Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon, már nem azért...

Magyarországon, már nem azért teremtenek egzisztenciát, hogy gyereket szüljenek, hanem azért szülnek gyereket hogy egzisztenciát teremtsenek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 26. 07:02
 1/10 A kérdező kommentje:
A Fidesznek köszönhetően az életpályamodell részévé vált a megélhetési gyerekszülés?
2020. nov. 26. 07:09
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen, jól látod, csak ez az egész tök burkoltan megy. Pár éve meg pont másról volt szó. Hol lesz így itt a munkaalapú társadalom?
2020. nov. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos igen. Ezért megy annyi kapcsolat, házasság tönkre. Nem az számít, ki vagy, hanem mi vagy?
2020. nov. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Van egy réteg, ahol akkor is szülték a gyerekeket, amikor nem volt támogatás, ott a támogatás nem változtatott semmit - velük nem akarok foglalkozni.


Nem tapasztaltam olyat, hogy azért vállaltak volna gyereket a tágabb ismerőseim közül, mert a gyerekre támogatást adnak.

Az nem állítom, hogy ilyen nem létezik, kizárt, de biztos, hogy nem jellemző.

Az ismerőseim közül vállaltak gyereket, akik amúgy is szerettek volna gyereket.

Nyilván nekik jól jön a támogatás, de azt sem érzékelem, hogy megugrott volna a születések száma, sőt inkább óvatosak a szülők, úgy vannak vele, hogy most jár a támogatás, de ki tudja meddig...

Persze erre lehet mondani, hogy majd ők is biztos a FIDESZ-re szavaznak.

Ebben sem vagyok biztos, de ha mégis, az is érthető.

2020. nov. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem régiben szembesültem a jelenséggel. Az illető valami humihumi szürke bizniszből keresi a kenyerét, pontosan nem tudom miből, az életvitele alapján nem is keveset. De egy forint adózott jövedelme nincs. Ezért keres most valami alibi bejelentett munkát, mert rájöttek hogy a családtámogatási is rohadt jó biznisz, ha elkezdenek potyogtatni, de ugye nem túl jó esélyekkel indul csokért, meg babaváróért, ha a faternak nincs egy forint adózott jövedelme se.
2020. nov. 26. 08:05
 6/10 anonim ***** válasza:
21%

#5#

Lehet mondani, hogy az egy speciális eset, és biztos van még hasonló.

Akikről én írtam, azok dolgoznak, és nem tapasztaltam, hogy ők a támogatás miatt akarnak gyereket, pedig olyan is biztosan van.

2020. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
nem
2020. nov. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Igen. A Fidesz gulyáskommunizmusa ide vezetett.
2020. nov. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább csak korábban vállalják az amúgy is tervezett gyerekeket.

Amint írtad, azert bejelentett munka is kell a támogatásokhoz, tehát aki csak a pénzt látja az egészben, meg úgy gondolja hogy az állam (vagyis a többi ember) feladata az ő gyerekvallalasanak finanszírozása, az ki van szurve.

Inkább az a hatuluto, hogy ma már iszonyat ingatagok a párkapcsolatok, családok, együtt nem terveznek 20 évre, de a hitelt közösen bevallaljak ennyire. Utána meg megint közpénzből segítsünk... Az egyéni felelősség meg kimerül a "gyerek miatt se maradok egy rossz házasságban" mondatban.

2020. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is a családtámogatások önmagukban nem adnak egzisztenciát, elsősorban az a céljuk, hogy lerövidítsék az egzisztencia teremtés azon szakaszait (pl. saját lakáshoz jutás), amelyek a gyermekvállalás útjában állhatnak.
2020. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!