Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora az esély rá, hogy a...

Mekkora az esély rá, hogy a következő félévben az egyetemeken jelenléti oktatás lesz?

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 12:33
A kérdező szavazást indított:
Lehetetlen a nemzetközi eseményeket tekintve.
Szinte lehetetlen, max akkor, ha valami csodás fordulat nem történik.
Van rá reális esély.
Biztos, hogy a következő félév már jelenléti oktatásban fog zajlani.
35 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a Corvinuson tanítok, szeptemberben is már csak részleges volt a jelenléti, az OE-n meg semmi.

Nálunk is leginkább az elsősök miatt.

Nem lepett az on-line áttérést, így is közel 10 ezer ember, nagyrészt szellőztethetetlen termekben.


Így eléggé szar, de ha döntenem kellene, akkor is maradnék ennél.


Mondjuk amíg az új megbetegettek száma tartósan 1000 alá csökkenne, akkor talán.

2020. dec. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Jó lenne ha megint nem az lenne, mint az előző 2 félévben, hogy elkezdődik a jelenléti oktatás, aztán egyik napról a másikra mindenkit hazaküldenek és az egész félév menetét átalakítják.
2020. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a következő szemeszter még biztos online lesz.


Max a gyakorlati szemináriumokat, ahol elengedhetetlen a fizikai jelenlét, azt lehet csak nagyon szigorú szabályok mellett bent tartani.


A 2021 szeptemberi viszont már mehet jelenléti módon.

2020. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es válaszoló!


Köszönöm a választ. Örülök, hogy így vélekedik. Van olyan oktató ismerősöm, aki azt mondaná, hogy inkább betegedjen meg az egész egyetem, de nála csak jelenléttel lesznek az órák és vizsgák, mert akkor van meg a hagyományos tanár-diák hierarchia igazán.

2020. dec. 24. 13:01
 5/17 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, köszönöm ezt a gondolatot. Nagyon durva volt, hogy a nyáron elhintették, hogy mindenki menjen amerre lát, meg hogy Magyarország rád vár, meg a focimeccset tartották meg, aztán most foghatják az id***a ba**k a fejüket, hogy rengeteg honfitársunk veszett oda(de valószínű nem is érdekli őket). Ne örüljenek túl korán és ne legyenek felelőtlenek (bár akkor már nem is FIDESZ lenne a nevük).


Maruzsa ge** egyébként nemrég jelentette be hogy Január 11-től visszaállnak a középiskolák.

2020. dec. 24. 13:06
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a kérdéskörrel, hogy külön kezelik a kollégiumok és oktatás kérdését. Előbbinél szigorúbbak. Nálunk már előre megmondták, hogy tavasszal nem nyitják vissza a kolit, így viszont 300-400 hallgató nem lesz képes jelenléti oktatáson részt venni, bármennyire is akarják.
2020. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, köszönöm ezt a gondolatot is. Nem teheti meg azt a pat**** Fidesz, hogy úgy tegye kötelezővé a jelenlétet, hogy számos hallgató lakhatását ellehetetlenítse. Ugyanakkor szükséges, hogy ne legyenek nyitva a kollégiumok, mert sok ember zárt térben nem vezet semmi jóra. Fiatalok is haltak bele a fertőzésbe. Így tehát jelenléti oktatás sem lehetne. Egyébként a távoktatás egyik nagy előnye az, hogy mindenki tanulhat az otthonából és a legtöbb szakon ez meg is valósítható (bölcsész, közgáz, informatika stb.) ritka, hogy gyakorlati jelenléti képzés kötelező (orvosi, néhány mérnöki).
2020. dec. 24. 13:35
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
2021 szeptemberétől csak, akkor is oltásigazolással.
2020. dec. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Én Corvinusos diák vagyok, nálunk már jött e-mail, hogy online fogunk kezdeni, de ha lehet rögtön váltunk offline-ra.

Ehhez képest a tárgyfelvétel során találtam olyan kötelező tárgyat, ahol a Neptunban ki van írva megjegyzésbe, hogy csak tantermi óra. Mivel közgazdásznak tanulok ez fura, hiszen nálunk a gyakorlat se olyan, mint egy mérnöknek, orvosnak.

Amúgy én mennék vissza, amint lehet, de mindenki egészsége a legfontosabb és az elsődleges, hogy vége legyen a járványnak.

2020. dec. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9,


még a vizsgaidőszaknak sincsen vége.

Valószínűleg még nem aktualizálták az órarendet, tárgyakat a második félévre.



Nálunk az online oktatás úgy néz ki,hogy ülünk a gép előtt, ugyanakkor, ugyanannyit, mintha órán lennének.A tanárok magyaráznak, mutatnak.


A vizsgákat nem mondanám egyszerűbbnek, mert elég "cselesen" oldják meg.Nem csak a vizsga, hanem maga az adott feladat is időre megy.Nem nagyon van időd kikeresgélni az anyagból a megoldást.Meg ügyelnek arra,hogy a kérdés megfogalmazása is más legyen, véletlenül se tudja kulcsszóra keresni.


Én azért szeretem ezt az online rendszert, mert messze van az egyetemem.Nem kell hajnalban kelni autózni 70 kilométert.Utóbbi miatt, még olcsóbb is.

2020. dec. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!