Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem igazságtalan, hogy amit...

Nem igazságtalan, hogy amit nehezen 1 hónap alatt megkeres az ember, azt egy szakmunkás pár óra munkával elviszi tőle?

Figyelt kérdés

230.000 Ft az egy átlag magyar fizetésnek mondható, átlagosan ezért 1 hónapig kell robotolni hétfőtől péntekig, 8 órában. Erre jön hozzám két rolószerelő, akik szigorúan számla nélkül, 3 óra munkával (6 emberóra összesen) elviszi tőlem a havi fizut. Amikor felvette az adatokat nálam, megkérdezte, hogy is kell írni a zsinórban a 'zs' betűt?

Ja és persze háromszor hívtam, majdhogynem könyörögtem, fenyegettem, mire eljött végre beszerelni.

És ezek az emberek, élnek mint Marci hevesen, következmények és felelősség nélkül....


2020. dec. 9. 08:21
1 2 3 4
 1/34 peca1000 ***** válasza:
93%

Szakmát kéne váltani.


Meg előtte árajánlatot kérni.

2020. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Legyél te is rolószerelő.
2020. dec. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%
De igazságtalan. A szobafestők a másik fele.
2020. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%
Kereslet-kínálat. Kitanulod a rolószerelést, és élsz, mint Marci Hevesen.
2020. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%
legyél te is szakmunkás de nem nem igazságtalan, de akartad as zolgálatatást
2020. dec. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
A fasorban sincsenek az autószerelőkhöz képest.
2020. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
40%
Ha te akkora marha vagy, hogy kifizettél 230e forint munkadíjat egy 3 órás munkáért akkor meg is érdemled...
2020. dec. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
33%

Az biztos, hogy a szakemberek óradíjai nincsenek arányban a más területen dolgozók jövedelmével.

Én tanultam, sokat, 2 diploma, 2 nyelvvizsga, jogász vagyok.

Néha még arra gondolok, inkább lennék vízvezeték szerelő, vagy burkoló, vagy villanyszerelő...

2020. dec. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%

Ezzel a kérdéssel is tele a gyk. A kereslet és a kínálat határozza meg az árakat, kivéve, ha hatósági árakról beszélünk, tetszik vagy nem, ez az igazság.

Tényleg kellene előtte árajánlatot kérni, és szerződést kötni, és a számla nélküliségbe nem belemenni, mert így a garanciáról is lemondasz.


Esetleg nyomd fel őket a NAV-nál.


Azért ha jól sejtem, abban a 230.000-ben nem csak a 6 munkaóra van benne, hanem a roló is, vagy szerinted azt ajándékba kapják, hogy tovább ajándékozzák?!

2020. dec. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

1. te éppen úgy választhattad volna azt hogy "rolószerelőnek" mész, ahogy ők.

2. te döntöttél úgy hogy őket hívod ki.

3. ez nem a munkadíjuk volt hanem maga az egész rolóval, mindennel együtt, amit szintén te választottál ki. Ha elmész a fagylaltoshoz és fizetsz 1000Ft-t egy tölcsér fagyiért, abban is benne van az illető munkabére, adója, az üzlet rezsiköltsége stb., csak te a fagyit érzékeled belőle.

4. neked a hónapban folyamatosan van munkád amiért kapod a havi fizetésedet, nekik meg ez a cég bevétele és majd abból kapják a bérüket, nem tudhatod hogy mennyit keresnek. A tesóm is vevőkhöz járt ki régebben akváriumokat karban tartani, ott is fizettek rendesen a cégek, ő mégis csak a minimálbérnél egy picivel kapott több fizetést csak, mert a haszon a főnökéé lett, azért csinálta a cégét, ő csak egy alkalmazott volt aki a munkát végezte.

5. nekik nem mindig van munkájuk, az a megrendelők anyagi helyzetétől és kedvétől függ. Most alig lehet szakembert találni villanyszerelésre vagy burkolónak, de nem mindig van így. Aki 12 éve a házunkban villanyszerelőként dolgozott, akkor éppen normálisan keresett, de pár évvel később már tőlünk kérdezte hogy a mi munkahelyünkön nem tudunk-e valamilyen állást neki vagy a párjának, mert semmiféle munkát nem kap, az embereknek nincs pénze és vállalkozóként neki csak akkor van bevétele ha van aki megfizeti - mint te most a rolószerelőket.

2020. dec. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!