Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg lehetett volna akadályozni...

Meg lehetett volna akadályozni az egészségügy összeomlását, ha augusztus utolsó 3 hetében a lehető legkeményebb szigorításokat vezet be a kormány?

Figyelt kérdés
Pl. 24 órás kijárási tilalom még az iskola elindulása előtt. Most gyakorlatilag emberek ezrei halnak meg, akiken lehetne segíteni, ha elég eü-s dolgozó jutna a betegekre.

2020. dec. 1. 20:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, de a gazdaságot jobban megviselte volna, mint ez a több hónapos "enyhe" szigorítás, amit pár hete vezettek be.
Igen, a gazdaság is "kibírta volna" azt a 3 hetet.
Nem, ugyan az lenne a helyzet, hasonló betegszámokkal.
16 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Most tippelgessunk, mi ertelme? Vagy igen, vagy nem
2020. dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, hogy nyár végén hozták be a külföldön nyaralók. Nem kötelező tippelgetni, akinek van véleménye, várom.
2020. dec. 1. 20:57
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Nem kellett volna nagyon nagy szigor. Csak nem engedni az éttermeket, kocsmákat, szórakozóhelyeket. Most a kijárási tilalomig mentek az 500 főd rendezvények. A focimeccseket hagyjuk is.


Szóval az ilyen szuper terjesztő helyeket kellett volna csak megfogni és akkor elfogadhatóbb lenne jóval a helyzet. És a gazdaságnak sem lett volna sokkal nagyobb sokk.

2020. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az alapvető baj az volt, hogy az emberek 90%-a szart bele: maszkot max az orrán hordta, de inkább ott se, boltban egymás seggébe álltak, üzemeltek a szórakozóhelyek, ahol távolságtartás és maszk nélkül buliztak. A focimeccseket inkább meg sem említem.
2020. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

#4

Ezért kellett volna a szigorú korlátozás. Az okos ember a más kárán tanul, a magyar a sajátján sem. A magyar csak akkor fogad szót, viselkedik felelősségteljesen, ha ütik.

2020. dec. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
Hol omlott össze az egészségügy és mikor, kérdező?
2020. dec. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Hol halnak meg ezrével az emberek? tudtommal "csak" naponta 150 körül...kicsit túl tolod a rettegést és a pánikoltatást...szerintem menj el egy "házibuliba" és nyugodj le a pibe.
2020. dec. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6#

7#

Eü-s vagyok...

2020. dec. 2. 07:02
 9/17 anonim ***** válasza:

#8 Nem válaszoltál a kérdésre.

Hol omlott össze az egészségügy és mikor, kérdező?

2020. dec. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

#9 nem vagyok eü-s de itt is tegnap láttam egy kérdést, hogy valaki nem ment el orvoshoz durvább égési sérüléssel és most rossz állapotban van neki. szóval egy csomó ilyen kár is keletkezik abból, hogy az van, hogy csak sürgős eseteket látnak el. és ott a kérdező nyilván elmehetett volna, de azt gondolta úgy sem látnák el.


és a 150 napi halott az egy hónapban 4500. szóval meghalnak ezrek. és a nem covidos halottakról vagy aki nem volt tesztelve nem is beszéltünk még.


szerintem nem kérdés, hogy nem lett jól csinálva. amit lehet arra írni, hogy tapasztalatlan ebben a kormány. de van amit nem lehet erre. pl foci meccsek.

2020. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!