Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erről mi a véleményetek? Több...

Erről mi a véleményetek? Többi lent... Lehet, hogy igaz, hogy tisztára apja fia??

Figyelt kérdés

Az iratok tanúsága szerint idősebb Gyurcsány Ferencet 1979. november 19-én a Pápai Járásbíróság mint különös visszaesőt egyrendbeli lopásért és egyrendbeli kisebb értékre elkövetett lopásért 11 hónapi szabadságvesztésre ítélte, és két évre eltiltotta a közügyektől.


A dokumentumból azonban az is kiderül, hogy a miniszterelnök apjának nem ez volt az első találkozása az igazságszolgáltatással: „(…) többször volt büntetve, utoljára a Pesti Központi Kerületi Bíróság az 1977. november 21-én jogerőre emelkedett összbüntetési ítéletével lopás bűntette és más bűncselekmények miatt egy év és három hónapi szabadságvesztésre ítélte, és a büntetésből 1978. augusztus 13-án szabadult”.


Az 1979. november 19-én hozott ítélet kitért arra is, a vádlott rendszeresen és nagymértékben fogyasztott szeszes italt, ezért alkoholistának volt tekinthető.


„Gyurcsány Ferenc vádlott teljes egészében beismerte a terhére rótt cselekmények elkövetését, és azokat ittasságával magyarázta” – állt az ítéletben, és emiatt a szabadságvesztés ideje alatt el is rendelték a kormányfő apjának kényszergyógyítását.


(Magyar Nemzet nyomán, 2007)


Érdekes, ittasságával magyarázta, hogy LOPOTT!!!



#Gyurcsány #Gyurcsány apja
2020. dec. 16. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Azért mert az apja lopott nem felelős a fia.
2020. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

A gyurcsány apja még ígysem okozott annyi kárt az embereknek mint azorbán papa és a fia.

De az is az igazsághoz tartozik hogy a fia nem tehet róla hogy az apja ilyen volt

2020. dec. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
0%
Azért ismerjük el, a Fidesz ügyesen démonizálta Gyucsányt, hiszen hiába nincs a hatalom közelében se 11 éve, még mindig lehet vele riogatni.
2020. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Aha, akkor még egy kis adalék, hogy mennyire nem ér esett messze az alma a fájától.

Nézzük Fletó DEMISZ vezetői korszakának jeles akcióját;


Menjünk vissza 1989 nyarára, közepére. Mint tudjuk, akkor a KISZ megszűnt, az úttörőszövetség pedig önállósodott, önálló társadalmi szervezetté alakult át. És most elérkeztünk a problémához, a mértéktartáshoz és az igazi igazságérzethez. A magyar állam tulajdonát képező ingatlant, a volt csillebérci úttörőtábort, a több mint ötven hektárt a Demisz ingyen elajándékozta a Magyar Úttörők Szövetségének, és a tulajdonosváltást a fővárosi kerületek földhivatala bejegyezte.


Tisztelt Képviselőtársaim! El tudják Önök képzelni, hogy Budán, a Szabadság-hegyen, a XII. kerületben ötven hektár terület mennyit ér? Mielőtt háborogni kezdenénk a társadalmi érdek sérelmén, tudni kell, hogy 1989. június 22-én jelent meg a Magyar Közlönyben az a törvény, amely az ilyen jellegű elajándékozásokat, tulajdonosátruházásokat megtiltotta. Ezek után a KISZ, a Demisz és az úttörők szövetsége lázas munkába kezdett, hisz a törvény életbe lépéséig volt egy hetük. Június 27-én, kedden meg is kötötték az elajándékozási szerződést, és a Fővárosi Földhivatal példás gyorsasággal három nap alatt, pénteken bejegyezte a tulajdonosváltozást, majd szombaton életbe lépett a tiltó törvény. Mikor rákérdeztem a földhivatal vezetőjénél, hogy ugyan már, hogyan lehetséges, ahogy amikor tízezer és tízezer elintézetlen akta várja az elintézést, s ők három nap alatt ezt az ajándékozást bejegyezték, azt a választ kaptam, hogy a KISZ, a Demisz és az úttörők szövetsége soron kívüli eljárást kért, és mivel a földhivatal vezetőjének erre joga van, az engedélyt meg is adta.


Kérdem ezek után, hogy mit mond az itt ülők igazságérzete? Mint megtudtam az ügyészi szervektől, jogi felelősségre vonásra nincs lehetőség (sic!), de úgy gondolom, hogy az erkölcsi elmarasztaláshoz nincs szükség ügyészségre.


Tisztelt Országgyűlés! Önök is, én is a közelmúltban kaptunk egy levelet a Demisztől. Csak egy mondatot szeretnék belőle idézni: »A Demisz az első pillanattól kezdve a jogállamiság és a piacgazdaság megteremtéséért szállt síkra.« Eddig az idézet. Úgy vélem, az itt ülők másképpen képzelik el a jogállamiságot és a piacgazdaságot.”


Ennek a történetnek az egyik főszereplője, a főtolvajok egyik éceszgébere a KISZ és a Demisz második embere, bizonyos Gyurcsány Ferenc volt. Egy másik ikonikus, „jogállamiságot” hirdető komisszár pedig a magát a KISZ jogutódjának hazudó Demisz Gazdasági Irodájának ügyvivője, Varju László, a mai Országgyűlés gazdasági bizottságának ellenzéki elnöke. Ezek az emberek, más fontos elvtársakkal együtt Csillebérc után széthordták, szétlopták az egykori Kommunista Ifjúsági Szövetség hatalmas (akkori értéken harmincmilliárd forintra becsült) vagyonát. Aztán 2002 után hatalomra kerülve, hozzáláttak az ország kiárusításához, eladósításához, csődbeviteléhez.


Ma pedig 2020 Magyarországán oda jutottunk, hogy magukat „demokratikus ellenzéknek” hazudják, és brüsszeli hátszéllel újra a hatalom után ácsingóznak. A józan ész megáll. A csillár leszakad. Ám a történelem képes ilyen groteszket produkálni. Ősbolsevikok, akiket 1990 után Csehországban például a parlament közelébe sem engedtek, ma Magyarországon – egy bukott kormányzást követően tíz évvel – a visszatérésről ábrándoznak, a jog és az erkölcs győzelméről handabandáznak.


Ami Csillebércet illeti, a Legfelsőbb Bíróság a kétezres évek első évtizedében kimondta: az ajándékozási ügylet törvénytelen volt. A tolvajoknak azonban a hajuk szála sem görbült. Sem ezért, sem annyi minden másért.

2020. dec. 16. 10:30
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Itt inkább az ittasság az érdekes. Ezek szerint a hajlamot az alkoholizmusra apai ágon örökölhette.

Lehet a papánál is kígyóztak a kígyók.

2020. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5# és nem csak azt a hajlamát 🤔
2020. dec. 16. 10:46
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Most pedig a te apádat fogom hasonló részletességgel megvizsgálni. Lehet, hogy ki fog derülni, miért is irkálsz regényeket lényegtelen és nem következő dolgokról?

Egyébként ez a terelés tipikus esete. A másolat gyenge, ahonnan vetted, az eredeti, jobb, pedig az is átlátszó.

2020. dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7# hú , de megijedtem...

De látom, azért elérte az ingerküszöbödet...jó munkát!!

2020. dec. 16. 11:11
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Az se biztos, h ő az apja, lehet a postás 2x csöngetett. Attól, hogy valakinek az apja iszik, dohányzik, lop, csal hazudik, a gyerek lehet normális, nem teljesen releváns.
2020. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9# hát persze, most "kivédhetjük" azzal, hogy nem is biztos, hogy ő volt az apja...ja, csak erre kicsi az esély 😂 meg hát az a mintát látta ám akkor is!
2020. dec. 16. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!