, átlagban gavi 1100€-t keresek. Mindig tudok belőle félrerakni, el tudok járni szórakozni is, és minden évben egyszer az évi két Magyarországra hazalátogatáson kívül egy plusz külföldi kiruccanást is megengedhetek magamnak, 4 éve még New Yorkba is eljutottam. Egy otthoni minimálbérből mikor tudnék így élni?
2020. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Ja, ha fontos, Hollandiában élek, 12 éve.
2020. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%

"Miért megy ki ennyi fiatal külföldre?"

Mert megnyílt a világ előttünk és szabadon fel lehet fedezni, ki lehet próbálni más helyeken az életet, munkát, tanulást.

Az, hogy sokan mennek külföldre, az jó dolog.

A baj azzal van ha utána nem akarnak hazajönni, hanem végleg ott maradnak tömegesen.

2020. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig külföldre készültem, még pedig az itteni emberek miatt. Nem tudok azonosulni ezzel a pesszimista gondolkodással, a munkához való igen laza hozzáállással, az örökös vekengéssel. Nyáron elmentem Portugáliába (bizony!), és ott döbbentem rá, hogy mindezeken kívül még az itthoni emberek milyen fegyelmezetlenek is. Ott érdekes módon nem okozott gondot a maszk HELYES használata, ott nem kellett attól tartani, hogy a nyakamba másznak az emberek, pedig több helyen is voltunk, nem a parton heverésztünk. Nem, én tudom, hogy külföldön sincs kolbászból és ott is dolgozni kell. Ezzel nekem nincs problémám. Én dolgozom itthon is, a kötelező minimumnál hajlandó vagyok többet megtenni, hogy mindig kicsit jobb legyen. Ugyan önmagában is elég versenyképes diplomám van, de épp most rakok hozzá még egy idegen nyelvet és járok posztgrad képzésre is. Persze, amikor mennek az irigykedések, hogy milyen szép otthonunk van, vagy nem okoz gondot új telefont venni, akkor azt nem látják, mikor várandósan pont a 11. órámat húzom le a munkahelyemen, hogy aztán másnap, szombaton és vasárnap 9-9 órát üljek most már a gép előtt, mert online oktatás van. Vannak igenis helyek a világban, ahol nem irigykednek, meg sóhajtoznak, hogy te szerencsés vagy, hanem megkérdezik, hogy csinálod, vagy egyszerűen csak természetesnek veszik, hogy kulturált otthonod van, és nem egy másfél szobás albiban kuporogsz 40 évesen, miközben ott az amúgy nem is rossz diploma a kezedben. Az én ismeretségi körömben ugyanis nem ritka az olyan, akinek van egy amúgy jó diplomája, de nem tud mit kezdeni vele, teng-leng ide oda, semmi sem jó neki, de nincsen elképzelése, hogy akkor mégis mit szeretne csinálni. Konkrétan van olyan nálunk, aki megjárván Angliát és az USA-t szülői pénzből nem rakott le angol nyelvvizsgát, amiért most havi plusz 40ezer forintot kapna a munkája miatt. Pedig sokat nem kellett volna készülnie rá mi több, lett volna bizony olyan periódus az életében, mikor bőven lett volna ideje felkészülni és tisztában volt azzal is, hogy az milyen előnyökkel járna. Csak a lustaság tartotta vissza, most meg állandóan financiális gondokkal küzd.

A másik kategória, mikor elmegy egyetemre, de nem a végzettség, hanem a buli kedvéért, azt most van a kezében egy papír, amivel önmagában kitörölheti, jó pár dolgot kéne hozzápakolni, hogy a piacon keresett legyen, de hát azt azért mégsem. Nem szeretem ezt a hozzáállást, és az én környezetemben ez a többség sajnos.

2020. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
8: Én sem akarok hazamenni. Neked miért baj az?
2020. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!