Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Idén miért nem ad újra nyelvvi...

Idén miért nem ad újra nyelvvizsga amnesztiát a kormány?

Figyelt kérdés

2020. dec. 2. 06:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Honnan veszed, hogy nem ad? Tavaly se decemberben adott.

Egyelőre viszont szó sincs róla, úgyhogy magaddal szúrsz ki, ha nem tanulsz, hanem álmodozol.

2020. dec. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Idén már adott. Nem értem a kérdést.


Egyébként meg már nem kellene a nyelvvizsgával szívatni a népet, inkább a szakmai anyagra kellene koncentrálni az oktatásban. Egyre tutibb fordító- és tolmácsoló programok születnek, amik könnyedén kiváltják a nyelvtanulást. Ettől függetlenül a nyelvtanulást nagyon jó, hasznos dolognak tartom, magam is több nyelvvizsgával rendelkezem de örültem volna, ha a megszerzésükkel járó stresszt, vizsgadíjat elkerülhettem volna.

2020. dec. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Fú bmeg. Így is kifejezetten nyomorultak még a magyar fiatalok is (nem csak az idősek) nyelvtudást tekintve. A környező országokhoz képest is. Lehet ezt még jobban rontani, rombolni? Hát akkor persze, hajrá.


Én nem beszélek 6 nyelven, csak angolul, de a középfokú nyelvvizsgát 16 évesen, a felsőfokút 18 évesen csináltam meg érettségi előtt. És nem, százezreket sem szórtam el nyelviskolára, külön nyelvtanárra.

2020. dec. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Minek adjon kétszer?
2020. dec. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Jó lenne ha adna, mert akik most fognak végezni az egyetemeken, nekik tényleg felmerülhetnek akadályok nyelvvizsga szerzésnél. Nem úgy, mint akinek min 5 éve bennragadt a diplomája. Őket miben gátolta a vírus? Sőt még azoknak se adtam volna nagyon mentességet, akik tavasszal végeztek.


Tudom sokak szerinte ez a rendszer eleve nem jó, szerintem is problémás. De ez most mellékes, van egy követelmény, ami alól teljesen következetlenül osztogatnak mentességet.

2020. dec. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
90%
Én is örülnék őszintén, ha újra megadnák, és nem azért mert lusta vagyok nyelvvizsgázni. Az én diplomámhoz 2 nyelvvizsga is kell, az angol C1 már régóta megvan, és egy másik nyelvből kell gazdasági B2. Nos ebből a típusból évente jó ha 3 alkalom van, tavaly májusban terveztem menni, vírus miatt eltörölték. Augusztusban 4 ponton múlt hogy meglegyen, következő kör pedig január, amit átraktak online-ra... ami nem is lenne baj, de az írásban megoldandó feladatokat érdekes lesz megoldani, az orosz ABC teljesen más. Tudom-tudom, egyéni szociális probléma de jól tudom hogy ezzel a gonddal nem vagyok egyedül. Illetve a vírushelyzet még durvább is szerintem most, és simán számolok azzal, hogyha a vizsgát az online léte miatt bukom (nyilván teljesen más és szokatlan a helyzet, mint a "rendes" nyelvvizsga), akkor legalább fél évig diploma nélkül kell tengődjek majd (a januári után májusban van csak ilyen típus ebből a nyelvből).
2020. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
95%
Előző vagyok,bocsi, idén májusban akartam menni, a tavalyt a múlt tanévre értettem :D
2020. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
sztetek jövőre is esedékes lehet?
2021. júl. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyre valószínűtlenebb.
2021. júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem lassan ki fogják vezetni a nyelvvizsga kötelezettséget.

Sok országban egyáltalán nincs ilyen, hogy diplomához nyelvvizsga kelljen.

Minél több jól képzett magyar tanul meg idegen nyelvet, annál nagyobb a valószínűség, hogy ők itthagyják az országot és a tudásukkal más országok járnak jól. Aki el akar költözni külföldre, az viszont tanuljon, és ne a nyelvvizsga miatt.

2021. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!