Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az orvosoknak hány millió...

Az orvosoknak hány millió forint lenne elég havonta hogy abbahagyják a sírást a kevés fizetés miatt?

Figyelt kérdés
Isten pénze nem elég, általában állami kórházat használnak magánrendelőként, 1 utcányi ingatlanjuk van Budapesten, 100 milliós autók de kevés a pénz. Betegenként legalább 100 ezer hálapénz.

2020. dec. 12. 17:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%
Több orvos ismerősöm van ,egyik sem sír hogy kevés a fizetése.
2020. dec. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
90%
Január 1-től nincs hálapénz, mert az orvosok is jól tudják, hogy egy elégedetlen páciens felveszi telefonnal a beszélgetést, aztán feljelenti őket. Kérdés, hány orvos fogja megkockáztatni a törvénysértést, illetve hogy egyáltalán hányan fognak aláírni az államiba ilyen feltételekkel jövőre.
2020. dec. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha legalább fele/kétharmad annyit keresnének, mint a svédországi, németországi, ausztriai, angliai orvosok, akkor a többség elégedett lenne a fizetéssel. De ez mellett a túlterheltség, munkakörülmények miatt is sok a panasz. Ezek miatt megy sok orvos inkább külföldre dolgozni.


A (reális) fizetési igény függhet a munkakörtől, beosztástól, tapasztalattól, képzettségtől is.

2020. dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki 100.000Ft hálapénzt adna, akkor a magyar átlagnépesség igen jól élne. Mégis miből adnák?

A testvérem vidéki kórházban dolgozik gyermekorvosként. 55 éves, két szakvizsgája van. Életében nem kapott senkitől 100.000 Ft-ot. Sok családnak az is problémát jelent, hogy a tb csak utólag téríti meg az útiköltséget, ha a faluból a beteg gyerekkel beutaznak a megyeszékhelyre a kórházba. Hónap elején nincs rá keret.

2020. dec. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mennyivel kéne elégedettnek lenniük?
2020. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
28%

Semmi nem elég senkinek.


Szerintem 1 milla az nagyon nagy fizetés. Mire kell 2 milla?


Versenyszférában szinte senki nem keres ennyit a top mnedzsereken kívül

2020. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
9%
Főleg hogy így is jól keresnek az átlaghoz képest.
2020. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
35%
Hálapénzzel igen, de mi lesz január 1-től, amikor büntetendő lesz a hálapénz?
2020. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
78%
Milyen milliós fizetés? 185 nettót keresek jelenleg. Hálapénzt nem fogadok el. Januártól ez cirka 350 lesz. Keresem a milliókat, de nem látom.
2020. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
87%

Nettó millióval lennék elégedett hálapénz és ügyelet nélkül. Ugyanis minden normális országban az orvos az egyik legjobban fizetett szakma. Jelenleg nettó millió van meg, nem kevés ügyelettel. Életemben eddig kb. 15000 Ft hálapénzt kaptam, azt is csak azért, mert nem lehetett visszautasítani, mert olyan erőszakosan tukmálta a beteg.


Az meg marhára nem érdekel más mennyit keres, azt tudom, hogy az én munkám mennyit ér.

2020. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!