Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én úgy érzem hogy az átlag...

Én úgy érzem hogy az átlag magyar társadalmi réteg egyre jobban szegényesedik el.Mi a meglátásotok?

Figyelt kérdés
2020. dec. 19. 14:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Fogynak a keszletek ...
2020. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Én is ezt érzem. Mi 2 éve jöttünk haza Ausztriából, mert az anyósom nagyon beteg volt. Sajnos elhunyt, amint vége ennek a járványnak, megyünk vissza. Én kérek elnézést, ha Magyarországnak nem kell egy diabetológus és egy diplomás nővér.
2020. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
36%
Az a meglátásom, hogy ez az állítás üres. Neked mi az átlag? Miért érzed úgy? Milyen mutatók alapján mondod ezt?
2020. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
3-as, a kormány milyen mutatók alapján hazudik javulást? A zsebbe tett KSH alapján? Mert az Eurostat pl. folyamatosan cáfolja őket. Nézz körbe egy kicsit, mondjuk a feljebb is említett Ausztriában és húzd ki a fejedet a valagadból, a magyarokat Orbánék csicskasorban tartják, hogy Tiborcz, Mészáros és Szijjártó 16 milliárdos luxusjachton lógathassák a lábukat. Hello, 27 százalékos áfa, 10 200 forintos csp és lassan a bolgárnál is rosszabb vásárlóerő paritáson mért fizetések!
2020. dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%
Nyílik az olló, a kormány holdudvara gazdagodik, a középréteg megszűnőben és egyre többen élnek mélyszegénységben.
2020. dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Az árak az egekbe

Az átlag magyar gyártosori melos vagy bolti eladó/ persze még más is/

Sok a hitel

Rengetegen egyik honaprol a másik hónapra élnek

2020. dec. 19. 14:06
 7/29 A kérdező kommentje:
Ausztriába engedik élni az embert A boltokba élelmi szert nézve +a minöséget majdnem hogy olcsóbbak mint a Magyar boltok
2020. dec. 19. 14:09
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

2,amikor én tettem egy ilyen kijelentést itt gyk-en, hogy a diploma sajnos Mo-n semmit nem ér,lehurrogtak és nem erettek meg.

Egyszerűen nem tudod hasznosítani azt, amiert annyiert gürcöltél, tanultál.


Sajnos ittHON lehetetlen megélni, ha 200 ezret keresek akkor se megy.

Egyet értek a kérdezővel.

Csak külföldön tudod megszedni magad anyagilag. Tudom, ott se egyszerű. Tisztességes munkáról beszélek. Itthon minden egyre rosszabb, az egekbe vannak az árak, a fizetes meg édes kevés, 3 műszakban gyári munkás keres 135 ezret?! Rabszolga munka, komolyan.!! :(

2020. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, évekig éltünk Ausztriában, az élelmiszerek nagy része OLCSÓBB, mint Magyarországon. A megélhetés az ingatlanárak miatt drágább, de nem annyival, amennyivel magasabbak a fizetések. Egy átlag osztrák 5x jobban él, mint egy átlag magyar, pedig ők nem kapnak annyi uniós pénzt, mint mi. De az biztos, hogy ha náluk derült volna ki Hatvanpuszta vagy Mészáros, másnap bedőlt volna a kormány. Ők ugyanis ismerik az önvédelem erejét.


8, nem is a diplomáról van szó. A villanyszerelő is jobban él, a műkörmös is, a nyugdíjas is, a nagycsaládos is. Ausztria nincs szétlopva és nem kasztosodnak. Csak azt sajnálom, hogy nem mentünk ki előbb és hogy nem vittük ki magunkhoz az anyósomat. Kár volt visszajönni, de a gyerekem már nem Magyarországon fogja elkezdeni az életét, az 100%.

2020. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
19%

Azt látom, hogy aki nem segélyen tengődik meg minimálbéres állásban gondolkodik, az jól megél.

Persze lehetne jobban.

2020. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!