Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az alapjövedelem kivitelezhető...

Az alapjövedelem kivitelezhető lenne ha megadóztatnának mindenkit aki a KSH átlagbér felett keres akár 1 forinttal is?

Figyelt kérdés

Mondjuk aki nem sokkal lép át azt nem sok adóval terhelnék, de mondjuk aki már 4-500 ezret keres ott 10% levonás, aki 1 millió fellett annak meg 50% levonás lenne.


Bizonyos nagy összeg felett meg már még másabb lenne az elszámolás.


pl. ha valakinek több száz milios vagyona van az havonta adózna belőle annak összege alapján ,ezt kiszűrve akik elrejtik a vagyonukat azok még nagyobb büntetésben részesülhetnének


Így ami plusz adó bejön az mehetne az alapba és megkaphatnák akik nem keresnek jól, havi 100 ezer forint , azoknak akik átlag alatt keresnek


2021. jan. 1. 18:02
1 2 3 4 5
 41/42 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%

#39: csak azért, mert pozitívan áll hozzá valamihez az emberek nagy része, még nem fog működni. És csak erre építeni egy emberkísérletet még az orbáni diktatúránál is rosszabb. Sajnálom, hogy én gondolkodni is szoktam, nem intézem el egy "álljunk hozzá pozitívan" dologgal. Az már-már szektás dolog...

Továbbra is azt mondom, hogy működHET a dolog, de ahhoz egy stabil, magas bevételekkel rendelkező állam kell. Úgy gondolom, hogy ez nem csak nálunk nincs meg, de nálunk sokkal stabilabb, és jobban működő országokban sem. És valószínűleg ezért nincs ott sem...


"A nyugdíj, GYEs, GYEd, CSOK stb. pedig ugyanúgy ingyen pénz csak látszólag valamihez kötik"


Ne haragudj, de nem látszólag kötik valamihez, hanem gyakorlatilag is. Ráadásul célzott támogatások.

De ha már itt tartunk ugye, akkor ha szerinted már gyakorlatilag létezik, akkor még mit kell bevezetni?


" Mellesleg nem is jól van fordítva, mert eredetileg "aki nem AKAR dolgozni..." volt az eredeti szövegben."


És én végig pontosan azokról beszéltem, akik egy automatikus bevétel hatására nem AKARNAK dolgozni. Ez Magyarországon egy jó milliós réteg. És akkor még pozitívan álltam hozzá. Semmi bajom azzal, hogy aki valóban képtelen dolgozni, azt támogatni kell. Vagy azt, aki hosszú távon jobban hozzájárul az ország fennmaradásához.


"Továbbra sem tudom felfogni, hogy miért van egy széles réteg, aki azt hiszi, hogy akkor hirtelen mindenki otthon neki állna henyélni."


Többek közt azért, mert ez nem hit, hanem tapasztalat. Azok az emberek akikről beszélek, közmunkára sem hajlandóak (nem azért mert nem tudnak, hanem mert nem AKARNAK) elmenni ennyi pénzért sem. Hát ha még ezt megkapják munka nélkül is! Akkor tényleg úgy gondolod, hogy elmennének dolgozni? Megkérdezhetem, hogy milyen burokban élsz, és miért nem ismered a teljes társadalmat, csak a tőled 100m-en belül lévőket?

2021. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

A költségvetést a biztos dolgokkal kezdjük, azok meg leginkább kiadások, már meghozott döntések után.


Szóval, milliárd forintban:

Adósság szolgálat 1000

Orvosi bérek 600

Egyéb eü bérek 400

Nyugdíjak 4400

EU és más tagságot 1500

Renvédelem és védelem 1300.


Ez eddig 9200, most akkor írd a bevételi oldalt, de van még egy sereg ennél nagyobb kiadás is, ne feledd!

2021. jan. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!