Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobboldalon miért van sok...

Jobboldalon miért van sok rasszista és homofób?

Figyelt kérdés

Én saját részről mélyen nem vagyok benn a politikában, viszont ilyen téren szerintem inkább annyiból balra húzok, hogy ugyan nem is támogatom úgymond a PC mozgalmakat, de egyáltalán nem is ítélek el senkit rassz vagy nemi identitás miatt.


Viszont ahogy észrevettem, főleg jobboldali embereknél alapból, anélkül, hogy egyáltalán ismernének egyetlen embert is az adott csoportból, rögtön utálkoznak. Most ennek mégis mi értelme? Honnan tudják, hogy milyen ember ha nem is ismerik, illetve nem árt nekik semmit akkor miért kell élből utálni?


Bár ez talán már nem is feltétlen politika a végére hanem emberek kategória lett.

Egyébként aki pl rasszista vagy homofób, az kulturált hangnemben esetleg megírná itt, hogy miért az, esetleg volt valami rossz tapasztalata, vagy a környezete volt olyan és onnan vette át, ilyesmi.


Köszi előre is.



2020. dec. 1. 00:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Mert normálisak vagyunk.
2020. dec. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pont ezt kértem, hogy ne így...
2020. dec. 1. 00:28
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

A lepontozást vállalva írom...

Rasszista és homofób is vagyok. Hogy miért?? Mert ezt a bélyeget sütik rám. Rasszista vagyok mert ítélek bőrszín alapján. De tudod mit?? Nem is igazán a bőrszín az amit utálok. Ismerek olyan cigányt akivel testvéri viszonyban voltam. Amivel bajom van inkább az a viselkedés, az öltözködés, a magatartás. Nem tehetek róla hogy fenntartással kezelem a cigányokat. A legtöbb ember aki oda jön hozzám, hogy hé tesó van cigid/százasod/tudod mennyi az idő stb az mind cigány. Akik a hírekben szerepelnek, hogy leütötte, megverte, kirabolta stb az is mind cigány. Vannak olyanok akik nyílván nem ilyenek, sokszor látszik a megjelenésükön, viselkedésükön, beszédükön, hogy ők bizony mások. Az ilyenek mellett is a vonaton olyan nyugodtan ülök, mintha magyar üzletemberek lennének. De magyarból is akinek alpári a stílusa azokat is fenntartással kezelem, csak ez már a kutyát se érdekli. A fentebbi állításaimért simán kapom a rasszista bélyeget. Pedig nem is azt ítélem el hogy valaki cigány és akkor egyből rossz. Inkább a tettek, a beszéd stílus, az öltözködés és a viselkedés.

(Pl pár hónapos eset, csak mentem volna a kocsimhoz ami a parkoló túlsó felében volt, màr ugye tàvolról nézem a kocsim, miközben közeledek felé. Erre egy cigány fogja magát és beáll box állásba miközben üvölti, hogy "mit bàmulsz kutya". De ne legyen rasszista az ember, senki iránt ne legyen előítélete külső alapján. Ő is biztos nem valami drogos söpredék volt a szakadtas ruhájában és az éjszaka közepén indokolatlanul napszemüvegben, úgy hogy a két làbán alig tudott állni)



Valamint homofób is vagyok.

Nincs azzal bajom, hogy 2 azonos nemű ember együtt van, házasodnak, gyereket nevelnek. De mikor bőr tangában vonulnak az utcákon azt sokkalom. Emiatt megkapom a homofób bélyeget. Nem értem, hogy a gyerekeink nem làthatnak meztelenkedést a tévében, meg semmi ilyesmit, de ezt az utcán igen. A melegek azzal védekeznek, hogy ők is emberek és mindenki szt csinál a hàlószobàjában amit akar. Oké, igazuk van. De amkor ezt a felvonulást miért kell csinálni?? Miért kell alulöltözötten vonulni a nyílt utcán, azért ami mindenkinek a privát dolga?? De ugye én csak egy homofób bunkó paraszt állat vagyok, ezt se érthetem meg soha.

2020. dec. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tőlem pozitívat kaptál, mert leírtad, kifejtetted, köszönöm.
2020. dec. 1. 00:36
 5/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem is pontoztad pozitívra😅mit kamuzol?
2020. dec. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

#3

én is előítélettel kezdtem el olvasni a szöveged, de ha a szívemre teszem a kezem, teljesen igazad van.

Az én családomban sosem volt divat a cigányozás, sokáig úgy gondoltam, hogy a romák tényleg csak az emberek rosszindulatának az áldozatai. Hozzáteszem nem is volt közöm cigányhoz jó sokáig.

Aztán elkezdtem őket a saját vállalkozásomban alkalmazni, csakúgy, mint bárki mást. Eleinte ment a hálálkodás, hogy velük így még senki nem bánt, meg hogy nem éreztetem velük, hogy ők cigányok. Miért éreztetném?

Aztán szépen lassan elindultak a lopások, lehúzások, hazudozások, követelőzések. Sokáig magamnak is tagadtam az egyértelműt, de végül be kellett látnom, én gondoltam rosszul a dolgokat.

És érdekes, hogy míg a nem cigány kollégák közül csak eggyel volt gond az évek alatt, addig az összes cigánnyal megütöttem a bokám, akivel együtt dolgoztam.


Én nem vagyok jobboldali, sem pedig balos. Utálom a politikát és utálnék bármelyik táborhoz tartozni.

Rasszistának sem mondom magam, de cigányt többet nem fogok foglalkoztatni.

2020. dec. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is, tőlem pozitívat kapott, 62%-os zöld az enyém.
2020. dec. 1. 01:39
 8/11 anonim ***** válasza:
14%

Ezt honnan veszed?

Szerintem meg a baloldalon van sok rasszista.

2020. dec. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
72%

A jobboldaliság alapelve a természetszerű társadalmi hierarchia, erre pedig rímel a faji vagy a szexuális felsőbbrendűség tudata.


Persze egy értelmes jobboldali nem rasszista vagy homofób, másban látja "magasabbrendűéget", pl. a tehetségben.

2020. dec. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez a két jelző mar sulytalanna vált szerintem. Már rasszista bélyegét kapsz akkor is ha nem támogatod az etnikai alapú kvótákat, meg akkor is ha elviszed a gyereked a helyi általános iskolából támogatva a "szegregaciot" - miközben hát a saját gyerekednek akarsz jót.

A homofób jelző számomra nem is sértő, mivel arra kezdek el használni, ha valami nem támogatja a melegpropagandat. Azért használom azt a szót, hogy propaganda, mert arra gondolok, hogy nem azt várják el, hogy fogadjam el a melegeket, hanem hogy tekintsem normalisnak a jelenséget. Remélem érthető a különbség.

2020. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!