Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem zárja be...

A kormány miért nem zárja be az általános iskolákat?

Figyelt kérdés
Számomra érthetetlennek tűnik. Tavasszal egy sokkal kisebb járványnál bezárta. Szerintem 10-ből 9 szülő simán meg tudná oldani, lepasszolná pl. a nagyszülőkhöz, a maradék meg mehetne ügyeletbe az iskolába. Ott is legalább kevéssé érintkeznének másokkal. Több ezren halnak meg emiatt. Nem hiszem, hogy a gazdaságra ez hatással van. Akár teljesen le is lehetne állni a tanítással pár hónapra, főleg most Karácsony előtt. Otthon egyébként sokkal jobban és gyorsabban lehet tanulni, az iskola inkább a szociális létről szól.

2020. nov. 30. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Mert a távoktatás nem olyan hatékony, mint a hagyományos. Plusz eddig is sok túl sok idöt töltött digitális eszközökön, ha online zajlik az oktaás akkor meg meg az iskola is arra sarkalja öket. Plusz nemzetközi felmeerske is kimutatak, hoyg az Alatalnos Iskolak bezarasa semiylen hatassal nem volta jarvany terjdesere
2020. nov. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"lepasszolná pl. a nagyszülőkhöz"

És akkor mi van, ha a gyerek vírusos, és átadja a nagyszülőknek, akik bele is halhatnak?

2020. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

"Otthon egyébként sokkal jobban és gyorsabban lehet tanulni"


Általános iskolában nem. Láttuk a tavasszal, a gyerekek lemaradtak, a tavaszi anyagot gyakorlatilag újra kellett venni velük, mert

1. egyedül nem tudtak haladni és a szülők nem tudtak segíteni

2. a szülők tudtak volna segíteni, de vagy idejük vagy energiájuk nem volt hozzá

3. a szülő megcsinálta a gyerek helyett a feladatokat, hogy gyorsabban végezzenek (olykor a dolgozatot is)


"Szerintem 10-ből 9 szülő simán meg tudná oldani, lepasszolná pl. a nagyszülőkhöz"

Nagyon sokan nem tudták a tavasszal sem megoldani, mert a nagyszülők vagy maguk is dolgoznak még, vagy távol laknak. Sok szülő otthon tudott maradni dolgozni, de ez azzal járt, hogy a munkaidejében ugyan úgy nem tudott a gyerekkel foglalkozni, mintha nem lett volna otthon. Nem mindenki tud otthoni munkában sem szabad időbeosztással dolgozni.

2020. nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Es mi van, ha a nagyszulo dolgozik?? Vagy azt gondoljuk, hogy ha valaki nagyszulo lesz, akkor nyugdíjas is?
2020. nov. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, a vak is látja, hogy te egy szaros kis ötödikes vagy, akinek büdös a suli.
2020. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Vidéken a legtöbb helyen nincsen asztali gépük a családoknak, olyan internettel ahol streamen nézhetik a tanárt. Bp-en sem mindenhol van ez a lehetőség. A gyerekek nagyon nehezen vehetők rá a tanulásra. Én tanár vagyok. Órán hatalmas energiát fektetek a motivációra, de még így is hogy learják a füzetbe + elmagyarázom + ismétlem + le van írva a könyvbe, alig tudom szó szerint beleverni a gyerekekbe a tudományt. És még nem is a leghülyébbek szerencsétlenek
2020. nov. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintem 10-ből 9 szülő simán meg tudná oldani"


Nem, nem tudná.


"Több ezren halnak meg emiatt."


Ezt honnan vetted?


"Otthon egyébként sokkal jobban és gyorsabban lehet tanulni, az iskola inkább a szociális létről szól."


Hogyan tanuljon otthon egy kisiskolás? Hol élsz te??

2020. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%
Tavasszal nagyobb volt a hiszti, mostanra egyre több ember nem akar éhenhalni egy nátha miatt.
2020. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem natha.

De tavasszal nem volt ennyire se felkeszult az egészségügy. Tudtak, hogy eljönnek a nagy szamok, ha nincs lezaras, de akkor tobb halott lett volna.

Agyak, gyogyszerek,nem tudtunk ennyi mindent

2020. nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nálunk már össze-vissza volt online oktatás és hagyományos, több gyerek megbetegedett, már most kirúgással, évismétléssel fenyegetnek néhány gyerekeket, aki beteg volt.

Feltaláltak már egy olyan dolgot, hogy ügyelet. Ha sokan nem tudnák megoldani, az még így is működne.

Azt sem értem, miért nem a járvány terjedése előtt szigorítottak. Még láthatták is, hogy minden szomszédos országban futótűzként terjed, és csak akkor szigorítottak, mikor már itt is. Sokkal hatékonyabb megelőzni az elterjedést.

2020. nov. 30. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!