Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nehezítik a diákok...

Miért nehezítik a diákok felsőoktatási intézménybe jutását. Most már legalább kell 1 emelt szintű érettségi. Régebben terv volt, hogy csak középfokú nyelvvizsgával lehet bekerülni. Ezt nem tudom, hogy megcsinálták-e?

Figyelt kérdés
Miért ilyen kevés az állami hely? Miért magas a tandíj? Ez sok diákot ellehetetlenít, hogy bejusson.

2020. dec. 22. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Nincs szükség annyi diplomásra.
2020. dec. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Kell a rabszolga a gyárba
2020. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

"Az előző évhez képest tízezerrel kevesebb, mintegy 23 ezer a csalódott diák, a 91 460 jelentkezőből 68 112-en felvételt nyertek valamely általuk megjelölt képzésre. Közülük több mint 55 ezren államilag finanszírozott formában tanulhatnak. "


Nekem ez nem tűnik kevésnek se összes felvettet nézve se államilag finanszírozottakat nézve.

2020. dec. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

[link]


link ahonnan a számok vannak.

2020. dec. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom nem voltak megelégedve a diplomák értékével, levonták a következtetést, hogy rossz az emberanyag, de ahelyett, hogy a képzés színvonalát emelnék, inkább betettek mégegy szűrőt.
2020. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

"Régebben terv volt, hogy csak középfokú nyelvvizsgával lehet bekerülni."

Helyes lenne. Egy valamire való egyetem normálisabb szakán mégis hogy lehetne boldogulni legalább angol középfokú nyelvtudás nélkül? Sok szakirodalom nincs meg magyarul...

2020. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem meg inkább az volt nevetséges, amikor 260 körül volt a minimum ponthatár és boldog boldogtalant felvettek. Szerintem reális elvárás, ha biológus akarsz lenni, akkor már a középiskolába készülj rá, és letedd az emeltet belőle. A nyelvtanulás pedig szintén fontos, és egy tanult embernek alap, hogy az anyanyelvén kívül megtanul még 1-2 nyelvet használható szinten. Az egyetem nem túlképzett szakmunkások termelésére való.
2020. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az emeltről annyit, hogy azért találták ki annó, hogy helyettesítse a korábbi felvételit. Kb annak a szintnek felel meg. Ehhez képest a 2005-ös bevezetés óta 15 évnek kellett eltelnie, hogy tényleg kötelezővé tegyék. Elárulom annó 2 db felvételi volt, tehát 2 db emelt lenne kb egy szinten vele.

Én a nyelvvizsgával nem minden szak esetében értek egyet, de tény, hogy a legtöbb esetén elengedhetetlen az angoltudás.

Én BME-n végeztem az idén villamosmérnök BSc-n, a szakdolgozatomhoz, egyes tárgyakhoz csak angolul találtam használható forrást. Azóta szoftverfejleszőként dolgozom egy multinál, mindent angolul csinálunk. Szóval ide nagyon kell az angol. 2 db emelttel mentem, és volt is értelme. Fizikát pl az egyetemen már alig kellett tanulnom pluszba, és mindig 5-ös voltam, akik pedig 0 tudással mentek, sok esetben bukdácsoltak belőle. Pl akik szakközépből/gimiből jöttek...

2020. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
*szakgimi
2020. dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

"Ez sok diákot ellehetetlenít, hogy bejusson."


Akit ezek ellehetetlenítenek, azok nem egyetemre valók. Az egyetem nem kötelező, és nem jár alanyi jogon.

2020. dec. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!